Neler Yeni

XG2405 Monitöründe display port çalışmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Monitoradam
Merhabalar sizden acil yardım istiyorum bir kaç gündür pc mi ekran gelmemesinden (hdmi kablom bozuktu) kullanamıyorum bu nedenle display port aldım paugge 1.2 bugün uzun bekleyiş sonrası elime geldi bilgisayara taktım ancak görüntü alamıyorum monitör XG2405 yardımlarınız lazım

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,012
İsim
Hasan
Ekran kartına tak anakarta değil.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,012
İsim
Hasan
Başka DP portlarına tak hem ekran kartında hem monitörde. Güç kablosunu da çıkar tak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kasa çalışıyor sadece görüntü mü yok?

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Monitoradam
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öyle yapt
Ekran kartına tak anakarta değil.

Başka DP portlarına tak hem ekran kartında hem monitörde. Güç kablosunu da çıkar tak.

Kasa çalışıyor sadece görüntü mü yok?
Şimdi şöyle kasa çalışıyor monitörden ses geliyor ancak sinyal gitmiyor dp kablo çıkar tak güç çıkar tak denedim ancak çalışmıyor internetten baktığımda monitör ayarlarından fln yapıyorlar bazıları bazıları driver kurup takıyor ben ne yapacağımı anlamadım

Display port için driver gerekli mi

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,012
İsim
Hasan
Belki ekran kartında sorun vardır. HDMI ve DP kablonu başka monitöre/TV'ye bağlayarak çalışıyorlar mı kontrol et. Varsa monitörü başka PC/Laptop'a bağla, Varsa ekran kartını başka PC'ye tak. Başka ekran kartı varsa kendi pC'ne tak.

İşlemcinde dahili GPU varsa kabloları ekran kartı yerine anakarta takarak dene.

DP/HDMI kablo değiştirince monitör kendisi otomatik ayarlar DP mi HDMI çalıştıracağını. Görüntü alabiliyorsan monitörden ayarlar kısmından kaynak olarak DP seç.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Monitoradam
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Belki ekran kartında sorun vardır. HDMI ve DP kablonu başka monitöre/TV'ye bağlayarak çalışıyorlar mı kontrol et. Varsa monitörü başka PC/Laptop'a bağla, Varsa ekran kartını başka PC'ye tak. Başka ekran kartı varsa kendi pC'ne tak.

İşlemcinde dahili GPU varsa kabloları ekran kartı yerine anakarta takarak dene.

DP/HDMI kablo değiştirince monitör kendisi otomatik ayarlar DP mi HDMI çalıştıracağını. Görüntü alabiliyorsan monitörden ayarlar kısmından kaynak olarak DP seç.
Tvye bağlayamam başka pc yok başka laptop yok ekran kartında dorun olacağını zannetmiyorum çünkü eskiden hdmi bozuk olduğu için görüntü gitti viewsonic sinyal olmayan ekranda ayarlara giriyor mu bilmiyorum ben giremedim driver vesaire olabilir mi

Yardım edin lütfen daha fazla bekleyemem yeni kablo vs için

Son düzenleme:

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,012
İsim
Hasan
Driver vs alakası yok. Bilgisayarcıya götür.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,012
İsim
Hasan
O zaman yapacak başka bir şey yok.

Top Bottom