Neler Yeni

Windows 10 0xC000021A hatası

cekcons

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
ömer acar
Geçen gün bilgisayarı açınca mavi ekran verdi. Fazla önemsemedim ve yeniden başlattım ancak bilgisayar açılmayınca anladım ki sorun biraz büyük.
Hata kodu : 0xC000021A
Araştırınca bu hatanın çözümüne dair birkaç başlık buldum. Cmd komutları ile Windows dosyalarını taradı.
Ve bir txt dosyası bıraktı. txt dosyasında arızalı ve düzeltilememiş dosyalar gösteriliyor.
Buraya kadar sorun yok ama yaklaşık değişmesi gereken 200 civarı dosya var.
Ve bunları nerden bulup değiştiririm ?

Windows sürümü :1803

Dahası  
Reaksiyon skoru
129
İsim
Doğan PİKAY
Şimdi bana göre bir sfc scannow veya chkdsk /f /r bozuk dosyaları tarayıp düzeltmeye çalışsın kısaca deyineyim sfc scannow kodunu cmd ye yapıştırıp enterleyin sonra %100 olunca bilgisayarı yendien başlatın chkdsk /f /r yi cmd ye yapıştır ve bilgisayarı yeniden başlat dikkat baya uzun sürer

cekcons

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
ömer acar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şimdi bana göre bir sfc scannow veya chkdsk /f /r bozuk dosyaları tarayıp düzeltmeye çalışsın kısaca deyineyim sfc scannow kodunu cmd ye yapıştırıp enterleyin sonra %100 olunca bilgisayarı yendien başlatın chkdsk /f /r yi cmd ye yapıştır ve bilgisayarı yeniden başlat dikkat baya uzun sürer
Bahsettiğim tarama o idi zaten. Ancak chkdsk /f /r 'yi daha denemedim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
129
İsim
Doğan PİKAY
o baya uzun sürer haberin olsun %11 veya %13de takılırsa merak etme yaklaşı olarak 30dk-1saat arası sürer

cekcons

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
ömer acar
o baya uzun sürer haberin olsun %11 veya %13de takılırsa merak etme yaklaşı olarak 30dk-1saat arası sürer
Çoktan bitti bile. Ve sorun hala devam ediyor. Bilgisayarı sadece SÜRÜCÜ İMZASI ZORLAMASI DEVRE DIŞI iken açabiliyorum. Aksi takdirde mavi ekran.

Dahası  
Reaksiyon skoru
129
İsim
Doğan PİKAY
Temiz format at bence diskim yok diyorsan şunu izle:

cekcons

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
ömer acar
DVD olmasına var ama verileri kaybetmemem lazım. Başka çözüm yokmudur.

Top Bottom