Neler Yeni

XBOX Series S Harici Depolama Hakkında

brawie

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Görkem Cebeci
Öncelikle herkese merhaba, bir kaç gün önce başlayan sevdam bu "XBOX series s" serisini bulmakla bitiyor. Yakın bir süreçte alacağım konsolu biraz araştırdım ve PS serisinden daha iyi olduğunu gördüm. (Oyun olarak, gerekli fps sorunları yüzünden vs vs) Sizce XBOX series alırken nelere bakmalıyım ? Harici harddisk almayı da düşünüyorum fakat bir youtube videosunda izlediğim kadarıyla "Bazı oyunlar HDD'de açılmıyor" denmişti.
Bunun hakkında bilgi verebilecek birisi var mıdır ? Almak istediğim şekil örn/
"Daha iyi şeyler önerirseniz mesajlarınızı bekliyorum.
(İlk konum yanlış olduysa kusura bakmayın.)

Ekler

• 1111.png
    1111.png
    44.3 KB · Hit: 84
En İyi Cevap
Öncelikle herkese merhaba, bir kaç gün önce başlayan sevdam bu "XBOX series s" serisini bulmakla bitiyor. Yakın bir süreçte alacağım konsolu biraz araştırdım ve PS serisinden daha iyi olduğunu gördüm. (Oyun olarak, gerekli fps sorunları yüzünden vs vs) Sizce XBOX series alırken nelere bakmalıyım ? Harici harddisk almayı da düşünüyorum fakat bir youtube videosunda izlediğim kadarıyla "Bazı oyunlar HDD'de açılmıyor" denmişti.
Bir series S kullanıcısı olarak söylemek istediğim birkaç şey var:
Bu depolama konusunda bu konsolu çok gömüyorlar ama...

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,045
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
Bu depolama konusunda bu konsolu çok gömüyorlar ama birkaç durum ile depolama konusunda sorun yaşamazsın .
Örnek vermek gerekirse Series S'in sana sunduğu net depolama alanı 360GB ve eğer iyi kullanırsan bu 360GB yetiyor, bazı belli başlı çok yüksek GB gereksinimi olan oyunlar var bilindiği üzere bu oyunlardan birkaç tane yüklersen ki bende 5 tane oluyor genelde, sırasıyla geçiş yaparsan zaten pek bi gerek duymuyorsun ek depolamaya.Bi oyunu (Hikayeli ise) oynayıp diğerine geçmek ciddi manada kafa karıştıran ve hikayeye zarar veren bir durum bu sebepten ötürü XBOX'a oyun doldurmak şahsen bence doğru bir hareket değil .
Onun yerine 2-3 tane hikayeliyi yükleyip devamlı değiştirip 2 tane de yüksek GB sabit oyunu bulundurmak daha mantıklı. (Bahsettiğim durum yüksek GB gerektiren oyunlarda geçerli,zaten düşük alan içeren oyunlardan doldurabilirsiniz XBOX'u o çok mesele değil )

Bu HDD olayına gelecek olursak benim araştırdığım kadarı ile çok mantıklı bir hareket değil çünkü içe aktarma gibi bir durum söz konusu diye biliyorum (emin olmamak ile birlikte) ve bu işlemi yaparken zaman gerektiğini göz önünde bulundurursak konsol kültürüne aykırı bir durum.
XBOX zaten böyle bi durumu da önermiyor ki ben oyun oynamak için HDD ile uğraşmak istemem şahsen.

Bu dediklerimi konsolu edindikten sonra çok daha iyi anlarsınız diye düşünüyorum çünkü 360GB az bir alan değil aşağı yukarı benim XBOX'umda çoğu zaman 9-12 arası oyun oluyor bunların genelde 5 tanesi AAA seviye diğerleri de orta ve 2d oyunlar oluyor.

Uzun lafın kısası ben HDD kullanılmasını pek önermiyorum.

Ek olarak o konsolu Amazon'dan alın o fiyat çok çok pahalı.

En İyi Cevap
Aldığınız yere dikkat edin, şuan piyasada ithalatcı garantisi olarak satılmaya baslandı normal fiyattan 300-400 lira ucuza ama bilindik bir mağazadan microsoft türkiye garantili almaya dikkat edin. amazon germany de 3700 civarı düşüyor oradan da alabilirsiniz. Hdd konusuna bende almadan once düşünüyordum ama 4 aydır kullanıyorum ve depolamada sorun yaşamadım. 2-3 tane online oyun yüklü hiç silmediğim, kalan yere 5-6 tane hikaye oyunu sığdı zaten hepsine aynı anda başlanmayacağı için 360gb yeterli oluyor.

brawie

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Görkem Cebeci
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim aldığım yani yukarıda fotoğraf attığım yerde 2 tane kol bulunuyor ve 1 yıllık live gold ultimate üyeliği bulunuyor. Ayriyetten Microsoft garantiliydi sanırsam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aldığınız yere dikkat edin, şuan piyasada ithalatcı garantisi olarak satılmaya baslandı normal fiyattan 300-400 lira ucuza ama bilindik bir mağazadan microsoft türkiye garantili almaya dikkat edin. amazon germany de 3700 civarı düşüyor oradan da alabilirsiniz. Hdd konusuna bende almadan once düşünüyordum ama 4 aydır kullanıyorum ve depolamada sorun yaşamadım. 2-3 tane online oyun yüklü hiç silmediğim, kalan yere 5-6 tane hikaye oyunu sığdı zaten hepsine aynı anda başlanmayacağı için 360gb yeterli oluyor.
Amazondan almak istemiyorum ordan hem geç geliyor hemde TR yapamıyorum sanırsam

Link atabiliyorsam Trendyol üzerinden almak istediğim yerin linkini atabilirim. Mümkün müdür?

https://ty.gl/x6332hmq (Trendyol üzerindeki link) Microsoft Türkiye garantili 2 adet kol ve 1 yıl ultimate

Bu depolama konusunda bu konsolu çok gömüyorlar ama birkaç durum ile depolama konusunda sorun yaşamazsın .
Örnek vermek gerekirse Series S'in sana sunduğu net depolama alanı 360GB ve eğer iyi kullanırsan bu 360GB yetiyor, bazı belli başlı çok yüksek GB gereksinimi olan oyunlar var bilindiği üzere bu oyunlardan birkaç tane yüklersen ki bende 5 tane oluyor genelde, sırasıyla geçiş yaparsan zaten pek bi gerek duymuyorsun ek depolamaya.Bi oyunu (Hikayeli ise) oynayıp diğerine geçmek ciddi manada kafa karıştıran ve hikayeye zarar veren bir durum bu sebepten ötürü XBOX'a oyun doldurmak şahsen bence doğru bir hareket değil .
Onun yerine 2-3 tane hikayeliyi yükleyip devamlı değiştirip 2 tane de yüksek GB sabit oyunu bulundurmak daha mantıklı. (Bahsettiğim durum yüksek GB gerektiren oyunlarda geçerli,zaten düşük alan içeren oyunlardan doldurabilirsiniz XBOX'u o çok mesele değil )

Bu HDD olayına gelecek olursak benim araştırdığım kadarı ile çok mantıklı bir hareket değil çünkü içe aktarma gibi bir durum söz konusu diye biliyorum (emin olmamak ile birlikte) ve bu işlemi yaparken zaman gerektiğini göz önünde bulundurursak konsol kültürüne aykırı bir durum.
XBOX zaten böyle bi durumu da önermiyor ki ben oyun oynamak için HDD ile uğraşmak istemem şahsen.

Bu dediklerimi konsolu edindikten sonra çok daha iyi anlarsınız diye düşünüyorum çünkü 360GB az bir alan değil aşağı yukarı benim XBOX'umda çoğu zaman 9-12 arası oyun oluyor bunların genelde 5 tanesi AAA seviye diğerleri de orta ve 2d oyunlar oluyor.

Uzun lafın kısası ben HDD kullanılmasını pek önermiyorum.

Ek olarak o konsolu Amazon'dan alın o fiyat çok çok pahalı.
Amazon üzerinden kontrol ettim ve fiyatı 5.174₺ görülüyor fakat tek kol yanında da vermiyor ultimate. Benim almak istediğimde yukarıdaki attığım linkte 2x kol sanırsam 9. nesil 1 yıl live gold ultimate var.

Son düzenleme:

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,045
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
Benim aldığım yani yukarıda fotoğraf attığım yerde 2 tane kol bulunuyor ve 1 yıllık live gold ultimate üyeliği bulunuyor. Ayriyetten Microsoft garantiliydi sanırsam.

Link atabiliyorsam Trendyol üzerinden almak istediğim yerin linkini atabilirim. Mümkün müdür?

https://ty.gl/x6332hmq (Trendyol üzerindeki link) Microsoft Türkiye garantili 2 adet kol ve 1 yıl ultimate

Amazon üzerinden kontrol ettim ve fiyatı 5.174₺ görülüyor fakat tek kol yanında da vermiyor ultimate. Benim almak istediğimde yukarıdaki attığım linkte 2x kol sanırsam 9. nesil 1 yıl live gold ultimate var.
Şahsen ben Türkiye MediaMark'tan yaklaşık 3 ay önce 4000TL'ye aldım .
Yanında bir kol vardı üyelik hediyesi de yoktu ama yine de bilmiyorum 5k civar para bu cihaz için çok gibi şu piyasada.

brawie

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Görkem Cebeci
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şahsen ben Türkiye MediaMark'tan yaklaşık 3 ay önce 4000TL'ye aldım .
Yanında bir kol vardı üyelik hediyesi de yoktu ama yine de bilmiyorum 5k civar para bu cihaz için çok gibi şu piyasada.
Zaten biraz gezindikten sonra 1 yıllık değil de 1 aylık verdiğini gördüm. 1 aylık verirse cimere şikayet edersem bunu alabilir miyim sonuç olarak 1 yıl diyor ilanda bu şaşırtmacılık

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,045
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
Zaten biraz gezindikten sonra 1 yıllık değil de 1 aylık verdiğini gördüm. 1 aylık verirse cimere şikayet edersem bunu alabilir miyim sonuç olarak 1 yıl diyor ilanda bu şaşırtmacılık
Direk Mediamarkt gibi veya TR içinde herhangi bir uygun fiyata satan firmadan almak varken o olaylara girmek çok mantıklı gelmedi.
Cimer değil de THH'ye şikayet edilebilir belki.

HoYeon Jung

80+ Gold
600TL 1 yıllık GamePass diyelim. Bir kol da 600TL civarı desek, (8. nesil) Benim attığım daha mantıklı. 9. nesil 800TL civarı olması lazımdı, öyle hesaplayalım. 800+600=1400+3800=5200TL oldu. Benim attığım daha hesaplı ve daha mantıklı. Ayrıca burada yuvarlama yaptım, fiyat daha da uygun çıkacaktır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Baran
çok pahalı, amazon almanya ya da türkiyeden almanızı tercih ederim.

brawie

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Görkem Cebeci
Mediamarkt'dan baktım ve "Outlet" diye bir şey gördüm bu nedir ?
Mediamarkt fiyatı: 3897 TL

Ve sormak istediğim bir şey var 2. el olarak alsam xboxu çok fazla sıkıntı çeker miyim? Nasıl yapsam bilemedim

Son düzenleme:
trendyoldan attığınız linkteki fiyat çok saçma. konsol medimarkta 4200tl + 1 kol alsanız 800tl + 1 yıl gamepass alsanız 30x12 360tl ediyor totalde 5360tl. outletten alırsanız zaten orada belirtmişler kutusu açılmış ürün diye 300 lira daha ucuza satılıyor gidip kontol edilirse alınabilir. garantisi 1 yıl onuda unutmayın. tavsiyem amazon tr üzerinden amazon germany 3700 civarı satıyordu halen varmı bilmem ama varsa oradan alın yoksa medimarkt yada 2. el alabilirsiniz. 2. elde alınıcaksa gidip test etmeden almayın.

smtkrrsln

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Samet Karaarslan
Instagram
smt_krrsln
Discord
Smtkrrsln#1953
5k tl çok pahalı siz zaten normaldede yukardan 3k TL'ye bi xbox series s alıp yanına 13 aylık ultimate pass yapsanız internette videoları var bakabilirsiniz çok daha ucuza geliyor 280 tl gibi bir fiyata yapılabiliyordu sanırım 4k fln geliyor sanırım

Top Bottom