Neler Yeni

VirtualBox'dan virüs bulaşır mı? [Windows 10]

Opehlia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
deniz asik
Arkadaşlar az önce VB'a Windows 10 Pro kurdum. Bir RAR dosyası indireceğim. İçerisinde virüs var mı yok mu hiç bilgim yok. Benim asıl merak ettiğim şey şu; indirdiğim dosyada virüs çıkarsa ağ yoluyla kendi bilgisayarıma da sıçrayabilir mi? Ne yapmalıyım?

Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Alihan YILMAZ
Virtual Box takı Windows a bulaşır. Dosya paylaşımı açıksa sakıncalı.

Opehlia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
deniz asik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Virtual Box takı Windows a bulaşır. Dosya paylaşımı açıksa sakıncalı.
VB'a bulaşsın sıkıntı yok. Önemli olan ana makineyi bulaşıp bulaşmaması. Dosya paylaşımı gibi uygun ayarları nasıl yapabilirim eğer biliyorsan yardımcı olabilir misin?

Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Alihan YILMAZ
VB'a bulaşsın sıkıntı yok. Önemli olan ana makineyi bulaşıp bulaşmaması. Dosya paylaşımı gibi uygun ayarları nasıl yapabilirim eğer biliyorsan yardımcı olabilir misin?
Kurulum esnasında soruyor zaten. Neyi onayladığına dikkat etmelisin.

Opehlia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
deniz asik
Kurulum esnasında soruyor zaten. Neyi onayladığına dikkat etmelisin.
Tamam gereken şeyleri kapattım. Dosya şu an iniyor, indikten sonra VB'dan direkt interneti kapatsam (Ethernet) ve dosyayı öyle açsam olur değil mi?

kupır

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
212
İsim
Mustafa SAĞDIÇ
Steam
mstfsgdc
Twitter
sagdic
Discord
mstfsgdc
Bilgisayar-Sanal Bilgisayar arası dosya paylaşımı açık değilse risk olmaz. Sanal bilgisayar adı üstüne sanal, orada olan orada kalır.

Opehlia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
deniz asik
Bilgisayar-Sanal Bilgisayar arası dosya paylaşımı açık değilse risk olmaz. Sanal bilgisayar adı üstüne sanal, orada olan orada kalır.
Hocam bu şekil görünüyor. Paylaşılan pano ve sürükle ve bırak etkisizleştirilmiş durumda. Yeterli mi şu an ayarlarım falan doğru mu?
unknown_2023.12.23-17.43.png

kupır

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
212
İsim
Mustafa SAĞDIÇ
Steam
mstfsgdc
Twitter
sagdic
Discord
mstfsgdc
Hocam bu şekil görünüyor. Paylaşılan pano ve sürükle ve bırak etkisizleştirilmiş durumda. Yeterli mi şu an ayarlarım falan doğru mu?Alıntıyı görüntüle
Evet doğru görünüyor, yalnız ufak bir hatırlatma yapayım her şeyi doğru yapsanız da risk sıfır değil. VirtualBox'ta bilmediğimiz bir açık, güvenlik problemi vs. varsa sıkıntı olabilir ama düşük bir ihtimal. Yine de uyarayım dedim.

Top Bottom