Neler Yeni

Çözüldü✓ Windows 10 yükleme sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Furkan Bostanlı
Windows 10u kurarken sistem yeniden başlamıyor bilgisayar açılıp kapanıyor ama ekran gelmiyor ne yapılabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Meriç Görkem Elçin
İlgilendiği Kategoriler
Toplama Bilgisayar
Windows 10u kurarken sistem yeniden başlamıyor bilgisayar açılıp kapanıyor ama ekran gelmiyor ne yapılabilir
kurulumda bi aksama olmuş olabilir bios ekranın geliyorsa format usb veya cd in ile formatı yeniden deneyebilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Meriç Görkem Elçin
İlgilendiği Kategoriler
Toplama Bilgisayar
Denedim ama yine aynısını yaşıyorum 2 kere denedim 3. Denemeye başlamadan size danıştım
format attığın usb veya cd de yüklenen windows iso dosyasınında sorunlu olma ihtimali olabilir farklı bi pcden yeniden rufus ile yükleyip tekrar deniyebilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Furkan Bostanlı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
format attığın usb veya cd de yüklenen windows iso dosyasınında sorunlu olma ihtimali olabilir farklı bi pcden yeniden rufus ile yükleyip tekrar deniyebilirsin
Yükleme tamamlanması ya ssd de yer kaplamış olur mu tekrar denerken temiz kurulum mu yapmalıyım yoksa format seçeneğini mi seçmeliyim

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Meriç Görkem Elçin
İlgilendiği Kategoriler
Toplama Bilgisayar
Yükleme tamamlanması ya ssd de yer kaplamış olur mu tekrar denerken temiz kurulum mu yapmalıyım yoksa format seçeneğini mi seçmeliyim
önemli bir dosyan yoksa ayrıştırmıyorsan temiz kurulum yapman daha iyi olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Furkan Bostanlı
önemli bir dosyan yoksa ayrıştırmıyorsan temiz kurulum yapman daha iyi olur
sistemi 2 defa kurmuş ilk seferim olduğu için anlamamışım :)))) çözdüm sonradan. Ama fazla kurulan windows 10u nasıl kaldırabilirim yardımcı olur musunuz

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Meriç Görkem Elçin
İlgilendiği Kategoriler
Toplama Bilgisayar
sistemi 2 defa kurmuş ilk seferim olduğu için anlamamışım :)))) çözdüm sonradan. Ama fazla kurulan windows 10u nasıl kaldırabilirim yardımcı olur musunuz
o konuda bi bilgim yok umarım bi bilgisi olan arkadaş yardımcı olur hayırlı geceler

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Furkan Bostanlı
o konuda bi bilgim yok umarım bi bilgisi olan arkadaş yardımcı olur hayırlı geceler
İlgilendiğin için teşekkür ederim ama ili sorununda çözdüm ve benim gibi ilk defa windows kuran arkadaşlara yardımcı olmak isterim
İntenette yükleme ile ilgili bir sürü video ve yazı var eminim ki bu forumda da vardır ama herkes (özellikle videolarda) videoları uzun olmaması için kestikleri için ben yapamadım açıkçası. Benim sorunum bilgisayar yeniden başlamasına rağmen monitöre görüntü vermemesi idi. İlk kurulumu yapıp yeniden başladıktan sonra benimle aynı sorunu alırsanız bilgisayarı kapatıp yeniden açıyoruz ve bios ayarına giriyoruz. Öncesinde flaş belleği çıkarabilirsiniz veya kurulumu ne ile yaptıysanız 😁. Bios aylarından F8 basarak boot a geçin ve Windows kurduğunuz ssd veya hdd yi seçin. Sistem kendini ssd/hdd den başlatıcak ve bir kaç kurulum yapıcak sonrasında kendini yeniden başlatıcak ve yine aynı sorunu yaşayacaksınız (bende öyle oldu). Bilgisayarı sistem yeniden başlayıp ekran gelmedikten sonra tekrardan kapatıyoruz ve açıp bios ekranına geliyoruz. Biostan tekrardan F8 basarak ssd/hdd üzerinden yeniden başlattığınızda sizi Windows 10 bölge seçin ekranı karşılayacak ve sorununuz düzelmiş olucak. Ben 2 kere kurdum eğer siz de 2 kere kurduysanız size seçenek soruyor açarken bilgisayarı. Üstekine basın kurulumu yapın masaüstüne geldiğinizde ayarlarda depolama ve gereksiz çöpler gibi bir şey olması lazımdı onu genişlettiğinizde eski Windows kalıntılarına benze bir şey yazıcak (gece ile uğraştığım için şu an hafızam çok iyi değil kusuruma bakmayın) oradan silerek 2. Windows tan da kurtulabilirsiniz
Umarım benimle aynı sorunu yaşıyan arkadaşlarıma yardımcı olabilir bu yazım iyi geceler DONANIM ARŞİVİ FORUM

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,051
Üyeler
153,493
Son üye
Nomorepain
Top Bottom