Neler Yeni

Win 11 Sürekli Mavi Ekran

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,104
İsim
Emre Zengin
Nasıl yani hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam 50 tane sekme açtım oyun açtım hiç ram 95lere dayandı bozuk ramle bu işlemler yapılır mı ya windows dosyaları bozuk olmasın
- Windows arama kısmına CMD yazıp sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır. Gelen ekranda sfc /scannow yazıp entera bas hocam. %100 olunca PC'yi yeniden başlat.
- Bir de ekran kartı sürücünü DDU ile kaldırıp tekrardan bir kur:
1) Öncelikle ekran kartı sürücünüzü (https://www.nvidia.com.tr/download/driverResults.aspx/218772/tr) ve DDU'yu (https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html) indirin.
2) İnternet bağlantını kesin. Bilgisayarı güvenli modda başlatın. (Başlatmak için shift tuşuna basılı tutup bilgisayarı yeniden başlatın. Gelen ekranda Sorun Giderme/ Gelişmiş Seçenekler/ Başlangıç Ayarları yeniden başlata basın. Gelen ekranda F4 ya da 4 tuşuna basın. Bilgisayar güvenli modda başlayacak.) Şimdi DDU'u açın ilk gelen ekranı kapatın ve ekran kartı sürücünüzü seçin. Seçtikten sonra sol üstte Temizledikten sonra yeniden başlat (Tavsiye Edilen) seçeneğini göreceksin ona bas ve sürücüyü kaldırın. Sürücüyü kaldırdıktan sonra bilgisayar kendini yeniden başlatacak.
3) Masaüstü geldiğinde indirmiş olduğunuz ekran kartı sürücünüzü kurabilirsiniz. Kurduktan sonra internetinizi bağlayın ve sisteminizi yeniden başlatın.

Bir de en kısa zamanda 2x16 3600 MHz CL18 eğer uyguna bulabilirsen 3600 MHz CL16 bellekler al hocam. 8 GB artık hiçbir şeyde yetmiyor ve ben RAM'de bir problem olduğunu halen düşünüyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Berk
bilgiler için çok teşekkür ederim hocam aynen öyle normalde olması gereken 32 de işte malum türkiye ekonomisi çok sağolun herşeyi için

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,759
Üyeler
140,695
Son üye
Wendas
Top Bottom