Neler Yeni

Wifi çoğaltıcı diye bir şey var mı?

paart3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Özkan
Merhaba. Benim bir sorunum var. Nasıl yapacağımı bilmiyorum, bilgim yok.
3 Katlı bir apartman düşünün. 3 kat ve 1 kat bize ait. 3 Katta İnternet(Modem) var. 1 Kattan wifi çok az çekiyor yada hiç çekmiyor. Benim şöyle bir düşüncem var, 3 Kattaki modemden aşağıya bir ethernet kablosu çeksem, oradada modem gibi bir şey olsa, oraya hiç hızı kesilmeden neti yaysa?

Böyle bir şey var mı , yada alternatif şeyler önerebilir misiniz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Baran
wifi sinyal genişletici var, çoğu modelde de ethernet girişi bulunuyor

Squex

80+ Silver
Başka kattaki interneti diğer katlarda mı kullanmak istiyorsun?

paart3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Özkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
wifi sinyal genişletici var, çoğu modelde de ethernet girişi bulunuyor
Büyük kolonlar var, yine onlar engelleyecek diye düşünüyorum. Dediğim şekilde bir yöntem yok mu? 3 Kattan Aşağıya bir ethernet kablosu indirsem, onu bir cihaza taksam, oradan interneti yaysa?

Yani böyle bir şey var mıdır?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Başka kattaki interneti diğer katlarda mı kullanmak istiyorsun?
3 Kattaki internetim, 1 kata indirmek istiyorum. Ama hızı kesilmesin.

3 Kattaki modemimden ethernet kablosu çeksem 1 kata, orada bir cihaza taksam (Bilmiyorum var mı? )
Oradan direkt interneti yaysa? diye düşünüyorum

Squex

80+ Silver
Büyük kolonlar var, yine onlar engelleyecek diye düşünüyorum. Dediğim şekilde bir yöntem yok mu? 3 Kattan Aşağıya bir ethernet kablosu indirsem, onu bir cihaza taksam, oradan interneti yaysa?

Yani böyle bir şey var mıdır?
Var. router alacaksınız ve access point olarak kullanacaksınız hız kaybı da yaşamazsınız. Bir bütçeniz var mı cihaz önerelim.

paart3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Özkan
Var. router alacaksınız ve access point olarak kullanacaksınız hız kaybı da yaşamazsınız. Bir bütçeniz var mı cihaz önerelim.
Bütçe sorun değil. Siz önerin. Dediğiniz terimleri bilmiyorum yalnız.

paart3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Özkan
Hocam internetiniz kaç mbps onu da sormam gerek?
24MPS Kullanıyorum. 103 TL veriyorum.

Hocam internetiniz kaç mbps onu da sormam gerek?
Şey ama belki ilerleyen zamanlarda çoğaltırım. Hem 24MPS'lik hemde ilerleyen zamanlarda çoğaltırsam sorun yaşamayayım.
Her iki duruma göre de ayrı ayrı bir öneri alabilirsem sevinirim.

Squex

80+ Silver
24MPS Kullanıyorum. 103 TL veriyorum.

Şey ama belki ilerleyen zamanlarda çoğaltırım. Hem 24MPS'lik hemde ilerleyen zamanlarda çoğaltırsam sorun yaşamayayım.
Her iki duruma göre de ayrı ayrı bir öneri alabilirsem sevinirim.
Bunun 100mbps ye kadar yolu var hocam sadece bir kat için kullanacaksanız 1 tane alın 2 kat için kullanacaksanız 2 tane alın
wifi mesh yaparsınız benim aklıma bu model geldi
@alpolojix var mı senin önerin

paart3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Özkan
Bunun 100mbps ye kadar yolu var hocam sadece bir kat için kullanacaksanız 1 tane alın 2 kat için kullanacaksanız 2 tane alın
wifi mesh yaparsınız benim aklıma bu model geldi
@alpolojix var mı senin önerin
Hocam almasına alırım da; nasıl kullanılıyor tam olarak ? Şuan gözümün önünde duran modeme ethernet kablosu bağlayacağım, 1 kata indireceğim, o ethernet kablosunu buna mı bağlayacağım?
Diyelim söylediğim gibi, onun sifresi ws nasıl olacak tam bilmiyorum özür dilerim

Squex

80+ Silver
Hocam almasına alırım da; nasıl kullanılıyor tam olarak ? Şuan gözümün önünde duran modeme ethernet kablosu bağlayacağım, 1 kata indireceğim, o ethernet kablosunu buna mı bağlayacağım?
Diyelim söylediğim gibi, onun sifresi ws nasıl olacak tam bilmiyorum özür dilerim
Hocam şimdi siz 3 katlı bir binada oturuyorsunuz ve 3. katta modeminiz duruyor ve çalışıyor değil mi?

Squex

80+ Silver
Modeminizin lan portundan birine ethernet kablosu takacaksınız o kabloyu da 2. kattaki alacağınız routera takacaksınız. Routerı kurarken access point olarak kuracaksınız onun videoları falan var youtubeda kurmak için ya da aldığınızda konu açın yine yardımcı olmaya çalışırız. Access point olarak kurduğunuzda ayrı bir wifi olarak gözükecek modeminizden ayrı wifi adı ve şifresi olacak(şifreyi aynı yapabilirsiniz gerçi) 2. katta internete bağlanmak istediğinizde 2. kattaki wifiye bağlanaksınız.

Top Bottom