Neler Yeni

Windowsda Gözükmeyen hdd

SkySea

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
gökdeniz uçkan
Selamlar Bilgisayara HDD taktım. İçinde önemli bilgiler olduğu için format atamıyorum. HDD, BIOS ve disk yönetiminde gözüküyor, ancak disklerin olduğu yerde sadece SSD gözüküyor. Disk yönetiminde, HDD sağlam birincil bölüm olarak gözüküyor ve sağ tıklayınca sadece Birim Sil seçeneği aktif oluyor, diğer seçeneklere tıklayamıyorum Format veya biçimlendirme yapmam mümkün değil. Ne yapabilirim?

SkySea

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
gökdeniz uçkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hddden klik sesi geliyor mu
yani hocam değişik bir ses geliyor evet ama hdd çalışıyor aslında windows çökmüş bir hdd içindeki dosyaları linux ile şuan gözükmeyen hdd e aktardım dosyalara bakmak için windows a baktım ama gözükmüyor orda birde minitool partition ile baktım ext4 olarak gözüküyor

ghnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Gökhan
yani hocam değişik bir ses geliyor evet ama hdd çalışıyor aslında windows çökmüş bir hdd içindeki dosyaları linux ile şuan gözükmeyen hdd e aktardım dosyalara bakmak için windows a baktım ama gözükmüyor orda birde minitool partition ile baktım ext4 olarak gözüküyor
harddiskin smart verilerini kontrol edin. ben olsam harddiskin imaginesini alıp ordan verilerimi yedeklerdim

SkySea

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
gökdeniz uçkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
harddiskin smart verilerini kontrol edin. ben olsam harddiskin imaginesini alıp ordan verilerimi yedeklerdim
hocam dediğiniz şekilde nasıl yedekleyebilirim ben yedeklemeyi bulamadığım için direk kopyala yapıştır yaptıktan sonra windows da açmaya çalıştım

ghnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Gökhan
hocam dediğiniz şekilde nasıl yedekleyebilirim ben yedeklemeyi bulamadığım için direk kopyala yapıştır yaptıktan sonra windows da açmaya çalıştım
elinde aynı kapasitede başka bir harddisk daha varsa ona klonla.

ânomaly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Anıl Kadir FINDIK
NTFS formatında mı?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular