Neler Yeni

İnceleme Victus 16 neden alınmamalı? Kötü yanları nelerdir?

Sizce hayla Nitro 16 vs. Yerine tercih edilebilir bir laptop mu?

• Tercih Edilir

• Tercih edilmez

• Kararsızım

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
emirhan
Peki hocam sıcaklık değerleri nasıl? FPS dropun bir sürü sebebi olabilir. Tüm her şeye bakıp değerlendirmemiz lazım. Ön yargı ile yaklaşmak doğru olmaz.
sıcaklık değerleri genellikle gpu 72,73 cpu 80 lerde dolaşıyor normal değil midir? bu arda 3-4 saniyeliğine masaüstünde kilitlenme problemleri de yaşıyorum. FPS çok dalgalı drop sebebi olabilir m? Yukarıda bahsettiğim 60 fps problemini arada sırada alıyorum yeniden başlatınca düzeliyor. Bu arada cihaz omen gaming hub üzerinden performans modunda ve mux switch açık driverlar güncel bios son sürümde. Valorantta full ayarlarda 300 civarlarında alıyorum ama çok hızlı 350 yükselebiliiyor yada 280 e inebiliyor. Bir de bazenleri valoranttan çıkınca bilgisayar tamamen kilitleniyor hiçbir şekilde tepki vermiyor güç tuşundan kapatmak zorumda kalıyorum ama sanırım bu vanguard ile alakalı olabilir. başka victus kullanıp valoranttan çıkınca kilitlenme problemi yaşayan var mı. ha bu arada bir tek valorantta değil başka oyunlarda da yiyorum..

Son düzenleme:

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
620
İsim
Toprak
sıcaklık değerleri genellikle gpu 72,73 cpu 80 lerde dolaşıyor normal değil midir? bu arda 3-4 saniyeliğine masaüstünde kilitlenme problemleri de yaşıyorum. FPS çok dalgalı drop sebebi olabilir m? Yukarıda bahsettiğim 60 fps problemini arada sırada alıyorum yeniden başlatınca düzeliyor. Bu arada cihaz omen gaming hub üzerinden performans modunda ve mux switch açık driverlar güncel bios son sürümde. Valorantta full ayarlarda 300 civarlarında alıyorum ama çok hızlı 350 yükselebiliiyor yada 280 e inebiliyor. Bir de bazenleri valoranttan çıkınca bilgisayar tamamen kilitleniyor hiçbir şekilde tepki vermiyor güç tuşundan kapatmak zorumda kalıyorum ama sanırım bu vanguard ile alakalı olabilir. başka victus kullanıp valoranttan çıkınca kilitlenme problemi yaşayan var mı.
O bahsettiğiniz sorun victus ile alakalı değil. Bende aktif olarak oynuyorum alt+tab atınca donuyor ve yeni olmaya başladı son 1 aydır. Aynı şekil lenovo loq kullanan arkadaşımda da oluyor. Ayrıca valorant gibi bir oyunda FPS dalgalanmaları gayet normal. Rekabetçi oyun sonuçta.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca victus kullanıyorum.

Ayrıca fpsiniz 350 den 150 ye kadar bile düşmesi valorantda normaldir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
emirhan
O bahsettiğiniz sorun victus ile alakalı değil. Bende aktif olarak oynuyorum alt+tab atınca donuyor ve yeni olmaya başladı son 1 aydır. Aynı şekil lenovo loq kullanan arkadaşımda da oluyor. Ayrıca valorant gibi bir oyunda FPS dalgalanmaları gayet normal. Rekabetçi oyun sonuçta.

Ayrıca victus kullanıyorum.

Ayrıca fpsiniz 350 den 150 ye kadar bile düşmesi valorantda normaldir.
Drop normal mi? Withcer ve nfs heat de falan da yaşıyorum.

Son düzenleme:

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
620
İsim
Toprak
Drop normal mi? Withcer ve nfs heat de falan da yaşıyorum
Eğer o tarz oyunlarda da yaşıyor iseniz normal değil. Eğer imkanınız var ise işlemcinin güç tüketimi, sıcaklıklat ,frametime ve FPS değerlerini oyunda iken atabilme imkanınız varmı

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
emirhan
Eğer o tarz oyunlarda da yaşıyor iseniz normal değil. Eğer imkanınız var ise işlemcinin güç tüketimi, sıcaklıklat ,frametime ve FPS değerlerini oyunda iken atabilme imkanınız varmı
Hocam drop canımı sıktığı için sildim onları. Ama valorant değerlerini atabilirim kesinlikle anormal gpu hiçbir sekilde 30 watt geçmiyor..

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
emirhan
Daha çok yazılımsal bir problem gibi duruyor. 60 FPS sabit normal değil çünkü.
Temiz kurulum yaptım 3 kere fayda etmedi. Ya hocam zaten benim foruma girip takılacağım yok yada kimseye bir şey kanıtlama derdim de yok. Sadece yazmak istedim. Servise yolladım format atıp geri yolladılar. Belki de benim makinemde bir sıkıntı vardır bılemiyorum. Ama servisin bu durumda bir şey yapması gerekmez miydi? Ya zaten oyun oynamaktan bezdirdi işim gereği kullanmam gerekiyor. En kısa zamanda elimden çıkaracağım..

Son düzenleme:

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
620
İsim
Toprak
Temiz kurulum yaptım 3 kere fayda etmedi. Ya hocam zaten benim foruma girip takılacağım yok yada kimseye bir şey kanıtlama derdim de yok. Sadece yazmak istedim. Servise yolladım format atıp geri yolladılar. Belki de benim makinemde bir sıkıntı vardır bılemiyorum. Ama servisin bu durumda bir şey yapması gerekmez miydi? Ya zaten oyun oynamaktan bezdirdi işim gereği kullanmam gerekiyor. En kısa zamanda elimden çıkaracağım.
İşlemci 60 w çekiyor valorantı drop yaşatmadan oynatabilecek seviyede. Ama neden bu şekil bir sorun var anlamadım. Oyundayken drop esnasında omen gaming huba girip performance kontrol sekmesinde bilgisayarınız throttle yiyip yemedigine bakın. Eğer throttle yer ise sol üstte bı uyarı çıkıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
emirhan
İşlemci 60 w çekiyor valorantı drop yaşatmadan oynatabilecek seviyede. Ama neden bu şekil bir sorun var anlamadım. Oyundayken drop esnasında omen gaming huba girip performance kontrol sekmesinde bilgisayarınız throttle yiyip yemedigine bakın. Eğer throttle yer ise sol üstte bı uyarı çıkıyor.
O uyarı hangi oyuna girsem zaten var ki. 70 dereceden itibaren açılıyor orası. Ayrıca CPU 60 watt olabilir ama gpu 30 bile çekmiyor..

Son düzenleme:

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
620
İsim
Toprak
O uyarı hangi oyuna girsem zaten var ki. 70 dereceden itibaren açılıyor orası. Ayrıca CPU 60 watt olabilir ama gpu 30 bile çekmiyor.
farklı oyunlardada aynen 30 wı geçmiyormu gpu?

O uyarı hangi oyuna girsem zaten var ki. 70 dereceden itibaren açılıyor orası. Ayrıca CPU 60 watt olabilir ama gpu 30 bile çekmiyor.
bi occt power testi yapıp atarmısınız?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,660
Üyeler
152,715
Son üye
sinuy
Top Bottom