Neler Yeni

ViewSonic XG2405-2 alınır mı?

Sinan705

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Sinan705
Kanka bende daha yeni xg2405-2 dediğin modeli aldım ghosting rakipleri arasında en iyisi bunda monitör ayağını gelirsek küçük rakiplerine göre neyi eleştirdin anlamadım ki 1ms moduna gelince odam karanlık o konuya yorum yapmayayım ama diğer modeller gibi göz boyamak için mprt olarak yazmamış adamlar gecikme değerini gtg bunda önce araştır sonra yorum yap.
1 ms modunda ne kadar düşüyor parlaklık dostum? Ben zaten ekranı genelde hep %60 seviyelerinde kullanırım parlaklık çok sevmem ama 2.serisinde bu sorunu büyük ölçüde azaltmışlar sanırım
Mesaj otomatik birleştirildi:

1 ms modunda ne kadar düşüyor parlaklık dostum? Ben zaten ekranı genelde hep %60 seviyelerinde kullanırım parlaklık çok sevmem ama 2.serisinde bu sorunu büyük ölçüde azaltmışlar sanırım
Birde 2 ms ye alınabilir dimi öyle kademeler vardır 1-2-3 ms vs diye @Arda0

Son düzenleme:

Arda0

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
726
İsim
Arda Saraçoglu

Birde 2 ms ye alınabilir dimi öyle kademeler vardır 1-2-3 ms vs diye @Arda0
Hayir ya normal yani 5-6ms kullaniyosun yada 1ms ayarlama yok parlakliği bende %60 civarinda kullaniyorum ekreani net göremiycek şekilde karariyo oyun oynarken

Kanka bende daha yeni xg2405-2 dediğin modeli aldım ghosting rakipleri arasında en iyisi bunda monitör ayağını gelirsek küçük rakiplerine göre neyi eleştirdin anlamadım ki 1ms moduna gelince odam karanlık o konuya yorum yapmayayım ama diğer modeller gibi göz boyamak için mprt olarak yazmamış adamlar gecikme değerini gtg bunda önce araştır sonra yorum yap.
Knkm diger modellere gore ghosting az olmasinin imkanı yok buyuk ihtimal ghosting testi yapmadın hiç ayaklıkda buyuk bu arada ama sorun değil zaten amortisorlu ayak kullaniyorum ben

Ben sirf 1ms mode sorunu ve ghosting sebebinden sattim 240hz aldım tn panel ghostingden onunu göremiycek kadar ghosting var

Videoda daha iyi anlaşilir ama buda fotosu hatta satmadan önce çekmiştim

Ekler

• 20221207_183259.jpg
    20221207_183259.jpg
    2 MB · Hit: 62

Mert0101

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Mert
Hayir ya normal yani 5-6ms kullaniyosun yada 1ms ayarlama yok parlakliği bende %60 civarinda kullaniyorum ekreani net göremiycek şekilde karariyo oyun oynarken

Knkm diger modellere gore ghosting az olmasinin imkanı yok buyuk ihtimal ghosting testi yapmadın hiç ayaklıkda buyuk bu arada ama sorun değil zaten amortisorlu ayak kullaniyorum ben

Ben sirf 1ms mode sorunu ve ghosting sebebinden sattim 240hz aldım tn panel ghostingden onunu göremiycek kadar ghosting var

UFO testini bende yaptım bende gayet iyi modart PC de yapmış bak YouTube de UFO testi hatta oraya da bakabilirsin belki senin üründe sorun vardır

1 MS moduna gelince kararma var alınca ama bana sorun olacak kadar değil oda çok güneş almıyor belkide ondandır

Sinan705

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Sinan705
UFO testini bende yaptım bende gayet iyi modart PC de yapmış bak YouTube de UFO testi hatta oraya da bakabilirsin belki senin üründe sorun vardır

1 MS moduna gelince kararma var alınca ama bana sorun olacak kadar değil oda çok güneş almıyor belkide ondandır
XG2405 mi var yoksa XG2405-2 mi? Birde hangi Kablo işe kullanıyorsun bazıları DP kablosuyla o kararma pek olmuyor diyor @Arda0

Mert0101

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Mert
XG2405 mi var yoksa XG2405-2 mi? Birde hangi Kablo işe kullanıyorsun bazıları DP kablosuyla o kararma pek olmuyor diyor @Arda0
XG2405-2 hdmı kablo ama DP kablosu alacam en yakın zamanda o daha verimli olur her zaman. 1 MS alinca bir miktar kararıyor ama dediğim gibi beni rahatsız edecek kadar değil DP de oluyormu şuanlik bilgim yok.

Arda0

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
726
İsim
Arda Saraçoglu
Dp kablosu ile alakası yok panele bağli bir şey ben eski modelini kullaniyorum xg2405

Bende eskisi var yenisinde testine baktim düzelmiş az var oda normal ips panele gore normal fast ips olmasi lazim zaten daha az olmasi için

Sinan705

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Sinan705
Dp kablosu ile alakası yok panele bağli bir şey ben eski modelini kullaniyorum xg2405

Bende eskisi var yenisinde testine baktim düzelmiş az var oda normal ips panele gore normal fast ips olmasi lazim zaten daha az olmasi için
Parlaklık mı düzelmiş dostum?

leclerc16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Emre
@leclerc16 hocam sen Dell G2422HS almıştın sanki forumdan hatırladım seni. Ondan memnun kalmadın mı?
Evet hocam ViewSonic'ten 1ms modundaki kararmadan dolayı vazgeçtim. Müşteri hizmetleri o mod kapalıyken 5ms kullanıyorsunuz dedi. 1ms kullanamayacaksam almamın da bi sebebi yoktu o yüzden Dell aldım. Dell de 1ms GtG olarak geçiyor. Memnunum ben çoğunukla CS:GO oynuyorum ve ghosting konusunda en ufak bir sorun yaşatmadı bana. Dünya kupası maçlarını da izledim ara ara da dizi izleyen biriyim. Renkler gözüme çok hoş geldi, kötü bir monitörden buna geçtiğimdendir belki bilmiyorum ama bi sıkıntısı yok çok memnunum.

Top Bottom