Neler Yeni

VDSL İnternet Stabilize Sorununa Çözüm Arıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
hamza kartal
Arkadaşlar Merhaba,

İnternet sağlayıcım Türk Telekom, Tarifem 100mbit ve bana 84 mbit VDSL altyapım olduğunu söylüyorlar. Her yağmur yağdığında ya ping artıyor sinyaller zayıflıyor ya da komple internet gidiyor. Binanın kablolarından dolayı olabileceğini düşündüğüm için bugün bina kablolarını baştan aşağı yenileteceğim.

Sizden yardımcı olmanızı beklediğim konu,
Şu anda kullanmakta bulunduğum Archer vr 300 modemi Keenetic Hopper DSL AX1800 böyle bir Wi-Fi 6 VDSL 2 modem ile değiştirsem herhangi bir avantaj elde eder miyim?
Modeme kablosuz bağlanıyorum ve arada kat farkı var. Daha iyi bir modemde önerebilirsiniz fiyat önemli değil sonuç önemli sadece.

Şimdiden yardımcı olan arkadaşların eline sağlık.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Öncelikle dış ve iç kabloları yenileyin, çözüm olmazsa ondan sonra modem'e yönelebilirsiniz. Hopper çiçek gibi cihaz öneririm.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
hamza kartal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle dış ve iç kabloları yenileyin, çözüm olmazsa ondan sonra modem'e yönelebilirsiniz. Hopper çiçek gibi cihaz öneririm.
kablolar yenilendiği ve kopma sorununu çözdüğüm takdirde yinede bu modeme geçersem avantaj sağlar mıyım? hopper 4g destekliyormuş archer 3g destekliyormuş ayrıyeten 5ghz hızda hopper 1200 mbit archer 867 mbit diyor. Bu hızlar benim 84 mbit internetim için etki eder mi veya bant genişliğimi ya da sinyal gücümü arttırır mı? Dediğim gibi maksimum performans almak istiyorum para önemli değil.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
VDSL yapıda gözle görülür çok bir fark hissetmezsiniz. Sinyal gücü biraz daha güçlenebilir o kadar. Fakat ileride fiber yapı gelirse ondada kullanmak için alıp kenarda tutabilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
hamza kartal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Asus DSL AX82U WIFI6 bu modemi aldım her şey inanılmaz değişti sanki gigafiber kullanıyormuşum gibi saniyesinde her şey açılıyor videolar neresinden başlatırsam başlatayım dolması beklemeden oynatmaya devam ediyor. Oyunlarda pingim aşırı düşük ve en önemlisi günde 2-3 defa internet saniyelik kopmalar yaşarken 5-6 gündür hiç kopma yaşamıyorum bir saniyelik bile. İlerde bu sorunla karşılaşacak ve bütcesi olan arkadaşlara tavsiye ederim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
908,945
Üyeler
141,067
Son üye
Efe2131
Top Bottom