Neler Yeni

Xbox oturum açma ekranın açılmaması Çözümü

DxReadTR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
632
İsim
Mustafa Kaçar
Yaklaşık yarım saat önce açtığım konuya cevap gelmemesinden ötürü çözümü başka yerlerden bulmaya çalıştım ve sorunumu çözdüm gün olursa sizde aynı sıkıntıya düşerseniz diye bu edindiğim bilgileri rehber şeklinde yayınlamaya karar verdim :

İlk adım : Hizmetlerden Xbox ile ilgili her şeyi açmak

Evet bu adımda ilk başta windowsda arama yerine giriyoruz ve oraya Hizmetler yazıp entera basıyoruz.Karşımıza çıkan bu ekranda en aşağılara kaydırıyoruz ordan Xbox ile ilgili her şeyi çalıştırıyoruz kapatıp bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz ve Xbox uygulamasını açıyoruz

İkinci adım: Accounts ve cache silme :

Eğer ilk adım gerçekleşmez ise bu adımı uygulayın bende ilk adım bir işe yaramadığı için bu adımı yaptım ve işe yaradı şimdi çözüme geçelim. İlk başta arama yerine %appdata% yazıp entera basıyoruz karşımıza çıkan bu ekranda yukarıdan appdatayı seçiyoruz

1674556313553.png

Burdan ise Local klasörünü seçiyoruz. Sağ üstten arama yerine Packages yazıyoruz

1674556402027.png

Dosyaya giriyoruz karşımıza bir sürü şey çıkıyor buradan ise Microsoft.XboxIdentityProvider_8wekyb3d8bbwe adlı dosyayı arama yerine yazıyoruz

1674556474122.png

Çift tıklayıp açıyoruz karşımıza çıkan klasörlerde AC klasörünü seçiyoruz burdan ise Tokenbroker klasörünü seçiyoruz karşımıza iki tane klasör geliyor Cache ve Accounts bu ikisini seçip bilgisayarımızdan siliyoruz ve yeniden başlatıyoruz Xbox uygulamasına giriş yapıyoruz ve sorunumuzu çözüyoruz.

Top Bottom