Neler Yeni

WiFi Bağlantısında Ping Sorunu?

AK47

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
737
İsim
Yılmazhan Yıldız
Arkadaşlar selam. Şuanda kullanmakta olduğum internetimde 32-33 download, 5-6 arası da upload alıyorum pingim de testlerde 6ms çıkıyor. Masaüstü bilgisayarda modemden kablo ile bağlandığım için internete online oyunlarda problem yaşamıyorum. Ama laptopa geçtiğimde pingim aşırı yüksek oluyor. Mesela oyunlardan örnek verecek olursak; lolde masaüstünde 14ms alırken laptopta 200ms nin altına inemiyorum. Valorant'ta masaüstünde 16ms civarındayken laptopta 200-300ms arası değişiyor. Yani WiFi ye geçince illaki değişiklik olur biliyorum ama oyun oynatmayacak kadar çok yükselmesi normal mi? Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Aşağıya laptoptan WiFi ile bağlanarak yaptığım test sonuçlarını bırakıyorum.

Opera Anlık Görüntü_2020-11-13_005439_www.speedtest.net.png

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,480
İsim
Adem
Arkadaşlar selam. Şuanda kullanmakta olduğum internetimde 32-33 download, 5-6 arası da upload alıyorum pingim de testlerde 6ms çıkıyor. Masaüstü bilgisayarda modemden kablo ile bağlandığım için internete online oyunlarda problem yaşamıyorum. Ama laptopa geçtiğimde pingim aşırı yüksek oluyor. Mesela oyunlardan örnek verecek olursak; lolde masaüstünde 14ms alırken laptopta 200ms nin altına inemiyorum. Valorant'ta masaüstünde 16ms civarındayken laptopta 200-300ms arası değişiyor. Yani WiFi ye geçince illaki değişiklik olur biliyorum ama oyun oynatmayacak kadar çok yükselmesi normal mi? Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Alıntıyı görüntüle
Gayet normal wifi sonuçta sinyal göndererek oynarsınız ve bu sinyal zayıflama illa yapar,ethernet çözüm yoludur.

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan

Alıntıyı görüntüle
Eski modeminiz varsa daha yeni ve güncel modem bu imkanınınız yoksa modeme daha yakın durmalısınız.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,910
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games

Dark Lightning

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,561
İsim
-
İlgilendiği Kategoriler
-

Dark Lightning

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,561
İsim
-
İlgilendiği Kategoriler
-
68ping alamazsınız demedim sinyal zayıflaması olur dedim oyunda sürekli sabit ping göremezsin minimum çok kaliteli modemle bile 4 5 dakikada bir ping ufak ufak değişir.
Onu bunu bilmem WiFi adamdır. Yeni setupımda modem yanımda olacak mis gibi 50down 8up keyfini süreceğim :)

AK47

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
737
İsim
Yılmazhan Yıldız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gayet normal wifi sonuçta sinyal göndererek oynarsınız ve bu sinyal zayıflama illa yapar,ethernet çözüm yoludur.
Normal değil hocam masaüstü bilgisayarımda ethernet kablosu ile bağlıyım zaten pingim 15 in üstüne çıkmıyor ama laptopta öyle değil. 250-300 civarında dolaşıyor hep ve modemin yanındayım neredeyse. Önceden böyle bir sorun yoktu bir kaç aydır var.
Eski modeminiz varsa daha yeni ve güncel modem bu imkanınınız yoksa modeme daha yakın durmalısınız.

Hocam eski modemim şuanki internetimi kullanmama engel olur muhtemelen VDSL olarak kullanıyorum interneti ve abonesi olduğum şirket yolladı VDSL modemi.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,910
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Normal değil hocam masaüstü bilgisayarımda ethernet kablosu ile bağlıyım zaten pingim 15 in üstüne çıkmıyor ama laptopta öyle değil. 250-300 civarında dolaşıyor hep ve modemin yanındayım neredeyse. Önceden böyle bir sorun yoktu bir kaç aydır var.

Hocam eski modemim şuanki internetimi kullanmama engel olur muhtemelen VDSL olarak kullanıyorum interneti ve abonesi olduğum şirket yolladı VDSL modemi.
Bu arada laptopun wifi çipinde vb. bir sorun yok eminsiniz değil mi ?
Realtek sürücülerini tekrar kurmayı deneyin.

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,480
İsim
Adem

Normal olmayan ne ? wifi ile pinginin çıkması mı ?
Wifi ile pinginin çıkması gayet normal kendin diyorsun ethernet ile bağlandığımda bir sorun yok diye.
Ya modeminde sorun var veya laptop wifisinde.
Modemin yanında olmayı geçin modemi laptopa yapıştırsanız bile ping çıkacaksa çıkar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,565
Üyeler
155,587
Son üye
captainmactavishh
Top Bottom