Neler Yeni

İnceleme Victus 16 sen necisin hacı ?

Sizce hayla Nitro 16 vs. Yerine tercih edilebilir bir laptop mu?

• Tercih Edilir

• Tercih edilmez

• Kararsızım

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

vampirelf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Mehmet
cpu 90watt olan görüntüde gpu yok hocam birlikte ne cekiyor o önemli.
yani oyunda zaten 54 watt cpu icin yeterli Amd söylüyor bunu. gpu icinde zaten 110 w yetiyor sonrasi %1 fps etki ediyor anca. çokta cihazi kasmaya gerek yok fazla watt verip

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
668
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
yani oyunda zaten 54 watt cpu icin yeterli Amd söylüyor bunu. gpu icinde zaten 110 w yetiyor sonrasi %1 fps etki ediyor anca. çokta cihazi kasmaya gerek yok fazla watt verip
HWİnfo dan bakacaksın onu.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Toprak
hayır voltaj ile watt ın alakası yok çok ta onu zaten anlatmaya çalıştım yan bilgi voltaj artıkça watt artmaz voltaj akış hızı watt ise güçtür.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Volt gerilimdir yani anlayacağın watt ile volt arasında fark var aynı değiller birbir leri ile bağdaşmıyorlar çok.
Biliyorum, volt arttıkça wattinda doğal olarak artması lazım. Sen buna gerilimi daha yüksek verir isen wattida arttırsın . Amper sabit ise

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
668
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Biliyorum, volt arttıkça wattinda doğal olarak artması lazım. Sen buna gerilimi daha yüksek verir isen wattida arttırsın . Amper sabit ise
hayır sadece hızını arttırısın gücünü değil.

100 watt anlık olarak çekiyor daha fazla çekmiş hatta işlemci 90 watt ne kadar güç o kadar performans buyur OCCT testi çok istiyordun adam attı 200 watt totalde çekebiliyor farklı testler aynı anda yapılır ise daha iyi sonuç vericektir watt konusunda AMD isterse 20 watt çekince de performans verir desin yüksek watt verdikçe daha iyi performans verecektir.

hayla inatla AMD bunu dedi amd şunu dedi lanet deysin AMD ye bune arkadaş.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Toprak
hayır sadece hızını arttırısın gücünü değil.
OC yaparken volatj ayarlanır. Bu voltaj gerilimi arttırır. Doğal olarak güç artar. OC yaptiktan sonra stress testine bakar iseniz daha fazla watt çeker.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
668
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
OC yaparken volatj ayarlanır. Bu voltaj gerilimi arttırır. Doğal olarak güç artar. OC yaptiktan sonra stress testine bakar iseniz daha fazla watt çeker.
hocam ne istiyorsunuz siz açıkca söyleyin konuyu attım size GHz in herhangi bir performansa etkisi yok ne istiyorsunuz açıkca söylermisiniz ben sizinlede uğraşmaktan bıktım vampirelfy ilede ne istiyorsunuz? victus en iyisimi dememi istiyorsunuz ne istiyorsunuz? deliricem hiç bir şekilde yaranamıyorum.

NZXT

80+ Bronze
Böyle giderse, sınıfta kalmana yakındır. Gerilimin bağlı olduğu faktörleri bilmiyorsunuz galiba, direkt Watt'ı artıramazsınız bunun sistemdeki direnci ve gerilim faktörlerine göre değişir direnç olmadan mı çalışıyor yani devre :D ?.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
668
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Böyle giderse, sınıfta kalmana yakındır. Gerilimin bağlı olduğu faktörleri bilmiyorsunuz galiba, direkt Watt'ı artıramazsınız bunun sistemdeki direnci ve gerilim faktörlerine göre değişir direnç olmadan mı çalışıyor yani devre :D ?.
hocam bu ağzımı açtım açacam deliricem ne istiyor lan bunlar.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
668
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
3 aydan beri sabır sabır nereye kadar? her insanın bir sabırı var siz zorladıkça zorluyorsunuz anlamamakta inat ediyorsunuz ne istiyorsunuz lan siz?

cevap vermeyeceksin, bu konuyu oluşturman bile yeterdi zamanını kaybetme burdaki kişiler için.
sizin konuyu kapatarak en iyisini etmişsiniz ben şuan konuyu kapatsam kaçtı derler bu tipleri iyi bilirim kapatmıyacağım moderatörler karışıp kapatmadığı sürece asla kapanmayacak bu konu.

NZXT

80+ Bronze
3 aydan beri sabır sabır nereye kadar? her insanın bir sabırı var siz zorladıkça zorluyorsunuz anlamamakta inat ediyorsunuz ne istiyorsunuz lan siz?
Voltajı artırınca gerilimin direkt artacağını sanıyorlar hala hey allahım sen daha neler göstereceksin bize.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
668
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Voltajı artırınca gerilimin direkt artacağını sanıyorlar hala hey allahım sen daha neler göstereceksin bize.
diyorum ki GHz in herhangi bir performansa etkisi yok olsaydı zaten her zaman oyunlarda 5 GHz çekerdik onuda yapamıyor zaten victus 4.8 GHz kilitleniyor.

adam öyle bir kafasına yazmış ki koskcoa HWİnfoda çekilen wattı göremiyor attıldı bakalım hayla konuşacak mı.

NZXT

80+ Bronze
diyorum ki GHz in herhangi bir performansa etkisi yok olsaydı zaten her zaman oyunlarda 5 GHz çekerdik onuda yapamıyor zaten victus 4.8 GHz kilitleniyor.
Bir işlemci sabit 4.8 ghz de çalışırken 25-30W'larda sabitleniyorsa o frekansın hiçbir önemi yoktur, frekansı ve dalga boyunu ve hızını belirleyen asıl kaynak devrenin çektiği Watt'dır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,813
Üyeler
142,030
Son üye
GuingAw
Top Bottom