Neler Yeni

Windows 11 Disk kullanımı %100

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Aslan akbey
İki ay önce bilgisayarı açtığımda bilgisayar güncellendi ama normal bir şekilde açıldı. İşimi hallettim ve bilgisayarı kapattım. Bir dahaki açışımda 20 saniyede açılan bilgisayar 5 dakikada ancak açıldı. Windows Search gibi hizmetleri kapattım ama yine de 1-1.30 dakikada ancak açılıyor. Ayrıca Windows disk genelde %100`de. Hiçbir tavsiye bilgisayarı kendine getiremedi. Bilgisayarda virüs yok. Birçok kez taramasını yaptım. Neredeyse bütün gereksiz hizmetler kapalı. Bilgisayarda ayrıca SSD de var. Başka yapacağım bir şey var mı? Yoksa bilgisayarı sıfırlamam mı gerekiyor?

Ekler

• Ekran görüntüsü 2022-09-18 170643.png
    Ekran görüntüsü 2022-09-18 170643.png
    71 KB · Hit: 47

Singua

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
Burak
İki ay önce bilgisayarı açtığımda bilgisayar güncellendi ama normal bir şekilde açıldı. İşimi hallettim ve bilgisayarı kapattım. Bir dahaki açışımda 20 saniyede açılan bilgisayar 5 dakikada ancak açıldı. Windows Search gibi hizmetleri kapattım ama yine de 1-1.30 dakikada ancak açılıyor. Ayrıca Windows disk genelde %100`de. Hiçbir tavsiye bilgisayarı kendine getiremedi. Bilgisayarda virüs yok. Birçok kez taramasını yaptım. Neredeyse bütün gereksiz hizmetler kapalı. Bilgisayarda ayrıca SSD de var. Başka yapacağım bir şey var mı? Yoksa bilgisayarı sıfırlamam mı gerekiyor?
Windowsu ssdye mi kurdunuz ?

canwec

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Mehmet Can ŞENER
HD Tune Pro ile sağlık taraması yapın ssdnizde bi sorun olabilir, hepsi yeşil oluyorsa sağlık taramasında bilgisayarınıza flash üzerinden temiz kurulum yapmayı deneyin

Wabien

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Can İbar
Diski en çok hangi program kullanıyor bakarmısınız bende de benzer bi sorun olmuştu ama benim bellek %100 olmuştu sanırım, haberler ve ilgi alanları diye bişey kullanıyodu bütün belleği onu kapatınca düzelmişti. Sizde en çok neyin kullandığına bakın ona göre bi araştırma yapın.

ÖmerS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
Ömer SARLUGİL
SSD nin ömrü bitmiş anakartta m2 ssd soketi varsa m2 ssd satın alıp vindovsu m2 ssdye takarsanız sorun çözülecektir mevcut kullandığınız sata ssd ise depolamada kullanmaya devam edebilirsiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

takarsanız demişim,:pikacu::pikacu: kurarsanız diyecektim

Top Bottom