Neler Yeni

Vatan Hazır OEM sistem | rx 5700XT ik 10400 hakkında birkaç soru.

kawaii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Eren
Merhabalar Bu Bilgisayarı araştırıyorum bir süredir fakat aklıma takılan en büyük sorun ekran kartının ısınması. Bu videodan da anlaşılacağı üzere ekran kartı çok ısınıyor. Bu bilgisayarı tavsiye eder misiniz veeya bu sorunun kaynağı nedir, ben alırsam ben de mi aynı sorunu yaşarım bunları merak ediyorum. Eğer derseniz ki bu sistem alınmaz, vatan oem sistemlerden hangisini önerirsiniz? Bütçem 8400 tl.
Hazır oem sistem bakma ve vatandan isteme sebebim itopya gibi sitelere göre ürünlerin kargoda sorun yaşanması sonucu itopyanın tavsiye edilmemesi. Hazır oem bakmama gelecek olursak parçaları ayrı ayrı alacak kadar bilgim yok. Ha eğer varsa daha mantıklı bir sistem toplama linki, paylaşırsanız sevinirim.

Edit 2: Arkadaşlar videoda kullanılan model "RX5700XT ASROCK PHANTOM GAMING D OC EDITION ( Stock )" buymuş ve adam yorumlarda bundan şöyle bahsetmiş https://prnt.sc/w1kkv6

Son düzenleme:

39731

80+ Platinum
En İyi Cevap
22
Ekran kartı Dual Evo olan. Isınma problemi çok olacağını sanmıyorum. Vatan zorunlu mu?

Serhat ''FurBauZz''

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
694
İsim
Serhat Akdemir
Vatan şart mı?
Merhabalar Bu Bilgisayarı araştırıyorum bir süredir fakat aklıma takılan en büyük sorun ekran kartının ısınması. Bu videodan da anlaşılacağı üzere ekran kartı çok ısınıyor. Bu bilgisayarı tavsiye eder misiniz veeya bu sorunun kaynağı nedir, ben alırsam ben de mi aynı sorunu yaşarım bunları merak ediyorum. Eğer derseniz ki bu sistem alınmaz, vatan oem sistemlerden hangisini önerirsiniz? Bütçem 8400 TL.

kawaii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Eren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
O ekran kartı ısınmaz aslan parçası.

kawaii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Eren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O ekran kartı ısınmaz aslan parçası.
Evet evet konunun sonuna ekledim ama adamın kullandığı marka model sorunluymuş direkt galiba https://prnt.sc/w1kkv6
Ek olarak sizce sistem almaya değer midir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

İtopya'dan başka sitelerden de bakın bence.
İtopyadan bakmama sebebim işin kargo tarafında bir çok şikayetin bulunması açıkçası ya. O yüzden vatan harici sitelerden bakmaya korkuyorum biraz.

G.O.A.T.

80+ Platinum
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,251
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
NBA
Evet evet konunun sonuna ekledim ama adamın kullandığı marka model sorunluymuş direkt galiba https://prnt.sc/w1kkv6
Ek olarak sizce sistem almaya değer midir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

İtopyadan bakmama sebebim işin kargo tarafında bir çok şikayetin bulunması açıkçası ya. O yüzden vatan harici sitelerden bakmaya korkuyorum biraz.
Ya şimdi şöyle itopya'da son zamanlarda kargoda problem var doğru. Ama Sinerji Bilgisayar, Teknobiyotik, Gaming.Gen.tr, incehesap gibi sitelerde şuan öyle bir probleme rastlanmadı. Ben de pandemi döneminde yaklaşık 2 buçuk ay önce Teknobiyotik'ten aldım sistemimi. Sıkıntılı parçalar var ama ben şuan PC bana lazım olduğu için garantiye gönderemiyorum onların da teknik destek yardımıyla rahatça çözülebilecek şeyler olduğunu zannediyorum, garantiye göndermesem de müşteri destek hattını iki defa aramışlığım var, ilgililer gerçekten.

kawaii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Eren
Ya şimdi şöyle itopya'da son zamanlarda kargoda problem var doğru. Ama Sinerji Bilgisayar, Teknobiyotik, Gaming.Gen.tr, incehesap gibi sitelerde şuan öyle bir probleme rastlanmadı. Ben de pandemi döneminde yaklaşık 2 buçuk ay önce Teknobiyotik'ten aldım sistemimi. Sıkıntılı parçalar var ama ben şuan PC bana lazım olduğu için garantiye gönderemiyorum onların da teknik destek yardımıyla rahatça çözülebilecek şeyler olduğunu zannediyorum, garantiye göndermesem de müşteri destek hattını iki defa aramışlığım var, ilgililer gerçekten.
Şu an kafam baya karıştı ya. O site bu site derken baya bir seçenek çıkıyor karşıma. Alabileceğim en mantıklı bilgisayara bakmak istesem onlarca bilgisayar çıkıyor karşıma.

G.O.A.T.

80+ Platinum
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,251
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
NBA
Şu an kafam baya karıştı ya. O site bu site derken baya bir seçenek çıkıyor karşıma. Alabileceğim en mantıklı bilgisayara bakmak istesem onlarca bilgisayar çıkıyor karşıma.
Seçenek yelpazesinin genişliği daha iyidir, dediğim sitelerden kendi bütçenize uygun seçenekleri kafanıza kaydedip aralarından en işinizi göreceğini düşündüğünüzü alırsınız. Hatta siz çok karışık olur derseniz bütçenize göre ben araştırabilirim :)

kawaii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Eren
Seçenek yelpazesinin genişliği daha iyidir, dediğim sitelerden kendi bütçenize uygun seçenekleri kafanıza kaydedip aralarından en işinizi göreceğini düşündüğünüzü alırsınız. Hatta siz çok karışık olur derseniz bütçenize göre ben araştırabilirim :)
Böyle bir desteğe gerçekten ihtiyacım var şu anda. Eğer discord üzerinden irtibat kurabilirsek size daha detaylı bilgi verebilirim oradan konuşabiliriz. ö.m ile ileteceğim discordumu

Top Bottom