Neler Yeni

Xfx RX 6500Xt Oyunlarda Bir Anda Kapanma Sorunu

LEFT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
400
İsim
LEFT
Ekran kartı maksimum 65 dereceyi görüyor. Çoğu zaman 60 derecenin üzerine çıkmıyor bile.

Kasa : Corsair Carbide SPEC-DELTA 650W 80+
İşlemci : AMD Ryzen™ 3 4100 3.8 GHz
İşlemci Soğutucu : GamePower Airbender RGB CPU Soğutucusu
Anakart : Asus Prime B450M-K II 4400 DDR4 DVI M2 AM4
Ram : Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8) 3200 MHz DDR4 CL16
Ekran Kartı : XFX QICK210 AMD RX 6500 XT 4GB GDDR6 64Bit
Ssd #1 : Sandisk SSD Plus 480GB Sata 3 2.5" SSD
Ssd #2 : Team CX1 240GB Sata 3 2.5" SSD
Ssd #3 : WDC PC SN520 512GB M.2 NVMe SSD
23.5.1 sürücüsüne dönmeli. Eğer yine alıyorsa UW ile -100MHz yapsın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bakın hocam amd sıkıntılı değildi ? bu gun gördüğüm 3. konu
AMD sıkıntısız demedim ki. Bu hatalar AMD almaya engel değil.

Repaer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
275
İsim
Samet
Çok komiksin ya. Prizinde problem varmış onu bile AMD'ye bağlamışsın ŞLKEJQUKJLŞQJIKPŞJIKŞUQPŞKAUJŞQAŞKUKJQŞUŞKJQKJŞUKJŞQ
aynı prizde arc a750 neden hata yemedi ?

• Hahaha
Reaksiyonlar: LEFT
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet Salih Aydın
23.5.1 sürücüsüne dönmeli. Eğer yine alıyorsa UW ile -100MHz yapsın.

AMD sıkıntısız demedim ki. Bu hatalar AMD almaya engel değil.
Driverı ddu ile sildik. Radeondan hızı 2000MHz, voltajı da 1200 den 1150 ue çektik. Oyunda test etmedik fakat konuda belirtilmeyen ek olarak bir sorun daha var o da kasa hafif sarsıldığında/darbe aldığında da ekran gidip sinyal yok uyarısı veriyor. Ddu ile driverı temizledikten sonra bir daha denedik bu sefer normalden daha uzun süre sarsıldığında ekran gitti. Sarsıldığında da gitmesi ekran kartında yazılımsal olmayan bir hatayı gösteriyor olabilir mi? ya da diğer donanımlarda problem olabilir mi?

Çok komiksin ya. Prizinde problem varmış onu bile AMD'ye bağlamışsın ŞLKEJQUKJLŞQJIKPŞJIKŞUQPŞKAUJŞQAŞKUKJQŞUŞKJQKJŞUKJŞQ
aynı prizde arc a750 neden hata yemedi ?
AMD den önce de aynı sistemde ndivia kullanıyordum, bi sıkıntı yoktu.
AMD de oldu ben priz değiştirerek çözüme ulaştım. Bu demek değil ki herkeste böyle olacak. Sonuçta elektronik parça bunlar sebebi tak diye bulmak kolay bişey değil.
Ama bu AMD'nin sorunlarının olduğu değiştirmez siyah ekran dışında da birçok sorun yaşamıştım.

Driverı ddu ile sildik. Radeondan hızı 2000MHz, voltajı da 1200 den 1150 ue çektik. Oyunda test etmedik fakat konuda belirtilmeyen ek olarak bir sorun daha var o da kasa hafif sarsıldığında/darbe aldığında da ekran gidip sinyal yok uyarısı veriyor. Ddu ile driverı temizledikten sonra bir daha denedik bu sefer normalden daha uzun süre sarsıldığında ekran gitti. Sarsıldığında da gitmesi ekran kartında yazılımsal olmayan bir hatayı gösteriyor olabilir mi? ya da diğer donanımlarda problem olabilir mi?
Benimde bazen masaya bişey koyunca ya da vurunca oluyordu ama bazen olmuyordu kafasına göre takılıyordu PC.
Monitör ne?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet Salih Aydın
AMD den önce de aynı sistemde ndivia kullanıyordum, bi sıkıntı yoktu.
AMD de oldu ben priz değiştirerek çözüme ulaştım. Bu demek değil ki herkeste böyle olacak. Sonuçta elektronik parça bunlar sebebi tak diye bulmak kolay bişey değil.
Ama bu AMD'nin sorunlarının olduğu değiştirmez siyah ekran dışında da birçok sorun yaşamıştım.

Benimde bazen masaya bişey koyunca ya da vurunca oluyordu ama bazen olmuyordu kafasına göre takılıyordu PC.
Monitör ne?
Samsung CRG5 24" 144Hz Full HD Curved Monitör

Kasayı sarsmayı birçok kez denedik her seferinde de aynı şekilde siyah ekrana atıp "DisplayPort sinyal yok" uyarısı ile karşılaştık. Kasayı sarsmayı geçtim, kasanın üzerine hafifçe 1-2 defa elle vurulduğunda yine aynı şey yaşanıyor.

Ek olarak: Ekran kapandığında bazen kafasına göre driverı da siliyor. Az önce ddu ile silip sarsmayı test ettikten sonra driverı yeniden kurmaya çalıştık. Driver kurulumu bitince bilgisayar yeniden başlıyor ve tam masaüstüne geldiğinde siyah ekran verip aynı şekilde sinyal yok uyarısı veriyor. Güç tuşuna basılı tutup kapatıp açtığımızda ise driver silinik bir şekilde normal bir şekilde açılıyor. 4. kez aynı şey oldu bu yeni bir sorun. Git gide daha da kötüleşiyor.

Samsung CRG5 24" 144Hz Full HD Curved Monitör

Kasayı sarsmayı birçok kez denedik her seferinde de aynı şekilde siyah ekrana atıp "DisplayPort sinyal yok" uyarısı ile karşılaştık. Kasayı sarsmayı geçtim, kasanın üzerine hafifçe 1-2 defa elle vurulduğunda yine aynı şey yaşanıyor.

Ek olarak: Ekran kapandığında bazen kafasına göre driverı da siliyor. Az önce ddu ile silip sarsmayı test ettikten sonra driverı yeniden kurmaya çalıştık. Driver kurulumu bitince bilgisayar yeniden başlıyor ve tam masaüstüne geldiğinde siyah ekran verip aynı şekilde sinyal yok uyarısı veriyor. Güç tuşuna basılı tutup kapatıp açtığımızda ise driver silinik bir şekilde normal bir şekilde açılıyor. 4. kez aynı şey oldu bu yeni bir sorun. Git gide daha da kötüleşiyor.
Kasa ne hocam?
Kasanın ve monitörün güç kablosu tam mı bakar mısınız? DP kablosuna da bakar mısınız tam oturmuş mu diye? Belki ön panel kabloları falanda tam oturmamış olabilir. Anakarta takılan kabloların da hepsini kontrol ediniz.

Sarsıntı olduğunda temassızlık oluyor büyük ihtimalle o yüzden bu sorunu yaşadık. Ekran kartının fanlarının sarsıntısı da bunu tetikliyor olabilir.

Top Bottom