Neler Yeni

Windows kurarken 13. nesil intel işlemcide SSD gözükmüyor.

En İyi Cevap
3
Dostlar selam, windows kurarken ssdler gözükmüyor. Sorunun IRST driverından kaynaklandığını biliyorum daha önce indirim çözmüştüm ancak bu sefer sorunum bambaşka :D.
Buradan driverı indirimeye gittiğimde sadece exe olarak indirebiliyorum. 2 farklı cihazdan denedim zip olarak indirme seçeneği yok.

Technopat çözüm de bir zip buldum onunla denedim ancak olmadı :(

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,418
İsim
Hakanbey
usbnizi GPT ve Uefi olarak hazırladığınızdan emin olun ve biostda V-D diye bir sçenek vardır onuda kapatın. Tekrar deneyin

En İyi Cevap
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
usbnizi GPT ve Uefi olarak hazırladığınızdan emin olun ve biostda V-D diye bir sçenek vardır onuda kapatın. Tekrar deneyin
Hocam vmd yi kapatınca sorun kalkıyor biliyorum ancak en sağlıklısı bu driverı güncelleyerek kurmak. Ama driverın zipini intel sitesinden kaldırmış ne alaka hiç bir fikrim yok :D.
USB de dediğiniz ayarlarda.

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,418
İsim
Hakanbey
Hocam vmd yi kapatınca sorun kalkıyor biliyorum ancak en sağlıklısı bu driverı güncelleyerek kurmak. Ama driverın zipini intel sitesinden kaldırmış ne alaka hiç bir fikrim yok :D.
USB de dediğiniz ayarlarda.
12 ve 13 nesil PCleri günde yaklaşık 5-6 kez kurup teslim ediyorum size söylediklerim dışında hiç birşeye ihtiyaç duymadım henüz. Bu sebepten bilgi verdim.

En İyi Cevap
3
12 ve 13 nesil laptopları günde yaklaşık 5-6 kez kurup teslim ediyorum size söylediklerim dışında hiç birşeye ihtiyaç duymadım henüz. Bu sebepten bilgi verdim.
Hocam cihazı ilk aldığımda dediğim işlemi yaptım ve şu an kullanıyorum. Forumda yine aynı cihazı alan arkadaşlarda bu dediğim yöntem ile sorunları halletmişlerdi.
Bir youtube videosundan aldığım ss
1679031553508.png

Sitedeki indirme seçenekleri
1679031587924.png

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,418
İsim
Hakanbey
En İyi Cevap
3
Windows 10 için olabilir bu 11de çözülmüştür belki
Hocam 10-11 farketmiyor. İşlemci ile alakalı bir durum. Daha 1 hafta önce ben ve forumdaki arkadaşlar aynı durumu bu siteden indirdiğimiz zip dosyasını format flash'ımıza atarak çözdük ancak şimdi zipler kaldırılmış :D Ne yapıcam bilmiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

yok mu yardım edebilecek :(

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
19
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,616
İsim
Emre Zengin
Dostlar selam, windows kurarken ssdler gözükmüyor. Sorunun IRST driverından kaynaklandığını biliyorum daha önce indirim çözmüştüm ancak bu sefer sorunum bambaşka :D.
Buradan driverı indirimeye gittiğimde sadece exe olarak indirebiliyorum. 2 farklı cihazdan denedim zip olarak indirme seçeneği yok.

Technopat çözüm de bir zip buldum onunla denedim ancak olmadı :(
Buradaki sürücüyü kaldırmışlar. Ben 3 defa indirmiştim en yenisine bir bakayım hocam. Bir yükleme sitesine atıp linkini buraya gönderirim.

Dene bakalım hocam. https://www.mediafire.com/file/xpoitrzl8z5ap7a/f6vmdflpy-x64.zip/file

NigraSpe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yusuf Ziya Çögenli
Hocam hallettiniz mi?

Oğuzhan Yücel

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
595
İsim
Oğuzhan yücel
Hocam 10-11 farketmiyor. İşlemci ile alakalı bir durum. Daha 1 hafta önce ben ve forumdaki arkadaşlar aynı durumu bu siteden indirdiğimiz zip dosyasını format flash'ımıza atarak çözdük ancak şimdi zipler kaldırılmış :D Ne yapıcam bilmiyorum.

yok mu yardım edebilecek :(
hocam notebook ise notebook kendi sitesinden anakart ise onuda kendi sitesinden driverı bulabilirsiniz

hocam notebook ise notebook kendi sitesinden anakart ise onuda kendi sitesinden driverı bulabilirsiniz
1679039627561.png

driver ismi şu sekide olacak

Top Bottom