Neler Yeni

Video kaydı ve edit kısmı için yardıma ihtiyacım var

akanzee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Umut Sarı
Herkese merhaba, başlıktan da anlaşılabileceği gibi YouTube üzreinde oyun videoları yapmak istiyorum. En son 2015-2017 arasında bu işe kalkışmıştım ve o zaman kullandığım programlar sanırım şu an geçerliliğini kaybetti çünkü Camtasia kullanıyordum ve forumda biraz gezindikten sonra Premiere Pro tarzı uygulamaların daha çok önerildiğini gördüm.
Sorularımı iki ana başlıkta toparlayabiliriz:
1) oyun kaydı için hangi programı kullanmalıyım? Ve Shadow Play ve OBS önerecekseniz hangisinin daha avantajlı olduğunu da belirtirseniz aşırı mutlu olurum.
(Aklımda Shadow Play ve OBS var. Kayıtlar 1080p, 60FPS olacak)
2) bu videoları editlerken hangi programı kullanmalıyım?

Buraya sistem özelliklerimi de yazacağım, sistemimi zorlayacağını düşünmüyorum fakat siz de önerirken belki dikkat edersiniz. Ayrıca depolama kısmında sıkıntım yok dosya büyüklükleri açısından söylemek istedim.

Anakart: MSI MAG Z690 Tomahawk Wi-Fi Intel Z690 soket 1700.
İşlemci: Intel i5-13600K
RAM: G.Skill 64 GB 4x16 GB Ripjaws S5 DDR5 5600MHz CL28 1.35v (2 adet Dual kit)
Ekran kartı: MSI GeForce RTX 4060 Ti Ventus 2X Black 16g OC 16g.
Güç kaynağı: Thermaltake Toughpower GF 850W 80Plus Gold

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,015
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
Böyle bir sistemde soru bile değil ya OBS fulle herşeyi :D edit olarak premier pro

umutbeedir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
215
İsim
Umut BEDİR
İlgilendiği Kategoriler
Tasarım ve Oyun
Instagram
chox.ia
Steam
https://steamcommunity.com/id/untiliwin/
Discord
umt.bdr
OBS kullan, premiere pro ile de düzenlemeleri yaparsın. Animasyon eklemek istersen de after effects kullanabilirsin. Bir süredir kullandığım için bilgim var yardım gerekirse bana ulaşabilirsin.

akanzee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Umut Sarı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
OBS kullan, premiere pro ile de düzenlemeleri yaparsın. Animasyon eklemek istersen de after effects kullanabilirsin. Bir süredir kullandığım için bilgim var yardım gerekirse bana ulaşabilirsin.
Şimdiden çok teşekkür ederim, sanırım şansımı OBS'ten yana kullanacağım. Bilgisayarımda halihazırda Streamlabs var sanırım aynı kapıya çıkmıyor. Ekstra bir OBS kurulumu yapacağım.

Top Bottom