Neler Yeni

Yardım Virüs bulaştı acil yardım edin lütfen.

EMGRANDO

80+ Bronze

Canciger

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
344
İsim
Can Bozkurt
Discord
𝑪 𝒂 𝒏 🗡#4464
Önce rkill i yap sonra Malwarebytes i yap virüs çalışırsa kendini gizleyebilir ama rkill onu durduruyor daha kolay bulur Malwarebytes
Ozaman RKİll bitsin tekrar malwarebyts e geçeceğim .
Mesaj otomatik birleştirildi:

[USER=9194]@Treyarch[/USER] Rkill 2.9.1 by Lawrence Abrams (Grinler) http://www.bleepingcomputer.com/ Copyright 2008-2020 BleepingComputer.com More Information about Rkill can be found at this link: http://www.bleepingcomputer.com/forums/topic308364.html Program started at: 11/09/2020 09:23:53 PM in x64 mode. Windows Version: Windows 10 Home Single Language Checking for Windows services to stop: * No malware services found to stop. Checking for processes to terminate: * No malware processes found to kill. Checking Registry for malware related settings: * No issues found in the Registry. Resetting .EXE, .COM, & .BAT associations in the Windows Registry. Performing miscellaneous checks: * Windows Firewall Disabled [HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\StandardProfile] "EnableFirewall" = dword:00000000 * Reparse Point/Junctions Found (Most likely legitimate)! * C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.IE5 => C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\IE [Dir] Searching for Missing Digital Signatures: * No issues found. Checking HOSTS File: * No issues found. Program finished at: 11/09/2020 09:25:22 PM Execution time: 0 hours(s), 1 minute(s), and 28 seconds(s)

38890

80+ Gold
En İyi Cevap
15
İlk önce RKill uygulayıp MalwareBytes ile tam tarama yapmalısınız.RKill bitince logu buraya ekleyin. Sonra MalwareBytes uygulayın.

Canciger

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
344
İsim
Can Bozkurt
Discord
𝑪 𝒂 𝒏 🗡#4464

[USER=9194]@Treyarch[/USER] Rkill 2.9.1 by Lawrence Abrams (Grinler) http://www.bleepingcomputer.com/ Copyright 2008-2020 BleepingComputer.com More Information about Rkill can be found at this link: http://www.bleepingcomputer.com/forums/topic308364.html Program started at: 11/09/2020 09:23:53 PM in x64 mode. Windows Version: Windows 10 Home Single Language Checking for Windows services to stop: * No malware services found to stop. Checking for processes to terminate: * No malware processes found to kill. Checking Registry for malware related settings: * No issues found in the Registry. Resetting .EXE, .COM, & .BAT associations in the Windows Registry. Performing miscellaneous checks: * Windows Firewall Disabled [HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\StandardProfile] "EnableFirewall" = dword:00000000 * Reparse Point/Junctions Found (Most likely legitimate)! * C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.IE5 => C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\IE [Dir] Searching for Missing Digital Signatures: * No issues found. Checking HOSTS File: * No issues found. Program finished at: 11/09/2020 09:25:22 PM Execution time: 0 hours(s), 1 minute(s), and 28 seconds(s)
@Treyarch

38890

80+ Gold
En İyi Cevap
15

Firewall'unuzun devre dışı bırakılmış olduğunu görüyorum.

Şimdi tam tarama yapabilirsiniz.

Canciger

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
344
İsim
Can Bozkurt
Discord
𝑪 𝒂 𝒏 🗡#4464
Firewall'unuzun devre dışı bırakılmış olduğunu görüyorum.

Şimdi tam tarama yapabilirsiniz.
Firewall nedir hocam? Bu arada Windows defender devre dışı bırakmıştım pc 1 ay önce ilk aldığımda. Şimdi etkin yapıp tekrar deaktif ettim. Malwarebytes de bi şey çıkmassa virüs yok demek dir deme?

Canciger

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
344
İsim
Can Bozkurt
Discord
𝑪 𝒂 𝒏 🗡#4464

38890

80+ Gold
En İyi Cevap
15
Hayır, virüs yok demek değildir. MalwareBytes ile şu an normal modda tarama yapın. Sonra bilgisayarı güvenli modda başlatıp tam tarama yapın. Virüs temizlenmezse artık ileri seviye çözümlere geçeceğiz. HiJackThis, Farbar Recovery Scan Tool gibi.

Canciger

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
344
İsim
Can Bozkurt
Discord
𝑪 𝒂 𝒏 🗡#4464
Hayır, virüs yok demek değildir. MalwareBytes ile şu an normal modda tarama yapın. Sonra bilgisayarı güvenli modda başlatıp tam tarama yapın. Virüs temizlenmezse artık ileri seviye çözümlere geçeceğiz. HiJackThis, Farbar Recovery Scan Tool gibi.
Güvenli modda nasıl başlata bilirim? Başlattım diyelim tam tarama nasıl yapacağız?

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33
İlk önce RKill uygulayıp MalwareBytes ile tam tarama yapmalısınız.RKill bitince logu buraya ekleyin. Sonra MalwareBytes uygulayın.
@Treyarch hocam konu dışı ama bir şey soracağim benim pc benim kontrolüm dışında ben girmesemde adını bile duymadığım sertifikası olmayan sitelere giriyor diye bitdefender bana her pc yi açtığımda uyarı veriyor az öncede uyarı verdi kötü amaçlı yazılım diye adı powershell.exe
ConHost.exe
VoiceControlEngine.exe o virüslerin trojan olarak ismi vardı karantinada fakat sildim daha bugün Senin hitman rehberini yaptım sadece Pop up buldu 15 tane falan birde bu hani dedimya sertifikasız sitelere giriyor diye bunlar gece saat 3 gibi 4 gibi saatlerde oluyor diyor ama ben bu sitelere girmediğime eminim sence ne yapmalıyım ? daha 2 gün öncede Rkill yapıp raporumu atmıştım ondada bir şey çıkmamıştı normalde sana özelden yazacaktım fakat senin profil kapalı
Hatta tespit kimliği şu SuspiciousBehavior.1109212683724C11 ve bu dediklerim hepside %temp% dosya yolunda bulunuyor

Canciger

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
344
İsim
Can Bozkurt
Discord
𝑪 𝒂 𝒏 🗡#4464
Malwarebytes'de tekrardan hiç bir şey bulmadı. Şimdi tekrar bi yeniden başlatıp bi Minecraft'a girip 5-10 dk deneyeyimmi atarmı diye?

38890

80+ Gold
En İyi Cevap
15
İnternette nasıl güvenli modda başlatacağına dair bilgiler var, açtıktan sonra norma modda MalwareBytes'ı açıp nasıl tarama yapıyorsan öyle yapacaksın.

Şu an telefonda olduğum için tam yardımcı olamıyorum, maalesef.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
924,104
Üyeler
143,990
Son üye
snazed
Top Bottom