Neler Yeni

Rehber Windows başlangıcında "To skip disk checking..." sorunu nasıl düzeltilir?

fiolasty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
batuhan
bende bugün aynı hatayı almaya başladım ama başlangıç onarma bilgisayarınızı onaramadı yazısı çıktı
Bu hatayı alıyorsanız ve disk hatası kontrolü birkaç saniye sürüyorsa muhtemelen diskinizde bir hata yoktur. Eğer uzunca kontrol ediyorsa CrystalDiskInfo ile ekran görüntüsü ekleyip konuya cevap yazabilirsiniz ve yardımcı olacağım.

Ben bu hatayı bir BIOS güncellemesinden sonra almaya başladım. Her açılışta "To skip disk checking, press any key in (x) seconds." çıkıyordu. Diskimde hata olması ihtimaline karşı 5 tane uygulamayla kontrol ettim. Ancak hepsi de diski sağlam gösteriyordu. Ayrıca diskime hiçbir uygulama ile TRIM de yapamıyordum. İnternette de bununla ilgili çözüm önerileri neredeyse hiç yok, olanlar da güzel değil.

Başlayalım:
PC açılınca veya kilit ekranında "Yeniden başlat" butonuna Shift tuşuna basılı tutarak basın.
"Lüfen bekleyin" yazması lasım. Ve bir kurtarma menüsü çıkacak. Oradan gelişmiş kısmına gidip "Başlangıç onarımı" yazana tıklayın. PC yeniden başlayacak ve şifre kullanıyorsanız hesap seçmenizi isteyecek. Şifreyi yazınca PC başlangıç onarımına geçecek.
İçinde "bu işlem 1 saatten fazla sürebilir" olan bir metin çıkması lazım. Aslında 1 saat filan sürmüyor. Benimki en fazla 1 dakikada geri yeniden başladı. Ve artık sorunum çözüldü.

Umarım birilerine yardımcı olur çünkü bu basit sorun beni o kadar uğraştırmıştı ki...
hiç bunlarla uğraşmayın direkt biosdan usb ile format atın düzeliyor

Top Bottom