Neler Yeni

Valorant anlık takılma sorunu

onuridvan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Onur Rıdvan Kaya
Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var artık kafayı yemek üzereyim. Bundan 6 ay önce bir kasa topladım r5 5600x ve radeon 6600. Sonra ekran kartı baya sinirimi bozuyordu sürekli wattman hatası vs kuzenimle kartları değiştik zaten sadece fps oyunu oynuyorum onun 1650 süperini aldım yoluma devam ettim yalnız sürekli ama sürekli (eski kartta da mevcuttu) takılma sorunu yaşıyorum özellikle valorantta. Yani denenebilecek her şeyi denedim. Ekran kartından mi acaba diye arkadaşımın rtx 3060 ti kartını denedim aynı ramleri değiştirdim aynı ssd değiştirdim aynı bios güncellemesi yaptım ( açıklamada amdye bağlı bu Stuttering sorununun düzeltildiği yazıyordu) aynı bios üzerinden ftpm ayarlarını kapattım aynı durum hala. Ne yapmam lazım hem anlık takılma hem de bir iki dk süren fps drop yiyorum her iki kartta da.

Lgoyü

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
661
İsim
Enes
Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var artık kafayı yemek üzereyim. Bundan 6 ay önce bir kasa topladım r5 5600x ve radeon 6600. Sonra ekran kartı baya sinirimi bozuyordu sürekli wattman hatası vs kuzenimle kartları değiştik zaten sadece fps oyunu oynuyorum onun 1650 süperini aldım yoluma devam ettim yalnız sürekli ama sürekli (eski kartta da mevcuttu) takılma sorunu yaşıyorum özellikle valorantta. Yani denenebilecek her şeyi denedim. Ekran kartından mi acaba diye arkadaşımın rtx 3060 ti kartını denedim aynı ramleri değiştirdim aynı ssd değiştirdim aynı bios güncellemesi yaptım ( açıklamada amdye bağlı bu Stuttering sorununun düzeltildiği yazıyordu) aynı bios üzerinden ftpm ayarlarını kapattım aynı durum hala. Ne yapmam lazım hem anlık takılma hem de bir iki dk süren fps drop yiyorum her iki kartta da.
Sorun çözümünü bilmem ama kuzeniniz iyi kaziklamis ekran kartını alarak

rx 6600 e 1650 süper değişmek mi

Son düzenleme:

onuridvan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Onur Rıdvan Kaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

onuridvan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Onur Rıdvan Kaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ping değilde paket kaybı olabilir. Başka bir laptop ile wifi üzerinden denediysen aynı şekilde bilgisayarda da wifi ile dene yada fakrlı kablo ile dene
Paket kaybına bakayım. Laptoptan da kabloyla denemiştim :(

lordomm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
rabia
İlgilendiği Kategoriler
pc, oyun, indirim
Aynı sorun bende de var inteli3 ve amd 6600 lü kasa aldım hazır gamingden, alalı 3 hafta olmuştu ekrana droplar girdi 1 gün boyunca sonra kendi kendine düzeldi ama fps oyunlarım hepsi düştü artık ilk aldığım fps leri alamıyorum oyunlardan (valo, lol, cs, GoW, GTA, s2077) . Windows 11 pro yüklemişler onu indirmeyi düşünüyorum 10 a bide format atıcam. düzelirse haber ederim. üşeniyorum valla ona da.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,864
Üyeler
140,263
Son üye
Campel
Top Bottom