Neler Yeni

Wifi 1000 MBPS hız alamıyorum

ozgurlg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
ÖZGÜR ELÇİ
Merhaba, TurkNet'den 1000 MBPS internet kullanıyorum. Kablo ile 1000 MBPS download görebiliyorum fakat zyxel wireless ac adapter nwd6602 USB adaptör aldım. Adaptörde 867 Mbps'ye (5GHz) ve 300 Mbps'ye (2.4GHz) desteği bulunuyor. Modemde TurkNet'in verdiği modem orası da 5GHz kanalını destekliyor. Yardımcı olabilir misiniz?
1696100815552.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
579
İsim
Yunus
Dünyalı dostum tam olarak anlamadın galiba isterse 6GHz olsun fark etmiyor modemden çıkan sinyal senin bilgisayarında ki o küçük alıcıya ulaşana kadar dağılma yaşıyor zaten ondan dolayı kablosuz tüm bağlantıları hız kaybı oluyor. Neden o zaman kablolu da tam hız alıyorum diye araştırsaydın ya. Bana inanmıyorsan iis i aradığın zaman onlar da tatlı olmayan bir dille anlatacaklardır bunu sana.

Quiwick

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
868
İsim
Emre
Dünyalı dostum tam olarak anlamadın galiba isterse 6GHz olsun fark etmiyor modemden çıkan sinyal senin bilgisayarında ki o küçük alıcıya ulaşana kadar dağılma yaşıyor zaten ondan dolayı kablosuz tüm bağlantıları hız kaybı oluyor. Neden o zaman kablolu da tam hız alıyorum diye araştırsaydın ya. Bana inanmıyorsan iis i aradığın zaman onlar da tatlı olmayan bir dille anlatacaklardır bunu sana.
hocam öyle olsa bile 1000lik internetten 200 gelmesi normal değil gibi ?
Tabi benim görüşüm bu yönde daha bilgili arkadaşlar illaki konuya el atıcaktır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
579
İsim
Yunus
Bende Turkcell 1000 MBpS olanını kullanıyorum fakat wi-fi ile durum bende de aynı ondan biliyorum yoksa bende üstâd falan değilim bremın. Adamlar gelip en sonunda hafif meşrep bir tavırla anlatınca anladım. Mâmafi sende bu durumu yaşama diye bu üslup ile anlatıyorum.

ozgurlg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
ÖZGÜR ELÇİ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Wifi ile tam performans bekliyorum demiyorum ki ben 1000lik internetim var 700 veya 800 görsem tamam sorun değil fakat 200 görüyorum. Bana wifide 2.5 GHz hız ile kullanabiliyorum 5GHz'ye geçmiyor gibi geliyor o yüzden açtım konuyu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
579
İsim
Yunus
Wifi ile tam performans bekliyorum demiyorum ki ben 1000lik internetim var 700 veya 800 görsem tamam sorun değil fakat 200 görüyorum. Bana wifide 2.5 GHz hız ile kullanabiliyorum 5GHz'ye geçmiyor gibi geliyor o yüzden açtım konuyu.
Modemin direk dibinde durunca 5 metre yarıçap mı ne senin dediğin dibinde durunca 5ghz oluyor o zaman 800 falan görüyorsun. Ama bayağı bir dibinde olup sen dahil pc ile arasında hiç bir şey olmaması lazım. Eğer bu duruma rağmen bir düşüklük var ise sürücüyü kaldırıp tekrar kurarsan düzelir. İntel assistan var onu yükleyerekte sürücüde hata olup olmadığına bakabilirsn.

ozgurlg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
ÖZGÜR ELÇİ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Modemin direk dibinde durunca 5 metre yarıçap mı ne senin dediğin dibinde durunca 5ghz oluyor o zaman 800 falan görüyorsun. Ama bayağı bir dibinde olup sen dahil pc ile arasında hiç bir şey olmaması lazım. Eğer bu duruma rağmen bir düşüklük var ise sürücüyü kaldırıp tekrar kurarsan düzelir. İntel assistan var onu yükleyerekte sürücüde hata olup olmadığına bakabilirsn.
Direk dibinde değilim ama en fazla 2 metre mesafe var. Sürücüleri tekrar kurdum fakat düzeltemedim. Çözemedim ne olduğunu herhalde bir sıkıntı var ama anlamadım. Sorunu çözemeyeceğim herhalde 250 ile idare ederim artık. Teşekkür ederim iyi akşamlar.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,201
İsim
Semih Boran
Merhaba, TurkNet'den 1000 MBPS internet kullanıyorum. Kablo ile 1000 MBPS download görebiliyorum fakat zyxel wireless ac adapter nwd6602 USB adaptör aldım. Adaptörde 867 Mbps'ye (5GHz) ve 300 Mbps'ye (2.4GHz) desteği bulunuyor. Modemde TurkNet'in verdiği modem orası da 5GHz kanalını destekliyor. Yardımcı olabilir misiniz?
Alıntıyı görüntüle
Sizin Intel AX210 vs. gibi şeyler almanız lazım. Ben 1066 MBPS hız gördüm Intel AX211 ile:
Ekran görüntüsü 2023-08-24 115429.png

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,201
İsim
Semih Boran
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular