Neler Yeni

Windows 10 da mavi ekran driverdan dolayı galiba

Özgür06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Özgür
Arkadaşlar ben amd nin apu driverini yükledim sonra amd software ı kurdu yeniden başlatma gerekli dedi bende yaptım şimdi mavi ekran veriyor
Sistem:
İşlemci:Ryzen 5 5600G
Anakart: Gigabyte A520M-K V2
Ram :XPG 8x8 16 Gb 3200 Mhz CL16
Ssd: WD GREEN SD350
Ekran Kartı: Gtx 1070 Onboard
Güç Kaynağı: Sharkoon SHP 650 V2 80 plus sertifika (Videonun urlsi) https://streamable.com/8irqma

Volkan:/

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
500
İsim
Volkan
Arkadaşlar ben amd nin apu driverini yükledim sonra amd software ı kurdu yeniden başlatma gerekli dedi bende yaptım şimdi mavi ekran veriyor
Sistem:
Güç Kaynağı: Sharkoon SHP 650 V2 80 plus sertifika (Videonun urlsi) https://streamable.com/8irqma
Minidump dosyaları, bilgisayarınız mavi ekran verdiğinde belleğin ufak bir dökümünü barındıran dosyalardır. Bunları analiz ederek mavi ekran hatalarının nedenini öğrenebiliriz.

Minidump dosyaları C:\Windows\Minidump klasöründe bulunur ve DMP uzantılıdır.

Bu dosyaları sizden istediğimizde yapmanız gereken işlemler sırasıyla şöyle:
  1. Masaüstünde yeni bir klasör oluşturun. İsmi önemli değil.
  2. C:\Windows\Minidump klasörüne girin ve buradaki bütün DMP dosyalarını seçip Masaüstünde oluşturduğunuz klasöre kopyalayın.
  3. Bütün dosyaları seçin ve sağ tıklayıp "Add to archive... / Arşive ekle..." komutunu verin. Tamam dediğinizde bütün dosyalar sıkıştırılıp tek dosya yapılacak.
  4. Şimdi sıkıştırılmış bu dosyayı aşağıdaki servislerden herhangi birine, herkese açık olacak şekilde yükleyin ve indirme bağlantısını bizimle paylaşın:
  5. ALINTIDIR YEŞİL FORUM SİTESİ
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sistem:
bu işlemi yaparmısın dump dosyasına baksın arkadaşlar kesin sebebi için

Özgür06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Özgür
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Minidump dosyaları, bilgisayarınız mavi ekran verdiğinde belleğin ufak bir dökümünü barındıran dosyalardır. Bunları analiz ederek mavi ekran hatalarının nedenini öğrenebiliriz.

Minidump dosyaları C:\Windows\Minidump klasöründe bulunur ve DMP uzantılıdır.

Bu dosyaları sizden istediğimizde yapmanız gereken işlemler sırasıyla şöyle:
  1. Masaüstünde yeni bir klasör oluşturun. İsmi önemli değil.
  2. C:\Windows\Minidump klasörüne girin ve buradaki bütün DMP dosyalarını seçip Masaüstünde oluşturduğunuz klasöre kopyalayın.
  3. Bütün dosyaları seçin ve sağ tıklayıp "Add to archive... / Arşive ekle..." komutunu verin. Tamam dediğinizde bütün dosyalar sıkıştırılıp tek dosya yapılacak.
  4. Şimdi sıkıştırılmış bu dosyayı aşağıdaki servislerden herhangi birine, herkese açık olacak şekilde yükleyin ve indirme bağlantısını bizimle paylaşın:
  5. ALINTIDIR YEŞİL FORUM SİTESİ
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu işlemi yaparmısın dump dosyasına baksın arkadaşlar kesin sebebi için
Masaüstü açılmıyo kanka açılsa yapıcamda

yeniden format denedin mi veya tek ram ile açmayı

sontoxic

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Semih Nas
Sıfırlıyorum şuan güvenlide de açmıyo bende şans yok ki amd apu driverini yüklediğimde yapıyor hep
bende de bu sorun ekran kart driver yükleyince oluyor bu yüzden windowsun kendi yüklediği driverlarda kalıyorum

Sıfırlıyorum şuan güvenlide de açmıyo bende şans yok ki amd apu driverini yüklediğimde yapıyor hep
ekran kartı driverını yüklediğimde yaşamıştım ama ben üşendiğim için d 'yi pcden cıkarıp sadece c ye temiz format atmıştım baktım sorunlu komple sıfırdan temiz formatladım

Top Bottom