Neler Yeni

Yardım Windows yüklü M2 SSD Bios boot menüde görünmüyor.

Güven

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Güven Yılmaz
Arkadaşlar iyi forumlar,
Yeni laptop aldım ve eski bilgisayarımda bütün dosyalarımla beraber windows 10'un kurulu olduğu m2 ssd'mi çıkarıp laptopuma taktım ancak boot menüde görünmüyor(başta dahili m2 ssd'de görünmüyordu VMD kapattıktan sonra usb kurulum yapayım dedim kendi m2 ssdmde -windows zaten kurulu olduğu için diye düşünüyorum- bu diske kurulamaz mı ne bu tarz bi hata verdi.) VMD kapalıyken laptoptaki dahili ssd'ye kurdum windowsu şuan o görünüyor boot menüde ancak benim ssdm hâlâ görünmüyor. M2 SSD'de sorun yok.
Herkese şimdiden teşekkürler.

Quiwick

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
863
İsim
Emre
Arkadaşlar iyi forumlar,
Yeni laptop aldım ve eski bilgisayarımda bütün dosyalarımla beraber windows 10'un kurulu olduğu m2 ssd'mi çıkarıp laptopuma taktım ancak boot menüde görünmüyor(başta dahili m2 ssd'de görünmüyordu VMD kapattıktan sonra usb kurulum yapayım dedim kendi m2 ssdmde -windows zaten kurulu olduğu için diye düşünüyorum- bu diske kurulamaz mı ne bu tarz bi hata verdi.) VMD kapalıyken laptoptaki dahili ssd'ye kurdum windowsu şuan o görünüyor boot menüde ancak benim ssdm hâlâ görünmüyor. M2 SSD'de sorun yok.
Herkese şimdiden teşekkürler.
1693389598535.png

disk yönetiminden bakarmısın m2 ssd ye efi sistem bölümü var mı? Yoksa diğer diski söküp baştan windows kurun düzelir.

Quiwick

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
863
İsim
Emre
Alıntıyı görüntüle

şu şekil hocam ben tam olarak anlamıyorum yardımcı olursanız güzel olur
Görünmeyen ssd hangisi hocam ? disk 1 görünmemesi lzm doğrumudur ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

disk 1 e yani m2 ssd ye yeniden windows kurun ama diğer diski çıkartın kurmadan önce diğer diskin içnde efi bölümü bulunduğu için m2 ye efi bölümü açmıyor ve bu yüzdende boot menüsünde görünmüyor.

Aynı sorunu yaşamıştım diskleri söküp formatladım şuan sorunsuz kullanıyorum.

Güven

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Güven Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Görünmeyen ssd hangisi hocam ? disk 1 görünmemesi lzm doğrumudur ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

disk 1 e yani m2 ssd ye yeniden windows kurun ama diğer diski çıkartın kurmadan önce diğer diskin içnde efi bölümü bulunduğu için m2 ye efi bölümü açmıyor ve bu yüzdende boot menüsünde görünmüyor.

Aynı sorunu yaşamıştım diskleri söküp formatladım şuan sorunsuz kullanıyorum.
Disk 1 hocam içinde dosyalarım var formatlamam pek mümükün değil.
dediğiniz gibi disk 0 'ı söküp tekrar kurulum yapmam lazım dimi ?

Top Bottom