Neler Yeni

Windows klonlama nasıl yapılır?

oguzunluerler1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Oğuz Ünlüerler
İyi akşamlar arkadaşlar ben yeni bir ssd aldım. Windows'u içine kopyalamak ve bu sırada hiç bir veri kaybetmemek istiyorum. Konuyu bilen birisi adım adım açıklayabilir mi? Bu arada daha disk yönetiminden disk bile yaratmadım yanlış bir şey yapmayayım diye. İnternetten niye bakmadın diyenler olacak baktım ama güvenemedim guide'lar hem eski hem de forumdan taze aldığım bilgiye ve buradaki teknik bilgi sahibi kişilere daha çok güvenirim.

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,668
İsim
Deniz Efe

OZAN J

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
OZAN TANKUŞ
Acronis kullanabilirsin. Yada Macrium reflect kullanarak USB den boot edip yapabilirsin. Sadece klonlayacağın sistemin diskini yeni aldığın ssd ile aynı pc sisteme takman lazım. gerisi usb den basit. Klonlayabilirsin.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,504
İsim
Emre Zengin
İyi akşamlar arkadaşlar ben yeni bir ssd aldım. Windows'u içine kopyalamak ve bu sırada hiç bir veri kaybetmemek istiyorum. Konuyu bilen birisi adım adım açıklayabilir mi? Bu arada daha disk yönetiminden disk bile yaratmadım yanlış bir şey yapmayayım diye. İnternetten niye bakmadın diyenler olacak baktım ama güvenemedim guide'lar hem eski hem de forumdan taze aldığım bilgiye ve buradaki teknik bilgi sahibi kişilere daha çok güvenirim.
Maalesef bilgim yok. Temiz kurulum her zaman en iyisidir. Dosyaların yedeğini alırsan format atmanı öneririm.

oguzunluerler1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Oğuz Ünlüerler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Maalesef bilgim yok. Temiz kurulum her zaman en iyisidir. Dosyaların yedeğini alırsan format atmanı öneririm.
Durum şöyle ki, internetim aşırı yavaş ve ekstra bir yedeklemeye yerim yok, baştan kurmak tam bir eziyet olur maalesef. Ondan dolayı kopyalamayı düşünüyorum. İndirdiğim her şey çöp olacak yoksa. Bilgisi olan birileri var mıdır forumda siz belki bulursunuz :D

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,504
İsim
Emre Zengin
Durum şöyle ki, internetim aşırı yavaş ve ekstra bir yedeklemeye yerim yok, baştan kurmak tam bir eziyet olur maalesef. Ondan dolayı kopyalamayı düşünüyorum. İndirdiğim her şey çöp olacak yoksa. Bilgisi olan birileri var mıdır forumda siz belki bulursunuz :D
@EFI Shell

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,270
İsim
Semih Boran
3.parti programlar ile yapmak mümkün. Technopat'ın bununla ilgili bir rehberi mevcut. Tabii, klonlama için programlar para isteyebilir. Ücretsiz yapan programlar var ise bilmiyorum.

oguzunluerler1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Oğuz Ünlüerler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Technopatta konuyu yazanları da bir darlayayım belki cikar bir seyler :) Cok tesekkur ettim herkese. Bulursam sureci burada adim adim anlatirim daha sonra ihtiyaci olanlar da faydalanir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Acronis kullanabilirsin. Yada Macrium reflect kullanarak USB den boot edip yapabilirsin. Sadece klonlayacağın sistemin diskini yeni aldığın ssd ile aynı pc sisteme takman lazım. gerisi usb den basit. Klonlayabilirsin.
Arada kaynamis simdi gordum hahah :D hemen arastiriyorum bu programlar ozelinde cok tesekkurler.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,795
Üyeler
149,274
Son üye
menemenci
Top Bottom