Neler Yeni

Vatandaşlık hakkında bilgisi olanlar

Mertdvrim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
784
İsim
Mert
Kendi anneannemin annesi Yunanistan doğumlu benide yunan vatandaşı yapabilir mi ? Maksat ab ülkelerine girip çıkabilmek için oluyorsa süreç nasıl işliyor

Maloluyuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
323
İsim
Malik
Kendi anneannemin annesi Yunanistan doğumlu benide yunan vatandaşı yapabilir mi ? Maksat ab ülkelerine girip çıkabilmek için oluyorsa süreç nasıl işliyor
Vatandasliktan cikmak oldukca zaman alan bir is

Mertdvrim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
784
İsim
Mert
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

e.ozden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
Ensar ÖZDEN
Olamazsın. Değil anneannenin annesi sen Yunanistan doğumlu olsan yine alamazsın. :)

Mertdvrim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
784
İsim
Mert
Olamazsın. Değil anneannenin annesi sen Yunanistan doğumlu olsun yine alamazsın. :)
Kanka olan bir dünya insan var nasıl olamazsın saçmalama vatandaşlık verilebiliyor soyun dayandığı için

e.ozden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
Ensar ÖZDEN
Kanka olan bir dünya insan var nasıl olamazsın saçmalama vatandaşlık verilebiliyor soyun dayandığı için
Öyle bir şey yok. Orda doğup, büyümen lazım. Oturum izni ya da benzer bir evrakın olması lazım.

e.ozden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
Ensar ÖZDEN
Soru soruyorsun cevap veriyorum saçmalama diyorsun. Ayrıca bizzat kendim Almanya doğumlu bir Türküm. Ailem ben 3 yaşında iken kesin dönüş yaptığı için Alman vatandaşı olma şansım yok misal.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Doğman yeterli.. Atıp tutma lütfen. Duyduğum en saçma şey.
Önce birşeyleri araştırın, öyle konuşun.

Göçmen anne veya baba 8 yıldan beri Almanya'da oturuyorsa ve en az son iki yıl süresiz oturma iznine sahipse, bunların, 2000'den sonra Almanya'da doğan çocukları Alman vatandaşıdır. Bu kişiler artık hem ebeveynlerinin hem de Alman vatandaşlığını taşımaya hak kazandıklarından çifte vatandaş statüsündedirler.

Mertdvrim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
784
İsim
Mert
Soru soruyorsun cevap veriyorum saçmalama diyorsun. Ayrıca bizzat kendim Almanya doğumlu bir Türküm. Ailem ben 3 yaşında iken kesin dönüş yaptığı için Alman vatandaşı olma şansım yok misal.

Göçmen anne veya baba 8 yıldan beri Almanya'da oturuyorsa ve en az son iki yıl süresiz oturma iznine sahipse, bunların, 2000'den sonra Almanya'da doğan çocukları Alman vatandaşıdır. Bu kişiler artık hem ebeveynlerinin hem de Alman vatandaşlığını taşımaya hak kazandıklarından çifte vatandaş statüsündedirler.
Konu almanya mı kanka ? Yunanistan

e.ozden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
Ensar ÖZDEN
Avrupa Birliği olduğu için süreç benzerdir diye yardımcı olmaya çalıştım Mert. Onda da 8 yıl değil de atıyorum 5 yıl yaşama şartı vardır. Her neyse hata bende. Ne haliniz varsa görünüz beyfendi.

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,582
İsim
Oğuzhan Şahin
Arkadaş doğru söylüyor orda doğsan bile alamıyorsun. Geçen bir ülke izin verdi öyle o kadar.

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,964
İsim
HBE
Avrupa Birliği olduğu için süreç benzerdir diye yardımcı olmaya çalıştım Mert. Onda da 8 yıl değil de atıyorum 5 yıl yaşama şartı vardır. Her neyse hata bende. Ne haliniz varsa görünüz beyfendi.
Üslubuna dikkat et. Karşında çocuk yok.

Bahsettiğin şey AB üyeliğiyle alakalı değil. Ben Yunanistan için konuşuyorum.

Senin dediğin, Almanya için doğru. Ebeveynlerin bir süre orada yaşaması gerekiyor fakat bu kural dünyada bazı ülkelerde geçerli. Fransa, İngiltere, Avustralya, Almanya bunlardan birkaçı. 5-6 ülkede geçerli kural tüm Dünyada geçerli şeklinde konuşamazsın.

Top Bottom