Neler Yeni

Va mı ıps mi panel mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Mustafa Köse
İyi günler arkadaşlar oyun için 144 herz monitör alıcam fakat Va mı IPS mi daha iyi olur bilmiyorum sizlere sormak istedim
IPS Daha canlı renkleri izleme açısıda daha geniş 144 hz ıps modem önere bilirim asus VP249QGR.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Emre yılmaz
IPS Daha canlı renkleri izleme açısıda daha geniş 144 hz ıps modem önere bilirim asus VP249QGR.

Bende bunu beğendim cevabın için teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yok, alınmazı sizin yorumunuza ithafen yazmadım. Ölü Piksel ve Işık Sızması genel olarak insanları IPS monitörler hakkında çekimserliğe sürüklüyor, ben de sırf böyle bir olasılık yüzünden VA ve TN panele yönelim olmasın diye böyle yazdım.
Teşekkür ederim dostum

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,138
İsim
Umut Dağ
Bu konu da yazdığım yazıya bakabilirsiniz. Mesajım biraz aşağılarda baklarsanız ikisinin karşılaştırma videoları ve resimleri mevcut.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Emre yılmaz
İPS panel renkelri daha yopun ve gerçekçi olarak sunuyor. En iyisi İPS yani tercih edebiliyorsanız en iyi seçim bu olabilir. Yoksa VA da İPS kadar başarılı olmamakla birlikte ren canlılığı sunuyor. İPS olmazsa gayet güzel bir alternatif yani.
Teşekkür ederim dostum 🙂

Oyun için Va panel IPS göre iyi olacaktır Asus'un bu modeli çok iyi VG24VQ incelemeni tavsiye ederim iyi özelliklere sahip

Wilgax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Yusuf Göktepe
oyun oynuyorsan va daha perfonmaslı olur

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
İyi günler arkadaşlar oyun için 144 herz monitör alıcam fakat Va mı IPS mi daha iyi olur bilmiyorum sizlere sormak istedim
IPS tabii ki
Mesaj otomatik birleştirildi:

öyle bir şey yok hocam IPS her konudan daha iyi VA sadece ms konusunda 1 ms olabilir IPS'ler genelde 4 ms değerini verir aradaki 3 ms farkı hissetmezsiniz zaten, parlaklığa takılmayın pek önemli bir etken değil. Karanlıktaki adamları VA'da görmek daha kolay ama arayüzden Shadow Boost açarak bu farkı da azaltabilirsiniz. IPS alın gözlerinize yazık etmeyin TN'den uzak durun bence.

EnGin-San

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Engin Erden
Instagram
ngnrdn78
Steam
327249586
Yok, alınmazı sizin yorumunuza ithafen yazmadım. Ölü Piksel ve Işık Sızması genel olarak insanları IPS monitörler hakkında çekimserliğe sürüklüyor, ben de sırf böyle bir olasılık yüzünden VA ve TN panele yönelim olmasın diye böyle yazdım.
Ben de ucuz bir ips alacaklarına TN ve VA almalarını belirttim ips cidden çok iyi kullanıyorum ve öyle yorum yapıyorum ips alın aldırın ama ucuz kalitesiz mala yönelmeyin demeye çalışıyorum yani.

Dahası  
Reaksiyon skoru
277
İsim
ERHAN BALCI
Facebook
erhanbalci.live
IPS panel öneririm canlılık olarak ve oyun performanslarında senı ciddi anlamda rahatlatır ve memnun eder. fp olarak bakarsan asus vp249qgr bakmanı öneririm.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,510
Üyeler
149,744
Son üye
Schellerz
Top Bottom