Neler Yeni

Windows'un neredeyse tekel olduğu gerçeği

Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
kucu adam
Arkadaşlar merhaba.

Windows bırakın oyun bolluğunu, oyunları ultra ayarlarda oynamamıza izin veriyor.
Oyun bakımından da rakipsiz,
PSP, PS Vita, PS2, PS3,
DS, NDS, 2DS, 3DS, Wii, Wii U, Switch

oyunlarını bile, bu konsollardan daha iyi çözünürlükte, daha grafikte ve daha iyi kare hızlarında oynatıyor.

Hal böyleyken Switch alasım bile gelmiyor maalesef ki almayı çok istiyorum ama Windows'ta zaten en iyi şekilde oynuyorum.

Switch artılarından biri yolda, piknikte vs. oynarsında gerçek hayat senaryomuz böyle değil maalesef.

Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
kucu adam
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyunlar linux çalışıyor artık sadece windows özel olmaktan çıktı
Native çıkmıyor, Wine uyumluluk yardımcısı ve genel olarak DXVK, VK3D adında Vulkan dönüştürücüler kullanılıyor. FPS kaybı var ve input lag.

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
725
İsim
Fatih Ayhan
O zaman windows el konsolu alacan :d

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
725
İsim
Fatih Ayhan
Native çıkmıyor, Wine uyumluluk yardımcısı ve genel olarak DXVK, VK3D adında Vulkan dönüştürücüler kullanılıyor. FPS kaybı var ve input lag.
Online oyunların çoğu anti cheat sistemi yüzünden çalışmıyor linuxda zaten. Hikayeli oyunlarda da fps ve input lag dediğin olaylar hissedilecek kadar fazla değil. Fazlaysa wine sürümünü değiştirip deneyin. Her wine veya proton sürümü her oyunda kararlı çalışmıyor ama eskisi kadar da değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

beleş oynanıyor.
Yani korsan :d

Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
kucu adam
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Online oyunların çoğu anti cheat sistemi yüzünden çalışmıyor linuxda zaten. Hikayeli oyunlarda da fps ve input lag dediğin olaylar hissedilecek kadar fazla değil. Fazlaysa wine sürümünü değiştirip deneyin. Her wine veya proton sürümü her oyunda kararlı çalışmıyor ama eskisi kadar da değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:
Ya aslında Linux'e bir şey demek istemiyorum. Şimdi Leet Code diye bir site var. Orada ben problemleri çözüp, rank kasıyorum. Mesela üst sıralardaki adamlar veya bir problemi en iyi şekilde çözenler falan hep Linux kullanıyor. Kesin bir bildikleri vardır yada hava atıyorlardır :D.

Ben sistemimde Windows 10'u modifiye ettim. Her koşulda 2.2 sn. içinde açılıyor, sıfır lag var, sıfır animasyon kasması, boşta 800 Mb Ram kullanımı var. Çok hızlı çok süper.

t1k3beratfatih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
671
İsim
Berat fatih
eee olay ne nintendı mu asus rog el konsolu mu

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,078
İsim
Semih Boran
Arkadaşlar merhaba.

Windows bırakın oyun bolluğunu, oyunları ultra ayarlarda oynamamıza izin veriyor.
Oyun bakımından da rakipsiz,
PSP, PS Vita, PS2, PS3,
DS, NDS, 2DS, 3DS, Wii, Wii U, Switch

oyunlarını bile, bu konsollardan daha iyi çözünürlükte, daha grafikte ve daha iyi kare hızlarında oynatıyor.

Hal böyleyken Switch alasım bile gelmiyor maalesef ki almayı çok istiyorum ama Windows'ta zaten en iyi şekilde oynuyorum.

Switch artılarından biri yolda, piknikte vs. oynarsında gerçek hayat senaryomuz böyle değil maalesef.
Karşılaştırma yaptığınız şey saçma. NFSMW ve NFSC'yi baz alırsak, Windows sürümü düşük grafiklere sahipti. HD desteği yoktu ve daha düşük grafiğe sahiptir. İnanmıyorsanız Xbox 360 sürümleri ile Windows'u kıyas edin. Ayrıca, saydığınız cihazların donanımı düşük (PSP gibi).

Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
kucu adam
Karşılaştırma yaptığınız şey saçma. NFSMW ve NFSC'yi baz alırsak, Windows sürümü düşük grafiklere sahipti. HD desteği yoktu ve daha düşük grafiğe sahiptir. İnanmıyorsanız Xbox 360 sürümleri ile Windows'u kıyas edin. Ayrıca, saydığınız cihazların donanımı düşük (PSP gibi).
Ya işte şu an Windows yüksek grafikte ve çözünürlülte her türlü oyunu güzel açıyor. PS 5 hariç ama bazı korsan grupları PS5 oyununu PC'ye port ediyorlar.

O yüzden dediğim şey saçma değil.

Mesela Burnout Dominator oyunu var PSP'de. PC'de 4K 60 FPS, HDR, Sharpness ile Ray Tracing falan yani süper şekilde oynuyorum. Evet PSP oynayan yok ama örnekti.

Ama RSPC3'te GoW'u da süper oynuyoruz.

Zelda Tears of the Kingdom oyununuda PC'de 4K 60 FPS oynuyorum, çok süper şekilde. Ayrıca Switch yapımcıları uzaktaki nesnleri için LOD'u çok yüksek derece kullanıyorlar ama PC'de gerek olmuyor yani, süper bir şey.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
910,412
Üyeler
141,292
Son üye
KIYICI