Neler Yeni

Valorant +250 fps kasma takılma sorunu

xekadoxe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Kadir Yıldız
Merhabalar valorantta 250 400 fps arası değerlere sahip bilgisayarım var fakat öyle anlar oluyor ki sanki 20 fpslere düşüyor anlık olarak takılmalar oluyor akıcı bir şekilde oynayamıyorum sebebi ne olabilir alta sistemi yazdım

İ5 12400f işlemci
Asus rx 6600 ekran kartı
16 gb 3200 mhz ram
Gigabyte 165 hz monitör

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Merhabalar valorantta 250 400 fps arası değerlere sahip bilgisayarım var fakat öyle anlar oluyor ki sanki 20 fpslere düşüyor anlık olarak takılmalar oluyor akıcı bir şekilde oynayamıyorum sebebi ne olabilir alta sistemi yazdım

İ5 12400f işlemci
Asus rx 6600 ekran kartı
16 gb 3200 mhz ram
Gigabyte 165 hz monitör
Ram ine mem test 86 testini yapsana, b,r sorun olup olmadığını kesinleştirelim. Bir de işlemci, ram, ekran kartı, ssd kullanım oranlarını göstergesinden kontrol et, fps düştüğü an hangisi en az a iniyor. Oradan sorunun hangisi olduğunu anlayabiliriz bence.

xekadoxe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Kadir Yıldız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ram ine mem test 86 testini yapsana, b,r sorun olup olmadığını kesinleştirelim. Bir de işlemci, ram, ekran kartı, ssd kullanım oranlarını göstergesinden kontrol et, fps düştüğü an hangisi en az a iniyor. Oradan sorunun hangisi olduğunu anlayabiliriz bence.
Hocam o zaman ben akşam bi dediklerinizi yapayım tekrardan buraya yazarım cevap verir misiniz o zaman?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aslında sayısal olarak düşmüyor ama hissiyat veriyor

Yanakay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Metin Vardar
ekran hz kaç destekliyorsa fps inizi ona sabitleyin sorun düzelecektir büyük ihtimal 400-500 abartatılı fps lere gerek yok boşuna drop yiyorsunuz.

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Hocam o zaman ben akşam bi dediklerinizi yapayım tekrardan buraya yazarım cevap verir misiniz o zaman?

Aslında sayısal olarak düşmüyor ama hissiyat veriyor
alıntı yapar yada etiketlersen cevap veririm.
Arkadaş doğru söylüyor, fps i monitörünün hz sinin 3 4 fps üstüne sabitlerseniz drop yemekten ve ghosting ten kaçınmış olursunuz.

longinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Emrullah YAZICI

İ5 12400f işlemci
Asus rx 6600 ekran kartı
16 gb 3200 mhz ram
Gigabyte 165 hz monitör
Hocam maalesef ekran kartı yüzünden bu durum. Bende 6700 kullanıyordum. Ara ara takılmalar, drop, alt tab yapınca siyah ekran vs. Nvidia ya geçince sorun düzeldi, yağ gibi.

Ama temel sebep karttan ziyade sürücü kaynaklı sanırım. Sürücüler güncel mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Can Soyer
ekran hz kaç destekliyorsa fps inizi ona sabitleyin sorun düzelecektir büyük ihtimal 400-500 abartatılı fps lere gerek yok boşuna drop yiyorsunuz.
Çok haklısınız hocam benim başıma da gelmişti FPS sabitleyince yağ gibi aktı, ama fpsi serbest bırakınca donma ve kasma sıkıntıları oluyor umarım deneyen olur ben faydasını gördüm

Atakankrn

80+
Hocam maalesef ekran kartı yüzünden bu durum. Bende 6700 kullanıyordum. Ara ara takılmalar, drop, alt tab yapınca siyah ekran vs. Nvidia ya geçince sorun düzeldi, yağ gibi.

Ben de Nvidiaya geçtim Amd satıp. İnşallah düzelir aşırı drop yiyordum özellikle PUBG de.

YiğitY.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
175
İsim
Yiğit Yenigün

Ben şuan RTX 3050 drop yaşıyorum hatta konu açmaya geldim bunu gördüm

xekadoxe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Kadir Yıldız
Ben de Nvidiaya geçtim Amd satıp. İnşallah düzelir aşırı drop yiyordum özellikle PUBG de.
PUBG de oynadım onda problem yoktu çok güzel performans gösteriyordu sorun valorantta oluyor

PUBG de oynadım onda problem yoktu çok güzel performans gösteriyordu sorun valorantta

Sürücüler güncel dün güncelledim

Teşekkürler deneyip akşam buraya yazacağım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
920,644
Üyeler
142,780
Son üye
Toryxz
Top Bottom