Neler Yeni

VALORANTTA YÜKSEK FPS AMA OYUN TAKILIYOR

Casebilo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Casebilo
Aynı sorunu yaşıyordum bi ara mouse usb portu değiştim sonra tekrar geldi sonra
burada ilk 2 dakika 10 saniyede anlattığı şeyleri yaptım düzeldi garip bir sorun önceden böyle bir problemim yoktu teknik servise verdikten sonra olmuştu net çözümü yok dene bi bakalım
Desteğin için teşekkür ederim bro deneyip döneceğim

Lorx61

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
370
İsim
Kadir
Arkadaşlar sistemi 1 yıl önce donanım arşivinden aldım. Özellikleri
r5 5600
rx6700 10gb
gigabyte a520m h anakart
8x2 3600mhz ram
650w power

Sorunum son 1 aydır valorant düşük ayarlarda oynadığım halde 350-500 fps arası alıyorum fakat aimimi çevirdiğimde ya da çatışırken takılma oluyor ve bu çok sık hale gelmeye başladı. Bir baktım işlemcim 95 derecede çalışıyor hemen kule tipi hava soğutucu aldım şuan oyundayken bile max 45-50 derecelerde fakat sorunum resmen daha sık olmaya başladı tüm sürücülerim güncel herşeyi denedim neredeyse lütfen bilgili birileri yardım etsin kafayı yemek üzereyim satıcam bilgisayarı
Kanka sadece valo da mi böyle?

Casebilo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Casebilo
Kanka sadece valo da mi böyle?
Kardo şuan pc de valo dışında bir oyun yüklü değil ama sırf denemek için bir oyun indireceğim. Ayrıyetten aynı pc ev arkadaşımda var onda hiç böyle bir sorun yok anlamıyorum acaba işlemcim zarar mı gördü 95 derecelerde çalışırken

Gaibou

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Hamza
Hocam amd driverındaki ek özellikleri kapatıp deneyin(anti lag, super resolution vs.).

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
654
İsim
Semih Aydın
Şunu yaparsan muhtemelen düzelecek.
Arama > Güç Seçeneklerini Düzenle > Gelişmiş Güç Plan Ayarını Değiştir > Yüksek Performansa al (SONRASINDA KONTROL ET AYARIN OLMAYABİLİYOR ONA GÖRE AYARLARI SIFIRLA VE TEKRAR YÜKSEK PERFORMANSA AL.

Arama > Oyun modunu aktifleştir.
Ekran kartını tamamen performansa çek.

Casebilo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Casebilo
Şunu yaparsan muhtemelen düzelecek.
Arama > Güç Seçeneklerini Düzenle > Gelişmiş Güç Plan Ayarını Değiştir > Yüksek Performansa al (SONRASINDA KONTROL ET AYARIN OLMAYABİLİYOR ONA GÖRE AYARLARI SIFIRLA VE TEKRAR YÜKSEK PERFORMANSA AL.

Arama > Oyun modunu aktifleştir.
Ekran kartını tamamen performansa çek.
Dostum bunların hepsi yapılı :(

Casebilo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Casebilo
Bunun haricinde yorumum yok ekran kartın NVIDA olsaydı bir kaç şeye daha bakabilirdim ama üzgünüm :/
Bu arada Ramler 3200 mhz de çalışıyor değil mi?
xmp ayarı da yapıldı beyler kafayı yemelik bir durum yaşıyorum resmen ya

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,355
İsim
Hakanbey
Ram frekanslarını varsayılan al öyle dene birde islemcini görev yöneticisinden kontrol et çalışma frekans kaç ghz

Ö.F.Ö

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,065
İsim
Ömer
İlgilendiği Kategoriler
Fenerbahçe Spor Kulübü
Driverdan kaybaklı olabilir. ddu ile driverı sil, internetten araştır rx 6700 ile stabil çalışan driverı bul yükle.

Bunları yapmadan önce
Hocam amd driverındaki ek özellikleri kapatıp deneyin(anti lag, super resolution vs.).
şunları bi yap, bende bi kaç oyunda sıkıntı yaşıyordum bu ayarları kapatınca sorunumu çözmüştüm.

Aykut D.

80+ Gold
Driverdan kaybaklı olabilir. ddu ile driverı sil, internetten araştır rx 6700 ile stabil çalışan driverı bul yükle.

Bunları yapmadan önce

şunları bi yap, bende bi kaç oyunda sıkıntı yaşıyordum bu ayarları kapatınca sorunumu çözmüştüm.
Soruna nokta atışı olarak Amd kart diyorum. Lanet oyun amd kartta takılma yapıyor.

_Zaur_

80+ Silver
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,436
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Vsync aç sistemi göremeyeceğin fps ler için boşuna zorlamaya gerek yok. Oyun kaymak gibi olur

Ö.F.Ö

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,065
İsim
Ömer
İlgilendiği Kategoriler
Fenerbahçe Spor Kulübü
Soruna nokta atışı olarak Amd kart diyorum. Lanet oyun amd kartta takılma yapıyor.
evet bende de bi önceki driverda çok bi sıkıntı çıkmıyordu ama şuanki driverda bazen kısa bazen uzun süreli takılmalar oluyor (valo)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,412
Üyeler
145,175
Son üye
asdj1
Top Bottom