Neler Yeni

Yardım VDSL için Modem Önerisi

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Asus modemler özellikle VDSL konusunda çok hassas, çok stabil bir hattınız yoksa önermem. CRC hataları dolup modemim kitleniyordu. Aynı yapıda Omni DSL'e geçtim hiçbir sorunum kalmadı hatta SNR değerini düşürüp daha yüksek hız almamı sağlıyordu. Ek olarak 5'e yakında bir ping düşüşüm olmuştu. Şu anda da fiber yapıda aynı modemi kullanıyorum ve öneririm. Yazılım ve teknik destek konusunda TR'deki en iyi firmalardan bir tanesi olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
John Karga
Asus modemler özellikle VDSL konusunda çok hassas, çok stabil bir hattınız yoksa önermem. CRC hataları dolup modemim kitleniyordu. Aynı yapıda Omni DSL'e geçtim hiçbir sorunum kalmadı hatta SNR değerini düşürüp daha yüksek hız almamı sağlıyordu. Ek olarak 5'e yakında bir ping düşüşüm olmuştu. Şu anda da fiber yapıda aynı modemi kullanıyorum ve öneririm. Yazılım ve teknik destek konusunda TR'deki en iyi firmalardan bir tanesi olabilir.
Hattım hiç stabil değil. Saha dolabına değil doğrudan santrale bağlıymışım (TT'ye göre) ve santral/sd uzaklığım 500 metre. Teşekkürler öneriniz için.

ARDELENO

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
367
İsim
enes
keneetici türknetin forumlarında ve facebook grubunda çok fazla öneren var.

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,461
İsim
Adem
Bütçeyi arttıra bilirsen extra dsl eğer arttıramıyorsan güzel ayar yaparsan keenetic omni dslde idare edebilir
Hayatında daha önce modem veya extra dsl modelini kullandın mı yoksa reklamlı videoları izleyerek mi gaza geldin ?
Extra dsl kullanıyorum fiyatını 1 krş haketmiyor.

Huseyın_cano

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
189
İsim
Ahmet Kaya
Merhaba, VDSL hatta kullanmak için modem arıyorum. Bütçem max 600TL. Aklımda Keenetic Omni DSL ve Asus DSL AC750 var. Bir de asus modemi alırsam burda asusun cashback verdiği cihazlar dahilinde 440TL geri ödeme yaptığı yazıyor ama "Katılımcı Firmalar" kısmındaki firmalardan değil de amazondan alsam da geçerli olur mu? Çünkü katılımcı firmalar 1000TL fiyata satarken amazonda 700TL.
Zyxel vmg 3625 t50b - 8623 t50b

yerçileği

80+ Bronze
Hayatında daha önce modem veya extra dsl modelini kullandın mı yoksa reklamlı videoları izleyerek mi gaza geldin ?
Extra dsl kullanıyorum fiyatını 1 krş haketmiyor.
extra dsl + extra kullanıyorum güzel bir ayar yaparsan çok kullanışlı neyinden memnun değilsin?

Rookie Forumer

80+ Bronze
Merhaba, VDSL hatta kullanmak için modem arıyorum. Bütçem max 600TL. Aklımda Keenetic Omni DSL ve Asus DSL AC750 var. Bir de asus modemi alırsam burda asusun cashback verdiği cihazlar dahilinde 440TL geri ödeme yaptığı yazıyor ama "Katılımcı Firmalar" kısmındaki firmalardan değil de amazondan alsam da geçerli olur mu? Çünkü katılımcı firmalar 1000TL fiyata satarken amazonda 700TL.

Alabileceğiniz En İyi Modem Budur

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,461
İsim
Adem
extra dsl + extra kullanıyorum güzel bir ayar yaparsan çok kullanışlı neyinden memnun değilsin?
Modemin olayı genel olarak wifisidir wifi çekim gücü berbat ayrıca misafirlikte 6 kişi bağlanınca kendinden geçti.

yerçileği

80+ Bronze
Modemin olayı genel olarak wifisidir wifi çekim gücü berbat ayrıca misafirlikte 6 kişi bağlanınca kendinden geçti.
wifisi zaten olay yoksa omni dsl neredeyse aynı şu ayarları kullanıyorum hattım 100mbps wifide ipad mini 6 ile ortalama 90mbps kullanıyorum 5ghzde
1657987601936.png

1657987629863.png

RuhDoc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Talha Pehlivan
Bütçe konusunda sorun yoksa Hero DSL tavsiye ederim :) vawe2 wifi5 teknolojisi ve gigabit portu ile gigabit seviyede fibere de uyumlu cihazdır kendisi
Extra DSL konusunda ise ince ayarların yapılması gerekmektedir.
Ayrıca cihazlarınızı keenetic üstünde kaydetmezseniz keenetic kendisi kısıtlama yapmaktadır.
Bir de Keenetic kesinlikle Mac Gizliliği aktif olan cihazlara sorun yaptırıyor. Bazı cihazlarda Mac Anonimleştirme olarak da geçebilir. Bunu kapatın bir problem kalmaması lazım. Problem varsa Telegram üstünden ulaşabileceğiniz kullanıcı grubu var. Buradan da ince ayarlar ve sorunlar üzerine bilgi alabilirsiniz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,712
Üyeler
141,476
Son üye
teixeira22
Top Bottom