Neler Yeni

Windowsta Yeni Salı Güncellemesi!

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
339
İsim
An10im1i
EtiketCVE KimliğiCVE BaşlığıŞiddet
.NET ve Visual StudioCVE-2024-30045.NET ve Visual Studio'da Uzaktan Kod Yürütme Güvenlik AçığıÖnemli
Azure'a GeçişCVE-2024-30053Azure'da Siteler Arası Komut Dosyası Çalıştırma Güvenlik AçığıÖnemli
Microsoft BingCVE-2024-30041Microsoft Bing Arama Sahtekarlığı Güvenlik AçığıÖnemli
Microsoft Aracılık Dosya SistemiCVE-2024-30007Microsoft Brokering Dosya Sisteminde Ayrıcalık Yükselmesi Güvenlik AçığıÖnemli
Microsoft Dynamics 365 Müşteri İçgörüleriCVE-2024-30048Dynamics 365 Customer Insights Kimlik Sahtekarlığı Güvenlik AçığıÖnemli
Microsoft Dynamics 365 Müşteri İçgörüleriCVE-2024-30047Dynamics 365 Customer Insights Kimlik Sahtekarlığı Güvenlik AçığıÖnemli
Microsoft Edge (Krom tabanlı)CVE-2024-4558Krom: CVE-2024-4558 ANGLE'da ücretsiz olarak kullanınBilinmeyen
Microsoft Edge (Krom tabanlı)CVE-2024-4331Krom: CVE-2024-4331 Resim İçinde Resim'de ücretsiz olarak kullanınBilinmeyen
Microsoft Edge (Krom tabanlı)CVE-2024-4671Krom: CVE-2024-4671 Görsellerde Ücretsiz Sonra KullanınBilinmeyen
Microsoft Edge (Krom tabanlı)CVE-2024-30055Microsoft Edge (Chromium tabanlı) Kimlik Sahtekarlığı Güvenlik AçığıDüşük
Microsoft Edge (Krom tabanlı)CVE-2024-4368Krom: CVE-2024-4368 Şafakta ücretsiz olarak kullanınBilinmeyen
Microsoft Edge (Krom tabanlı)CVE-2024-4559Chromium: WebAudio'da CVE-2024-4559 Yığın arabellek taşmasıBilinmeyen
Microsoft Intune'unCVE-2024-30059Android Mobil Uygulama Yönetiminde Kurcalama Güvenlik Açığı için Microsoft IntuneÖnemli
Microsoft Office Excel'iCVE-2024-30042Microsoft Excel'de Uzaktan Kod Yürütme Güvenlik AçığıÖnemli
Microsoft Office SharePoint'iCVE-2024-30044Microsoft SharePoint Sunucusunda Uzaktan Kod Yürütme Güvenlik AçığıKritik
Microsoft Office SharePoint'iCVE-2024-30043Microsoft SharePoint Sunucusunda Bilginin Açığa Çıkması Güvenlik AçığıÖnemli
SQL için Microsoft WDAC OLE DB sağlayıcısıCVE-2024-30006SQL Server Uzaktan Kod Yürütme Güvenlik Açığı için Microsoft WDAC OLE DB sağlayıcısıÖnemli
Microsoft Windows SCSI Sınıfı Sistem DosyasıCVE-2024-29994Microsoft Windows SCSI Sınıfı Sistem Dosyasında Ayrıcalık Güvenlik Açığı YükselmesiÖnemli
Microsoft Windows Arama BileşeniCVE-2024-30033Windows Arama Hizmetinde Ayrıcalık Yükselmesi Güvenlik AçığıÖnemli
Power BICVE-2024-30054Microsoft Power BI İstemcisi JavaScript SDK'sında Bilginin Açığa Çıkması Güvenlik AçığıÖnemli
Görsel stüdyoCVE-2024-30046Visual Studio'da Hizmet Reddi Güvenlik AçığıÖnemli
Görsel stüdyoCVE-2024-32004GitHub: CVE-2024-32004 Özel hazırlanmış yerel depoları klonlarken Uzaktan Kod YürütmeÖnemli
Görsel stüdyoCVE-2024-32002CVE-2024-32002 Sembolik bağlantıları destekleyen, büyük/küçük harfe duyarlı olmayan dosya sistemleri üzerindeki özyinelemeli klonlar, Uzaktan Kod Yürütülmesine karşı hassastırÖnemli
Windows Bulut Dosyaları Mini Filtre SürücüsüCVE-2024-30034Windows Bulut Dosyaları Mini Filtre Sürücüsünde Bilginin Açığa Çıkması Güvenlik AçığıÖnemli
Windows CNG Anahtar Yalıtım HizmetiCVE-2024-30031Windows CNG Anahtar Yalıtım Hizmeti Ayrıcalık Yükselişi Güvenlik AçığıÖnemli
Windows Ortak Günlük Dosya Sistemi SürücüsüCVE-2024-29996Windows Ortak Günlük Dosya Sistemi Sürücüsünde Ayrıcalık Yükselmesi Güvenlik AçığıÖnemli
Windows Ortak Günlük Dosya Sistemi SürücüsüCVE-2024-30037Windows Ortak Günlük Dosya Sistemi Sürücüsünde Ayrıcalık Yükselmesi Güvenlik AçığıÖnemli
Windows Ortak Günlük Dosya Sistemi SürücüsüCVE-2024-30025Windows Ortak Günlük Dosya Sistemi Sürücüsünde Ayrıcalık Yükselmesi Güvenlik AçığıÖnemli
Windows Şifreleme HizmetleriCVE-2024-30020Windows Şifreleme Hizmetlerinde Uzaktan Kod Yürütme Güvenlik AçığıÖnemli
Windows Şifreleme HizmetleriCVE-2024-30016Windows Şifreleme Hizmetlerinde Bilginin Açığa Çıkması Güvenlik AçığıÖnemli
Windows Dağıtım HizmetleriCVE-2024-30036Windows Dağıtım Hizmetlerinde Bilginin Açığa Çıkması Güvenlik AçığıÖnemli
Windows DHCP SunucusuCVE-2024-30019DHCP Sunucusu Hizmet Reddi Güvenlik AçığıÖnemli
Windows DWM Çekirdek KitaplığıCVE-2024-30008Windows DWM Çekirdek Kitaplığında Bilginin Açığa Çıkması Güvenlik AçığıÖnemli
Windows DWM Çekirdek KitaplığıCVE-2024-30051Windows DWM Çekirdek Kitaplığı'nda Ayrıcalık Yükselmesi Güvenlik AçığıÖnemli
Windows DWM Çekirdek KitaplığıCVE-2024-30035Windows DWM Çekirdek Kitaplığı'nda Ayrıcalık Yükselmesi Güvenlik AçığıÖnemli
Windows DWM Çekirdek KitaplığıCVE-2024-30032Windows DWM Çekirdek Kitaplığı'nda Ayrıcalık Yükselmesi Güvenlik AçığıÖnemli
Windows Hyper-VCVE-2024-30011Windows Hyper-V Hizmet Reddi Güvenlik AçığıÖnemli
Windows Hyper-VCVE-2024-30017Windows Hyper-V Uzaktan Kod Yürütme Güvenlik AçığıÖnemli
Windows Hyper-VCVE-2024-30010Windows Hyper-V Uzaktan Kod Yürütme Güvenlik AçığıÖnemli
Windows ÇekirdeğiCVE-2024-30018Windows Çekirdeğinde Ayrıcalık Yükselmesi Güvenlik AçığıÖnemli
Windows Web İşareti (MOTW)CVE-2024-30050Windows Web Güvenliği İşareti Özelliği Güvenlik Açığı AtlamaIlıman
Windows Mobil Geniş BantCVE-2024-30002Windows Mobile Geniş Bant Sürücüsünde Uzaktan Kod Yürütme Güvenlik AçığıÖnemli
Windows Mobil Geniş BantCVE-2024-29997Windows Mobile Geniş Bant Sürücüsünde Uzaktan Kod Yürütme Güvenlik AçığıÖnemli
Windows Mobil Geniş BantCVE-2024-30003Windows Mobile Geniş Bant Sürücüsünde Uzaktan Kod Yürütme Güvenlik AçığıÖnemli
Windows Mobil Geniş BantCVE-2024-30012Windows Mobile Geniş Bant Sürücüsünde Uzaktan Kod Yürütme Güvenlik AçığıÖnemli
Windows Mobil Geniş BantCVE-2024-29999Windows Mobile Geniş Bant Sürücüsünde Uzaktan Kod Yürütme Güvenlik AçığıÖnemli
Windows Mobil Geniş BantCVE-2024-29998Windows Mobile Geniş Bant Sürücüsünde Uzaktan Kod Yürütme Güvenlik AçığıÖnemli
Windows Mobil Geniş BantCVE-2024-30000Windows Mobile Geniş Bant Sürücüsünde Uzaktan Kod Yürütme Güvenlik AçığıÖnemli
Windows Mobil Geniş BantCVE-2024-30005Windows Mobile Geniş Bant Sürücüsünde Uzaktan Kod Yürütme Güvenlik AçığıÖnemli
Windows Mobil Geniş BantCVE-2024-30004Windows Mobile Geniş Bant Sürücüsünde Uzaktan Kod Yürütme Güvenlik AçığıÖnemli
Windows Mobil Geniş BantCVE-2024-30021Windows Mobile Geniş Bant Sürücüsünde Uzaktan Kod Yürütme Güvenlik AçığıÖnemli
Windows Mobil Geniş BantCVE-2024-30001Windows Mobile Geniş Bant Sürücüsünde Uzaktan Kod Yürütme Güvenlik AçığıÖnemli
Windows MSHTML PlatformuCVE-2024-30040Windows MSHTML Platformu Güvenlik Özelliği Güvenlik Açığı AşıyorÖnemli
Windows NTFSCVE-2024-30027NTFS'de Ayrıcalık Yükselmesi Güvenlik AçığıÖnemli
Windows Uzaktan Erişim Bağlantı YöneticisiCVE-2024-30039Windows Uzaktan Erişim Bağlantı Yöneticisinde Bilginin Açığa Çıkması Güvenlik AçığıÖnemli
Windows Yönlendirme ve Uzaktan Erişim Hizmeti (RRAS)CVE-2024-30009Windows Yönlendirme ve Uzaktan Erişim Hizmeti'nde (RRAS) Uzaktan Kod Yürütme Güvenlik AçığıÖnemli
Windows Yönlendirme ve Uzaktan Erişim Hizmeti (RRAS)CVE-2024-30024Windows Yönlendirme ve Uzaktan Erişim Hizmeti'nde (RRAS) Uzaktan Kod Yürütme Güvenlik AçığıÖnemli
Windows Yönlendirme ve Uzaktan Erişim Hizmeti (RRAS)CVE-2024-30015Windows Yönlendirme ve Uzaktan Erişim Hizmeti'nde (RRAS) Uzaktan Kod Yürütme Güvenlik AçığıÖnemli
Windows Yönlendirme ve Uzaktan Erişim Hizmeti (RRAS)CVE-2024-30029Windows Yönlendirme ve Uzaktan Erişim Hizmeti'nde (RRAS) Uzaktan Kod Yürütme Güvenlik AçığıÖnemli
Windows Yönlendirme ve Uzaktan Erişim Hizmeti (RRAS)CVE-2024-30023Windows Yönlendirme ve Uzaktan Erişim Hizmeti'nde (RRAS) Uzaktan Kod Yürütme Güvenlik AçığıÖnemli
Windows Yönlendirme ve Uzaktan Erişim Hizmeti (RRAS)CVE-2024-30014Windows Yönlendirme ve Uzaktan Erişim Hizmeti'nde (RRAS) Uzaktan Kod Yürütme Güvenlik AçığıÖnemli
Windows Yönlendirme ve Uzaktan Erişim Hizmeti (RRAS)CVE-2024-30022Windows Yönlendirme ve Uzaktan Erişim Hizmeti'nde (RRAS) Uzaktan Kod Yürütme Güvenlik AçığıÖnemli
Windows Görev ZamanlayıcıCVE-2024-26238Microsoft PLUGScheduler Zamanlanmış Görev Ayrıcalığı Güvenlik Açığı YükselmesiÖnemli
Windows Win32K - GRFXCVE-2024-30030Win32k'de Ayrıcalık Yükselmesi Güvenlik AçığıÖnemli
Windows Win32K - ICOMPCVE-2024-30038Win32k'de Ayrıcalık Yükselmesi Güvenlik AçığıÖnemli
Windows Win32K - ICOMPCVE-2024-30049Windows Win32 Çekirdek Alt Sisteminde Ayrıcalık Yükselmesi Güvenlik AçığıÖnemli
Windows Win32K - ICOMPCVE-2024-30028Win32k'de Ayrıcalık Yükselmesi Güvenlik AçığıÖnemli

Mayıs 2024 Yaması Salı Güvenlik Güncellemeleri​

Mayıs 2024 Yaması Salı güncellemelerinde giderilen güvenlik açıklarının tam listesi aşağıdadır.

Her bir güvenlik açığının ve etkilediği sistemlerin tam açıklamasına erişmek için raporun tamamını buradan görüntüleyebilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pencere açık kalmış... Gidip kapatayım.

Windows 10 KB5037768'deki yenilikler​

Windows 10 KB5037768 güncellemesi çoğunlukla hata düzeltmeleri ve iyileştirmelerden oluşuyor. Ancak Microsoft, bu güncellemeyle iki yeni özellik yayınladı ve VPN bağlantılarını kesen bilinen bir sorunu düzeltti.

Bu güncelleme ayrıca, vurgulananların aşağıda listelendiği toplam yirmi düzeltme veya değişiklik içerir:

• Bu güncelleme, VPN bağlantınızın başarısız olmasına neden olabilecek bilinen bir sorunu giderir. Bu durum, 9 Nisan 2024 veya sonraki tarihli güncelleştirmeyi yükledikten sonra meydana gelir.
  • Yeni! Bu güncelleme, Ayarlar > Ana Sayfa'da Microsoft hesapları için hesapla ilgili bildirimlerin kullanıma sunulmasını başlatır . Bir Microsoft hesabı, Windows'u Microsoft uygulamalarınıza bağlar. Hesap ayrıca tüm verilerinizi yedekler ve aboneliklerinizi yönetmenize yardımcı olur. Hesabınızın kilitlenmesini önlemek için ekstra güvenlik adımları da ekleyebilirsiniz. Bu özellik, Başlat menüsü ve Ayarlar'daki bildirimleri görüntüler. Ayarlar bildirimlerinizi Ayarlar > Gizlilik ve güvenlik > Genel bölümünde yönetebilirsiniz .
  • Yeni! Bu güncelleme kilit ekranındaki Widget'ları etkiler. Daha güvenilirdirler ve daha kalitelidirler. Bu güncelleme aynı zamanda daha fazla görseli ve sizin için daha özelleştirilmiş bir deneyimi de destekliyor.
  • Bu güncelleme, bazı kablosuz kulaklıkları etkileyen bir sorunu giderir. Bluetooth bağlantıları stabil değil. Bu durum, Nisan 2023 ve sonrasındaki donanım yazılımına sahip cihazlarda meydana gelir.
  • Bu güncelleştirme Windows Arama'da bazı değişiklikler yapar. Artık daha güvenilir ve bir uygulamayı yükledikten sonra bulmak daha kolay. Bu güncelleme aynı zamanda size kişiselleştirilmiş bir uygulama arama deneyimi de sunuyor.
Ne yazık ki, bu güncellemeyle birlikte bilinen dört Windows 10 sorunu devam ediyor; bunlar arasında Copilot'un simgelerin birden fazla monitör arasında geçiş yapmasına neden olduğu ve görev çubuğunuz ekranın solunda veya sağında dikey olarak bulunuyorsa Copilot'un desteklenmediği iki uzun süreli sorun da bulunuyor.

Diğer iki sorun, DHCP Seçenek 235 kullanılırken Microsoft Bağlantılı Önbellek (MCC) düğüm keşfinin bozulması ve Windows kullanıcılarının, hesap profili resimlerini değiştirmeye çalışırken 0x80070520 hataları almasıdır.

Bu güncelleştirme, yukarıda listelenen dört vurgulanan düzeltmeye ek olarak, geçen ayın KB5036979 önizleme güncelleştirmesi bülteninde sunulan değişiklikleri de içerir .

Windows 11 KB5037771 güncelleştirmesindeki yenilikler​

KB5037771 güncellemesinin yayınlanmasıyla birlikte Windows 11 23H2'nin yapı numarası 22631.3593 olarak değişti. Windows 11 22H2 kullanıyorsanız bunun yerine 22621.3527 numaralı derlemeyi alırsınız ancak değişiklik günlüğü aynı kalır.

Nisan 2024 güncellemesinin aksine, KB5037771 güncellemesi çok büyük değil ancak aşağıda vurgulanan birkaç düzeltme var

• Bu güncelleme, VPN bağlantınızın başarısız olmasına neden olabilecek bilinen bir sorunu giderir. Bu durum, 9 Nisan 2024 veya sonraki tarihli güncelleştirmeyi yükledikten sonra meydana gelir.
  • Yeni! Başlat menüsünün Önerilenler bölümünde bazı Microsoft Store uygulamaları gösterilecektir. Bu uygulamalar küçük bir grup geliştiriciden geliyor. Bu, mevcut harika uygulamalardan bazılarını keşfetmenize yardımcı olacaktır. Bunu kapatmak istiyorsanız Ayarlar > Kişiselleştirme > Başlangıç'a gidin . İpuçları, uygulama tanıtımları ve daha fazlası için önerileri göster seçeneğini kapatın .
  • Yeni! Önümüzdeki haftalarda en sık kullandığınız uygulamalarınız Başlat menüsünün Önerilenler bölümünde görünebilir. Bu, henüz Başlat menüsüne veya görev çubuğuna sabitlemediğiniz uygulamalar için geçerlidir.
  • Yeni! Bu güncelleme, görev çubuğundaki Widget simgelerini iyileştirir. Artık pikselli veya bulanık değiller. Bu güncelleme aynı zamanda daha geniş bir animasyonlu simge kümesinin kullanıma sunulmasını da başlatır.
  • Yeni! Bu güncelleme kilit ekranındaki Widget'ları etkiler. Daha güvenilirdirler ve daha kalitelidirler. Bu güncelleme aynı zamanda daha fazla görseli ve sizin için daha özelleştirilmiş bir deneyimi de destekliyor.
  • Bu güncelleme dokunmatik klavyeyi etkiler. Oturum açtığınızda Japonca 106 klavye düzeninin beklendiği gibi görünmesini sağlar.
  • Bu güncelleme, Ayarları etkileyen bir sorunu giderir. Bir açılır menüyü kapattığınızda yanıt vermeyi durdurur.
Otuz değişiklik ve düzeltmenin tam listesini KB5037771 değişiklik günlüğünde bulabilirsiniz .

Microsoft, yerel hesap profil resmini değiştirmeye çalışırken 0x80070520 hatalarına neden olan bir hata olan bilinen bir sorunun farkındadır.

Bu güncelleştirmeyle Microsoft, Windows'ta VPN bağlantılarını kesen önceden bilinen bir sorunu düzeltti.

Ekler

• 17157099529906270858204837343359.jpg
    17157099529906270858204837343359.jpg
    4 MB · Hit: 12
Son düzenleme:

_Zaur_

80+ Silver
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,436
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Donanımların geliştiği açık açık ortada.
Ama Windows yazılımın gelişmediği de ortada onu da donanımın hızı örtbas ediyor.

Donanımı aynı olan Hdd bellekli pc ye tüm işletim sistemlerini yazsınlar.
Bakalım bu Windows serüveninde ne kadar yol katedilmiş? ne kadar sistemi hafifletmişler?

geçen hdd ye win 10 klonladım. Her defasında Ciddi ciddi 10 dakikaya yakın bekledim açılışını.
İşletim sistemlerinde win 8.1 kadar hdd'de kullanmışlığım var, maks 1 dakikayı geçmezdi bu açılış kullanış süresi

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
339
İsim
An10im1i
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Donanımların geliştiği açık açık ortada.
Ama Windows yazılımın gelişmediği de ortada onu da donanımın hızı örtbas ediyor.

Donanımı aynı olan Hdd bellekli pc ye tüm işletim sistemlerini yazsınlar.
Bakalım bu Windows serüveninde ne kadar yol katedilmiş? ne kadar sistemi hafifletmişler?

geçen hdd ye win 10 klonladım. Her defasında Ciddi ciddi 10 dakikaya yakın bekledim açılışını.
İşletim sistemlerinde win 8.1 kadar hdd'de kullanmışlığım var, maks 1 dakikayı geçmezdi bu açılış kullanış süresi
o yüzden x-lite optimum kurdum bende eski sistemime HDD ve hızı eskiye döndü hatta biraz daha fazla FPS sağladı.
tabi guvenlik tedbirlerini almak kaydıyla.

ben sisteme erişen tüm SİD leri izole etmek ve sınırsız erişimler ile RCE kapatmayı düşünüyordum ki haklı çıktım.

yamalı bohçaya döndü son çıkardıkları
düzelme var mı emin değilim
ben güncellemeyi yaptım ama windowsun log ve etkinlik kayıtlarından da uzak duruyorum.

10 dakika sistem açılışı beklemek gerçekten çileymiş.
chkdsk /scan yapın veya chkdsk /r /f /i /x

bence hafiflikten çok modernlik peşindeler.
daha fazla şifreleme derken sistemler bozuluyor.

eskiler linux deryasına mı yelken açar yeni işletim sistemi mı arar göreceğiz...

_Zaur_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,436
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
o yüzden x-lite optimum kurdum bende eski sistemime HDD ve hızı eskiye döndü hatta biraz daha fazla FPS sağladı.
tabi guvenlik tedbirlerini almak kaydıyla.

ben sisteme erişen tüm SİD leri izole etmek ve sınırsız erişimler ile RCE kapatmayı düşünüyordum ki haklı çıktım.

yamalı bohçaya döndü son çıkardıkları
düzelme var mı emin değilim
ben güncellemeyi yaptım ama windowsun log ve etkinlik kayıtlarından da uzak duruyorum.

10 dakika sistem açılışı beklemek gerçekten çileymiş.
chkdsk /scan yapın veya chkdsk /r /f /i /x

bence hafiflikten çok modernlik peşindeler.
daha fazla şifreleme derken sistemler bozuluyor.

eskiler linux deryasına mı yelken açar yeni işletim sistemi mı arar göreceğiz...
Oyunların win 10 a desteği bitince Linux Mint kullanıcam büyük ihtimal.

Talat

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
Talat
23h2 ye yenı gecmıstım şifreyi yazdıktan sonra 7-8 sn bekliyordu sonra acılıyordu bir gecikme varıdı düzelmişler anında acılıyor pc artık..

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
339
İsim
An10im1i
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyunların win 10 a desteği bitince Linux Mint kullanıcam büyük ihtimal.
sudo diyorsun yani 😅
onu da yakın zamanda arkaladılar xz ile...

23h2 ye yenı gecmıstım şifreyi yazdıktan sonra 7-8 sn bekliyordu sonra acılıyordu bir gecikme varıdı düzelmişler anında acılıyor pc artık..
lockapp gelmiş uyuyor arka planda fark ettim

_Zaur_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,436
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı

_Zaur_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,436
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı

bir şey yok diyorlar ama o alemde biraz karışık bu sıralar
Aynen her şey olabilir. Yine neden Linux güvenli onu söyliyim.

Bu gerçek ki, Linux'ta o kadar uğraşıp kod yazan Profesyönel adam başka bilgisayarlara erişmek için yıllarını harcamış o da başarısız olmuş.

Ama benim gibi amatör birisi, hiç bir bilgisayara kod felan yazmadan kimseden saklanmadan 10 dakikada işi çözmüş direk şak şak şak Windows bilgisayarların içinden geçmiş. Tüm belgelere erişmiş.
Neden çünkü Windowsun arka kapıları o kadar fazla ve kolay erişilebiliyor ki çok isteyen birisi en az 1 pc ye girebilir.

Talat

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
Talat
sudo diyorsun yani 😅
onu da yakın zamanda arkaladılar xz ile...

lockapp gelmiş uyuyor arka planda fark ettim
sabah actım pc yine aynı şifre yazdıktan sonra 6-7 sn sonra geliyor masaüstü ..

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
339
İsim
An10im1i
sabah actım pc yine aynı şifre yazdıktan sonra 6-7 sn sonra geliyor masaüstü ..
startup yani başlangıç uygulamalarını gözden geçirin.
çalıştır msconfig üzerinden bakın.

Top Bottom