Neler Yeni

XFX RX 470 siyah ekran ve düşük base clock sorunu

ekhasan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Hasan Hüseyin Ekici
Yazılımı sürücü sorunu da olabilir , yeni yazılım güncelleme çıkardığında bir de benzer şeylerle ben karşılaşıyorum. En son ki saglıklı kullandığın sürücüye dönmeyi dene
Kart çalışma frekansını düşünüyorsa sıcaklık değerlerinden dolayı düşürür

Alqu1st

80+
hard kapatma yapmadan kapanmıyo pc öyle olunca
ekran kartı ısınırsa da kendini kapatır pc. çalışmaya devam etse ısı olucak yine güç çekiyor olur sonuçta.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kart çalışma frekansını düşünüyorsa sıcaklık değerlerinden dolayı düşürür
mantıklı ama bu sefer kart 67 derecede çalışırken neden gpu frekans düşürsün ki?

ekhasan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Hasan Hüseyin Ekici
hard kapatma yapmadan kapanmıyo pc öyle olunca

Mesaj otomatik birleştirildi:

mantıklı ama bu sefer kart 67 derecede çalışırken neden gpu frekans düşürsün ki?
Şöyle olur şimdi kart sonuçta kullanılmış yıllanmış bir kart kötü temas yani kartın içindeki leğim vs gibi ısı yapar.Şöyleki kartın içindeki bir parçası ısınıyordur kartın gpu işlemci kısmı ısı değerini alıyorsundur sen ,o normaldir,ramlari ısınıyordur vb o değerleri almadığın için göremiyorsun,bu sorun olabilir. Belli bir süre çalışıp kapatıyorsa sıcaklıktan dolayı diye düşünüyorum. Kartı açabiliyorsan temizle macun yenile eğer termal Pet kısmı varsa ramların üzerine yenile

Alqu1st

80+
Şöyle olur şimdi kart sonuçta kullanılmış yıllanmış bir kart kötü temas yani kartın içindeki leğim vs gibi ısı yapar.Şöyleki kartın içindeki bir parçası ısınıyordur kartın gpu işlemci kısmı ısı değerini alıyorsundur sen ,o normaldir,ramlari ısınıyordur vb o değerleri almadığın için göremiyorsun,bu sorun olabilir. Belli bir süre çalışıp kapatıyorsa sıcaklıktan dolayı diye düşünüyorum. Kartı açabiliyorsan temizle macun yenile eğer termal Pet kısmı varsa ramların üzerine yenile
geçen açmayı denedim vidaların biri yalama olmuş bide şanstan tornavidanın ucu kırıldı nası bi karta hiçbirşey düzgün gitmiyor

Top Bottom