Neler Yeni

Windows hesabıma Çin'den giriş yapıldı!

Toukhan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,465
İsim
Batuhan
Steam
TouKhan
Discord
TouKhan#0471
Reddit
u/akszforreal
Az önce bir mail aldım microsofttan. Çin (Jinan) den bir giriş yapıldığı gösteriyordu. Bait E-mail olacağını düşündüğümden siteye gidip kendim kontrol etmek istedim. Evet birisi çinden hesabıma giriş yapmaya çalışmış fakat microsoft sağolsun engellemiş. Hemen "Bu ben değilim" yazan kutucuğu işaretleyip hesabıma ekstra güvenlik ekledim. Aktivite sayfasına geri döndüğümde Oturum açma başarılı yazıyordu. Ben buna izin vermedim fakat oturum açma başarılı yazıyor. Bu bir sorun teşkil eder mi? Zira şifremi değiştirip ekstra 2FA ekledim.

1711383373777.png

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,373
İsim
Mehmet Aslan
Az önce bir mail aldım microsofttan. Çin (Jinan) den bir giriş yapıldığı gösteriyordu. Bait E-mail olacağını düşündüğümden siteye gidip kendim kontrol etmek istedim. Evet birisi çinden hesabıma giriş yapmaya çalışmış fakat microsoft sağolsun engellemiş. Hemen "Bu ben değilim" yazan kutucuğu işaretleyip hesabıma ekstra güvenlik ekledim. Aktivite sayfasına geri döndüğümde Oturum açma başarılı yazıyordu. Ben buna izin vermedim fakat oturum açma başarılı yazıyor. Bu bir sorun teşkil eder mi? Zira şifremi değiştirip ekstra 2FA ekledim.

Alıntıyı görüntüle
buradan kontrol sağlayabilirsiniz

Toukhan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,465
İsim
Batuhan
Steam
TouKhan
Discord
TouKhan#0471
Reddit
u/akszforreal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,373
İsim
Mehmet Aslan
Hocam zaten 1 tane güvenlik açığı yaşamış fakat aynı şifreyi kullanmamıştım. Bir şekilde bulunmuş şifrem.
açmadıysanız kimlik doğrulama vs açın. Hatta mümkünse kritik hesaplarınızı yeni bir maile geçirebilirsiniz.

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
239
İsim
Emir

Alıntıyı görüntüle
Chrome eklentilerini kontrol edin.
İşletim sisteminiz neydi?
En son hangi programları kurdunuz?
Sisteminiz virüs ve malware buldu mu?
Nasıl onay vermişler hayret.
Okunan mailleriniz ipucu verebilir.

Postmaster veya glasswire indirip ağ trafiğini ayrıca kontrol etmen gerekebilir.

Top Bottom