Neler Yeni

Virüs programı önerisi

Pantheons

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Gökhan Özdemir
Merhaba! Uzun zamandır Kaspersky Free kullanıyorum. Farklı bir antivirüs programı denemek istiyorum, ancak hangi programı kullanmalıyım konusunda önerileriniz nelerdir? Bazı şirketler bu antivirüs programlarını test ediyorlar, sizin görüşleriniz nedir?

İkinci sorum ise Kaspersky Free'yi bilgisayarımdan kaldırdığımda herhangi bir sorunla karşılaşabilir miyim? Forumlarda, bu programı kaldırdıktan sonra sisteminin kilitlendiğini söyleyen bazı kişiler var. Şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ederim.

Q2.png
QQ.png

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,072
İsim
Necati
Instagram
https://www.instagram.com/n2cati/
Discord
2893
Merhaba! Uzun zamandır Kaspersky Free kullanıyorum. Farklı bir antivirüs programı denemek istiyorum, ancak hangi programı kullanmalıyım konusunda önerileriniz nelerdir? Bazı şirketler bu antivirüs programlarını test ediyorlar, sizin görüşleriniz nedir?

İkinci sorum ise Kaspersky Free'yi bilgisayarımdan kaldırdığımda herhangi bir sorunla karşılaşabilir miyim? Forumlarda, bu programı kaldırdıktan sonra sisteminin kilitlendiğini söyleyen bazı kişiler var. Şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ederim.

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Virüs programları gereksiz benim görüşüm , çoğu virüs artık bilgilerinizi çalmak için atılıyor ve virüs programları bunu engelleyemiyor genelde bilgileriniz karşıya gidiyor vs en son siliyor virüsü hiçbir işe yaramıyor

noyan123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
191
İsim
noyanz12
Çok fantastik sitelerde gezmiyorsan, gerek yok, sistemi kasmaya

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Virüs programları gereksiz benim görüşüm , çoğu virüs artık bilgilerinizi çalmak için atılıyor ve virüs programları bunu engelleyemiyor genelde bilgileriniz karşıya gidiyor vs en son siliyor virüsü hiçbir işe yaramıyor

Durum böyle olsaydı bu kadar bağımsız test yapan kuruluşlar boşuna çalışıyor olurdu. Bununla birlikte normal kullanıcıların indirdikleri virüslü dosyalar ile kişilerin yaptığı testlerde var onlara bakarsanız yarayıp yaramadığını daha kolay anlarsınız. Eğer verilerinizin paylaşılması sizi rahatsız ediyorsa internet erişimizi kapatmanız gerekiyor. Bu bağlamda mobilde kullandığınız uygulamalar, Windows, Google gibi zaten birçok program verilerinizi çeşidine göre zaten veriyor.

Konuya dönecek olursak, bütçe konusu direkt etken olabilir. 1k civarı verebiliyorum diyorsanız Eset, Bitdefender ikilisine göz atabilirsiniz. Bunun haricinde AVG zaman zaman kendini bir toparlıyor tercih edilebilir. Bunlar ile beraber Kaspersky. Bu 4'lü dışına çıkmanızı çok önermem.

Top Bottom