Neler Yeni

Windows 11 hakkında bilgiler

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,061
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Bu konuda dün ve bugün Windows 11 hakkında bulduğum ve bulduğumuz tüm bilgileri paylaşacağım.
Öncelikle dünden başlayayım, orijinal konu bu:

İlk başta sahte filan sandık ama sonradan Windows'un attığı tweet'i gördük:

Bundan sonra hala sahte olduğunu düşünenler oldu çünkü hala Windows 10 referansları bolca var. Ancak her Windows geliştirici betasında olduğu gibi işletim sistemi hala tam değil. Birkaç yerde sürüm olarak "Dev" olduğunu görebilirsiniz, bu bir release sürümü değil. Tanıtıldıktan sonra yüksek ihtimal de birkaç ay boyunca betalar devam edecek. Şu anda çok erken sürümler bunlar. İnanmıyorsanız diğer Windows betalarının nasıl olduğunu buradan görebilirsiniz:

İşletim sisteminde çok fazla yenilik bu ISO'lardan gözükmüyor. Ancak Windows'un da kendi dediği gibi, bu sadece bir başlangıç. Hala aynı NT 10 kernel'inde mesela, onlar filan değişebilir. Bir sonraki sürüm için daha birçok şey geleceğini söylemişlerdi.

Bir de sizinle bugün öğrendiklerimi paylaşmak isterim,
Windows 11 artık sadece UEFI destekleyecek. Legacy BIOS desteği olmayacak. Eğer PC'niz aşırı eski değilse bu bir sorun olmayacaktır.
Şu anki ISO dosyasında eğer ki explorer'ı SYSTEM olarak açarsanız (sethc exploit'i ile) hala eski menü gelecek (kaynak:
- bu videoyu mutlaka izleyin).
Bu ama Windows işini kötü yaptı demek değil tabii ki. Her zaman dediğim ve diyeceğim gibi bu bir beta ve yüksek ihtimal sene sonuna kadar beta olarak kalacak. Geliştirmesi daha burada bitmedi yani.
Alt taraftaki taskbar eski stiline alınabiliyor. Şu anki genel sistem aşırı MacOS'e benziyor, öyle olmasını çok sevmedim. Nedense şu ara şirketlerde Apple'laşma aynı yanlış Batılılaşma gibi oluyor.
Offline hesaplar hala duruyor. Windows 10X (?)'teki gibi Microsoft hesabı zorunlu değil.

Yakup.

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Bence Windows11 güzel olmuş, tam sürüm çıktığı zaman hemen yüklemeyi düşünüyorum.

happy

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
ben şashsen windows 10 da kalırım bence çok güzel bir şey gelmez

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,061
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

01adanalı

80+ Silver

uydu3

80+ Silver
Pcye nasıl kuruyoruz anlamadım format atarkenki gibi biostan seçip kurma yöntemi değil mi?

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,061
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler

Alper Arıkan

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Eğer performansı vs çok etkileyecek bir durum olmazsa 11 e geçmem açıkçası. 2025 te geçerim o da mecburi :D

Top Bottom