Neler Yeni

VDSL Modem ile Fiber kullanilir mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,149
İsim
a l p e r
ya beyler bende suan milenicom 50 mbps vdsl internet var. alttaki paketi almak istoyorum fiber 100. modem degismeme gerek var midir? evdekilere haber vermeden interneti degistirmem lazim da

Ekler

• IMG_1175.png
    IMG_1175.png
    225 KB · Hit: 43

Rufo

80+
100mbps için modem değiştirmene gerek yok.VDSL modem işini görür
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama şu var altyapın fiber destekliyorsa fiber paketlerde modem kiralamak zorundasın. Fiber modemi istemiyorum deme şansın yok

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,149
İsim
a l p e r
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
100mbps için modem değiştirmene gerek yok.VDSL modem işini görür

Ama şu var altyapın fiber destekliyorsa fiber paketlerde modem kiralamak zorundasın. Fiber modemi istemiyorum deme şansın yok
ha bende onu soruyorum iste modem sart mi diye. vdslden fibere gecicem

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,149
İsim
a l p e r
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fibere geçersen modem şart. Bende modem var istemiyorum deme şansın yok. Kira bedelini vermen gerekiyor
eski modemi satsam satabilir miyim peki. tertemiz modem kutusu vs herseyi duruyor

Fibere geçersen modem şart. Bende modem var istemiyorum deme şansın yok. Kira bedelini vermen gerekiyor
bide yeniden kablo falan cekiyolar mi

Rufo

80+
Fiber için kablo çekerler modem verip kurulum sağlayıp dönerler. Elindeki modemi satabilirsin tabi.

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
icardi
eski modeminde router modu varsa fiber internetle de kullanabilirsin.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
ya beyler bende suan milenicom 50 mbps vdsl internet var. alttaki paketi almak istoyorum fiber 100. modem degismeme gerek var midir? evdekilere haber vermeden interneti degistirmem lazim da
Fiberde (özellikle de Superonline) modemi onlar kiralayacak başka modemi fiber desteklese bile kullandırmıyorlar.

Habersiz yapabileceğin bir iş değil bu arada, ekipler eve yeni kablo çekecekler çünkü her türlü.

Aderal

80+ Bronze
wan portu varsa kullanabilirsin. ama genelde ISP'ler verdikleri modemin mac adresine erişim açıyor sadece, onu kopyalaman gerekebilir.

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Vdsl modemin modem-router özellikli ise fiberde kullanabilirsin. Yalnız kullanıcı adı-şifreyi bilmen lazım. Superonline'de biraz zor. Kullanıcı adı ve şifre vermiyorlar; 55superx arkadaşın dediği gibi. Yalnız Keenetic modemlerde şifre çekebiliyor diye biliyorum. Youtube'de videoları var. Telekom veya Sp altyapıda kendi modem-routerinizi kullansanızda; kiradan kurtulamıyorsunuz. Cihaz size teslim ediliyor; abonelik iptalinde iade etmeniz gerekiyor. Sp için Keenetic modem-router düşünürseniz @KYTECHNGAMING arkadaşdan bilgi alabilirsiniz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
974,976
Üyeler
154,162
Son üye
felina0
Top Bottom