Neler Yeni

İnceleme Vakumlu Soğutucu İncelemesi

Trieetz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,052
İsim
Trieetz
Herkese merhabalar,

Bu incelemem de sizlere 2 aydır kullanmış olduğum Alloyseed Laptop Notebook Cooling 700 4500RPM vakumlu soğutucudan bahsedeceğim. Bu soğutucuyu sistemimin Noctua NT-H1 termal macunu değişimi yapmama rağmen ısınmasından dolayı satın aldım.
Bu vakumlu soğutucuyu Aliexpress üzerinden sipariş verdim. Ortalama 2 ay içinde elime ulaştı. Sıcaklık değerlerinde muazzam bir düşüş gördüm bu soğutucuyu aldıktan sonra. Sizlere bu değerleri resim ve video şeklinde göstermek isterim.
Size tavsiyem ilk olarak laptopu temizleyin, termal macun değişimi yapın. Eğer bu yaptığınız işlemlere rağmen sıcaklık sorunları yaşarsanız benim gibi vakumlu soğutucu alın, onun dışında almanızı tavsiye etmem.
İnternette gezinirken çoğu forum sitesin de (Donanım arşivi Technopat Sosyal SDN Forum dahil) vakumlu soğutuculara sıcak bakılmadığını gördüm. Fan pervanelerinin yönün değiştirip yıprattığını söylüyordular. Ben buna rağmen satın aldım ve neredeyse sürekli vakumlu fanla kullanıyorum sistemi 2 aydır aralıksız, hiçbir sorun yaşamadım Allah'a şükür.
Bunu da belirtmek isterim arkadaşlar: bütün notebooklar ısınır, özellikle H ibareli işlemcilere sahip laptoplar daha çok ısınır.
Sıcaklık değerlerini sizlerle paylaşmak istiyorum arkadaşlar.

Boşta vakumlu soğutucu olmadan işlemci sıcaklığı:

screenshot_2-png.647913

Yükte vakumlu soğutucu yokken işlemci sıcaklığı:

screenshot_5-png.647917

Boşta vakumlu soğutucu varken işlemci sıcaklığı:

screenshot_1-png.647912

Yükte vakumlu soğutucu varken işlemci sıcaklığı:

screenshot_4-png.647915

Kullanmış olduğum sistem:

Packard Bell TS11HR.

Intel i5-2410M 2C/4T 2.3 GHz 2.9GHz.
NVIDIA GT520M.

Ürün linki:

www.aliexpress.com/item/32891074696.html

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,243
İsim
Fatih
Vakumlu soğutucular benimde dikkatimi çekmişti fakat dediğin gibi pek önerilmiyor. Fanı zorluyor diyenler var. Artık laptop kullanmadığımdan kafa raad :D

Trieetz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,052
İsim
Trieetz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Vakumlu soğutucular benimde dikkatimi çekmişti fakat dediğin gibi pek önerilmiyor. Fanı zorluyor diyenler var. Artık laptop kullanmadığımdan kafa raad :D
Neredeyse 2 ayı geçiyor sürekli takılı kullanıyorum laptopa hiç bir sorun olmadı bugüne kadar sorun olursa mutlaka burada yazacağım.

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,243
İsim
Fatih
Neredeyse 2 ayı geçiyor sürekli takılı kullanıyorum laptopa hiç bir sorun olmadı bugüne kadar sorun olursa mutlaka burada yazacağım.
zaten illaha zarar verecek diye bir şey yok. Fakat garantisi yok ne olacağı belli değil birisinde belki 5 yıl sıkıntı çıkarmaz ama başka birisinde 1 ayda fanı gg yapar.

Trieetz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,052
İsim
Trieetz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
zaten illaha zarar verecek diye bir şey yok. Fakat garantisi yok ne olacağı belli değil birisinde belki 5 yıl sıkıntı çıkarmaz ama başka birisinde 1 ayda fanı gg yapar.
Bu konu da sana katılıyorum.

Top Bottom