Neler Yeni

Windows Açılışında Ekrana Görüntü Çizgi Çıkıyor

xdedex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ali Akel
Merhabalar, bir süredir kullandığım MSI Gaming X RX 580 ekran kartım Windows açılışında fotoğraftaki gibi oluyor, bir süre sonra düzeliyor.

UjidzI.jpg

Hatta denemek için FurMark açıyorum, ekran kartına yük binince düzeliyor.

Oyunlarda herhangi bir sorun yaşamadım.

Donanım:

İşlemci: Ryzen 5 3600
Anakart: Gigabye B450 Elite
Ekran Kartı: MSI Gaming X RX 580 8 GB
PSU: FSP Hydro 700W

Bu karttan önce ASUS Dual RX 580 4 GB vardı hiç sorun yaşamamıştım. Bu arada üçlü priz de kullanıyorum.

xdedex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ali Akel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhabalar, bir süredir kullandığım MSI Gaming X RX 580 ekran kartım Windows açılışında fotoğraftaki gibi oluyor, bir süre sonra düzeliyor.

Alıntıyı görüntüle

Hatta denemek için FurMark açıyorum, ekran kartına yük binince düzeliyor.

Oyunlarda herhangi bir sorun yaşamadım.

Donanım:

İşlemci: Ryzen 5 3600
Anakart: Gigabye B450 Elite
Ekran Kartı: MSI Gaming X RX 580 8 GB
PSU: FSP Hydro 700W

Bu karttan önce ASUS Dual RX 580 4 GB vardı hiç sorun yaşamamıştım. Bu arada üçlü priz de kullanıyorum.
Çözüm için cevap verebilecek kimse yok mu ? Forum bu kadar duyarsız mı ?
Merhaba, ekran kartımı değiştirdim sorun devam ediyor. Yani bir süre sonra düzeliyor anlamadım. Psu kablolarını değiştirdim, monitörün dpden hdmi ile bağlantı yaptım. Ekran kartı sanki soğuk olunca yapıyor bu sorunu. Lütfen bilen yardımcı olsun.

Ekler

• Adsız.png
    Adsız.png
    362 KB · Hit: 132

ELECTUS

80+ Silver
Çözüm için cevap verebilecek kimse yok mu ? Forum bu kadar duyarsız mı ?
Merhaba, ekran kartımı değiştirdim sorun devam ediyor. Yani bir süre sonra düzeliyor anlamadım. Psu kablolarını değiştirdim, monitörün dpden hdmi ile bağlantı yaptım. Ekran kartı sanki soğuk olunca yapıyor bu sorunu. Lütfen bilen yardımcı olsun.
Bu konuda çok bilgili değilim ama ya kablodan yada monitörden ekran kartindan olsaydi değistirmissin ve tekrar gene olmuş

38890

80+ Gold
En İyi Cevap
15
Ekran kartı sürücünüzü DDU ile güvenli modda kaldırıp yerine en güncel WHQL sürücüyü kurunuz. Düzelmezse sorun başka bir nedenden kaynaklıdır.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,068
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Hangi monitör o?

xdedex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ali Akel
Ekran kartı sürücünüzü DDU ile güvenli modda kaldırıp yerine en güncel WHQL sürücüyü kurunuz. Düzelmezse sorun başka bir nedenden kaynaklıdır.
Cevabınız içim teşekkürler ancak, ekran kartı değiştirdim, dediğiniz gibi DDU ile kurulum yaptım sorun devam ediyor. Sorun ilginç tarafı bios ekranında açılıyor sonra windows ekrandan bir süre devam edip, kendi kendine düzeliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hangi monitör o?
Monitör: Samsung LCRG50FQMXUF 24 Inch 144 Hz

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,068
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Cevabınız içim teşekkürler ancak, ekran kartı değiştirdim, dediğiniz gibi DDU ile kurulum yaptım sorun devam ediyor. Sorun ilginç tarafı bios ekranında açılıyor sonra windows ekrandan bir süre devam edip, kendi kendine düzeliyor.

Bu sorun Samsung CHG70'te çok oluyormuş, Samsung olmasına şaşırmadım. Başka cihazlarda nasıl?

Google'a monitörü yazınca direkt bu çıktı:

xdedex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ali Akel
Bu sorun Samsung CHG70'te çok oluyormuş, Samsung olmasına şaşırmadım. Başka cihazlarda nasıl?

Google'a monitörü yazınca direkt bu çıktı:
Google'daki aramadaki konu da benim konum :) Tvye bağladım sorun yoktu. Ancak şöyle; ekran kartı sıcakken yani bir süre çalıştıktan sonra normal bir şekilde çalışıyor. Örneğin akşam kapatıp sabah açtım pcyi yine sorun var, ardından pcyi kaaptıp açtığımda sorun yok.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,068
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Google'daki aramadaki konu da benim konum :) Tvye bağladım sorun yoktu. Ancak şöyle; ekran kartı sıcakken yani bir süre çalıştıktan sonra normal bir şekilde çalışıyor. Örneğin akşam kapatıp sabah açtım pcyi yine sorun var, ardından pcyi kaaptıp açtığımda sorun yok.
Ekran kartı değil, o monitör ısındığı için de geçiyor olabilir. Başka cihazla deneyin. Ekran kartı kaynaklı olarak gözükmüyor.

xdedex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ali Akel
Ekran kartı değil, o monitör ısındığı için de geçiyor olabilir. Başka cihazla deneyin. Ekran kartı kaynaklı olarak gözükmüyor.
Monitörü, başka cihazda dedim sorun yok ama.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,068
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Top Bottom