Neler Yeni

Windows 11'den 10'a geçmek FPS etkiler mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5,887
İsim
Burak Karadağ
Sizce Windows 11 tam kusursuz olmadığı için Windows 10'a geçmek oyunda FPS arttırır veya düşürür mü?

OZAN J

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
203
İsim
OZAN TANKUŞ
windows 10 ghost spectre den windows 11 ghost spectre momentum3'e geçtim. Benim oynadığım oyunlar standart Cs2 dota lethal company vs.
Hiçbir fark yok. Aksine birkaç tane oyunda windows 11 bir tık daha fazla fps veriyor ve şuan memnun isen hiç değiştirme.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5,887
İsim
Burak Karadağ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
windows 10 ghost spectre den windows 11 ghost spectre momentum3'e geçtim. Benim oynadığım oyunlar standart Cs2 dota lethal company vs.
Hiçbir fark yok. Aksine birkaç tane oyunda windows 11 bir tık daha fazla fps veriyor ve şuan memnun isen hiç değiştirme.
Ben bunu aslında CS2 oynadığım için söylemiştim. FPS nin kötü olması belki Windows 11 kaynaklı olabilir diye düşündüm iyi ki de sordum. İyi diyorsanız kalsın o zaman. Teşekkürler. Allah'ta bu Valve'i bildiği gibi yapsın emi CS:GO yu ne diye kaldırdın ki rahatlıkmı battı. Oyunu hiç ettiler

6khn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Gökhan
Bi ara w11 ssd hızlarını sınırlıyordu 11 kullanacaksanız özellikle güncel kullanmanızı tavsiye ederim.

OZAN J

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
203
İsim
OZAN TANKUŞ
Ben bunu aslında CS2 oynadığım için söylemiştim. FPS nin kötü olması belki Windows 11 kaynaklı olabilir diye düşündüm iyi ki de sordum. İyi diyorsanız kalsın o zaman. Teşekkürler. Allah'ta bu Valve'i bildiği gibi yapsın emi CS:GO yu ne diye kaldırdın ki rahatlıkmı battı. Oyunu hiç ettiler
cs:GO için yeni işlemci vs almıştım. Gittiler değiştirdiler oyunu fps 370 lerden 190 180lere düşüyor çözünürlük ayarlar vs farketmeksizin. Bende gıcık oldum fakat vardır bir bildikleri.

Ha şunu da söyliyeyim. Windows 11'i kaç yıldır kullanıyorsun? Ben her yıl bilgisayarıma format atarım sırf FPS türü oyunlar oynadığım için. ben çünkü sadece oyun oynamıyorum. Birçok şey yapıyorum Video editleri, Veri toplama , depolama vs vs bilgisayar bir süre sonra şişiyor ne yaparsan yap. Sıfırlamak CS için yıllardır iyi geldiği için huy edindim. Sıfırlıyorum boş olduğum zaman :) Sen de denersin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5,887
İsim
Burak Karadağ
cs:GO için yeni işlemci vs almıştım. Gittiler değiştirdiler oyunu fps 370 lerden 190 180lere düşüyor çözünürlük ayarlar vs farketmeksizin. Bende gıcık oldum fakat vardır bir bildikleri.

Ha şunu da söyliyeyim. Windows 11'i kaç yıldır kullanıyorsun? Ben her yıl bilgisayarıma format atarım sırf FPS türü oyunlar oynadığım için. ben çünkü sadece oyun oynamıyorum. Birçok şey yapıyorum Video editleri, Veri toplama , depolama vs vs bilgisayar bir süre sonra şişiyor ne yaparsan yap. Sıfırlamak CS için yıllardır iyi geldiği için huy edindim. Sıfırlıyorum boş olduğum zaman :) Sen de denersin.
Benim de CS:GO da ortalama 350 - 400 arası FPS değerlerim şuan ki CS2 de 150 - 220 arası sürünüyor. (1280x960 - Low settings)
NVIDIA: Full Performans

OZAN J

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
203
İsim
OZAN TANKUŞ
Benim de CS:GO da ortalama 350 - 400 arası FPS değerlerim şuan ki CS2 de 150 - 220 arası sürünüyor. (1280x960 - Low settings)
NVIDIA: Full Performans
Ben ne sistem kullanırsam kullanayım Ayarlarını köklesemde fps aynı düşürsemde. Ha FULL HD'ye alınca 350 lerden 310'a falan düşüyor max. Onun haricinde Shader detayı vs vs hiç etki etmiyor. Düşmüyor fps. Orta ayarlarda oynuyorum oyunu çamur gibi oynamamak için.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5,887
İsim
Burak Karadağ
Ben ne sistem kullanırsam kullanayım Ayarlarını köklesemde fps aynı düşürsemde. Ha FULL HD'ye alınca 350 lerden 310'a falan düşüyor max. Onun haricinde Shader detayı vs vs hiç etki etmiyor. Düşmüyor fps. Orta ayarlarda oynuyorum oyunu çamur gibi oynamamak için.
Shader Detayı halbuki FPS yiyiyor diye düşünüyordum? ilginç Molly veya smoke arkasını daha iyi görebilmek için

OZAN J

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
203
İsim
OZAN TANKUŞ
Shader Detayı halbuki FPS yiyiyor diye düşünüyordum? ilginç Molly veya smoke arkasını daha iyi görebilmek için
Diğer bütün oyunlarda ayarları arttırsam veya düşürsem fps ye normal olarak etki ediyor. Ama şu CS de yemin ediyorum etki etmiyor. Yılların alışkanlığı düşük çözünürlükte orta ayarlarda oynuyorum cs yi. Daha akıcı hissettiriyor ve mouse hareketleri daha iyi oluyor.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,364
İsim
Hacı
Geçmek FPS de Ufak bir artış sağlar.
W10 işlemci kullanımı daha az.
Özelden yazarsanız hızlandırılmış ISO paylaşabilirim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5,887
İsim
Burak Karadağ
Geçmek FPS de Ufak bir artış sağlar.
W10 işlemci kullanımı daha az.
Özelden yazarsanız hızlandırılmış ISO paylaşabilirim.
Ne yapsam şaşırdım Hacı, Windows 11 kurduktan sonra OEM Key alıp etkinleştirmiştim ve 2 yıldır böyle kullanıyorum. Üşenirim herhalde o.O2
Mesaj otomatik birleştirildi:

@HacıSOFU Bu videodaki DX11 ve Vulkan nedir? Benim DX11 herhalde.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,839
Üyeler
140,706
Son üye
Kayra Işık
Top Bottom