Neler Yeni

Windows'dan Linux'e Geçmek

Tryian

80+
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Mustafa Çalışkan
Merhabalar,
Oyun oynamak için Windows daha kullanışlı. Lakin alıştığımız yapı sıktığı için farklı işletim sistemlerine geçmek istiyorum. Sizce günlük işlerde yani video izlemek, zoom toplantılarına katılmak, hızlıca işlemler yapmak ve arada sırada oyun oynamak için en kullanışlı Linux tabanlı işletim sistemi hangisidir ? Eski konulara baktığım zaman oyun desteği hakkında pek iyi olduğu söylenemez fakat, bu zamana kadar Steam da birçok oyunun desteklediğini de görüyorum. Ayrıca böyle bir geçiş yapmalı mıyım sizce :) ? Cevaplarınızı bekliyorum...

FOXN FOR WİN

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,150
İsim
Adnan Eren
Yapma. Çok gereksiz Ve linux Resmen Hiç kullanılmıyor Herkesin Kullandığı İşletim Sisteminde Kal. Linux a güvenmem Bile

buff

80+
Merhabalar,
Oyun oynamak için Windows daha kullanışlı. Lakin alıştığımız yapı sıktığı için farklı işletim sistemlerine geçmek istiyorum. Sizce günlük işlerde yani video izlemek, zoom toplantılarına katılmak, hızlıca işlemler yapmak ve arada sırada oyun oynamak için en kullanışlı Linux tabanlı işletim sistemi hangisidir ? Eski konulara baktığım zaman oyun desteği hakkında pek iyi olduğu söylenemez fakat, bu zamana kadar Steam da birçok oyunun desteklediğini de görüyorum. Ayrıca böyle bir geçiş yapmalı mıyım sizce :) ? Cevaplarınızı bekliyorum...
Canın sıkılıyorsa, kendine problemler sorunlar arıyorsan geçebilirsin. Linux'u severim ancak ben sırf fare tekerliğinin hızını ayarlamak için bile uğraşıyorsam, son kullanıcı olarak tercih edilesi bi işletim sistemi olarak görmüyorum. Ha açık kaynak felsefesi, Gnu/Linux felan çok sevdiğim şeyler. Günlük hayatta da eğer açık kaynaklı bir alternatif varsa uygulamalarda, şahsen onu tercih ediyorum biraz daha kullanışsız olsa da. Ancak işletim sistemi gerçekten seni çok yoruyor eğer acemisiysen. Öğrenmek istersen geçebilirsin tabi. Uğraşabilsem ben de öğrenmeyi çok isterim.

EMA?R

80+ Bronze
Dual boot yapıp kullanabilirsiniz isterseniz.Oyun oynayacağın zaman windows'u seçerseniz günlük işlerde linux'u kullanabilirsiniz.

kyoi

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Günlük işlerde kesinlikle Windows'tan çok daha rahat olduğunu düşünüyorum. Steam Proton sayesinde birçok Steam oyununu oynayabiliyorsunuz. Eğer oynadığınız oyunun desteği yoksa dual boot yapabilirsiniz.

FOXN FOR WİN

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,150
İsim
Adnan Eren

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Merhabalar,
Merhaba. Oynadığınız her oyunu Linux içerisinde bulamayabilirsiniz.
Günlük işlerde Linux size fazlasıyla yetecektir.
CS:GO zaten Linux uyumlu.
Ekstra Steam hesabınızda olan oyunların Linux'ta uyumlu olup olmamasına bu siteden bakabilirsiniz:

Gold ve Platinium yazanları rahatlıkla oynayabilirsiniz.

FOXN FOR WİN

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,150
İsim
Adnan Eren

Tryian

80+
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Mustafa Çalışkan
işlerde kesinlikle Windows'tan çok daha rahat olduğunu düşünüyorum. Steam Proton sayesinde birçok Steam oyununu oynayabiliyorsunuz. Eğer oynadığınız oyunun desteği yoksa dual boot yapabilirsiniz.
Merhaba, Dual Boot konusunu biraz daha açar mısınız? Diskimi 2 ye biçimlendirip birine W10, diğerine de Linux mu kuracağım? Kaynak video var ise çok memnun olurum :)

kyoi

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Merhaba, Dual Boot konusunu biraz daha açar mısınız? Diskimi 2 ye biçimlendirip birine W10, diğerine de Linux mu kuracağım? Kaynak video var ise çok memnun olurum :)
Aslında Youtube'da birçok video var fakat videodaki kişilerin neredeyse hepsi ''Windows Boot Manager'ın yanına kur'' seçeneği ile kurduğu için herhangi bir video atmak istemiyorum, çünkü riskli bir kurulum. Eğer ''Başka bir şey'' seçeneğini seçip kurulum yapan bir video bulabilirsem onu atacağım.

Top Bottom