Neler Yeni

xiaomi 4c (4cm) bağlantı kesilmesi sorun çözümü

fatihmra

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
bir kaç gün önce router lazım oldu ve birisinden xiaomi 4c router aldım ama router sürekli bağlantı kesiyordu. internetten orjianal rom attım yine de bağlantı sürekli kesti. uzun araştırmalarım sonucunda kişileştirilmiş cosyum romlar buldum openwrt yükledim ıvırı zıvırı çoktu elle ip atama falan gerekiyordu hem karışık hemde videodakileri yaptığım halde bir türlü bağlantı sağlayamadım pxe server ile orjinal roma geri döndüm sorun devam edince keenetikos 4.1.7 yükledim sorun çözüldü.
aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için talimatlar.
modemi sıfırlayın (modem arkasındaki reset yerine iğne sokup 5sn falan bekleyin)
modemi bilgisayra ethernet koblusu ile bağlayın
bilgisayarda ip kısmına gelip ip 192.168.31.1 , mask 255.255.255.0 otomatik atar zaten, varsayılan ağ 192.168.31.1 girin
tarayıcı açıp 192.168.31.1 yazıp modem kurulum ekranında bölge seçin alttaki kutucuğu işaretleyip ileri basın. Dhcp kısmını seçin şifre olarak 12345678 girin
size attığım dosyayı indirin içinde 1-2-3 ile bağlayan dosyarı sırasıyla açıp modem ip ve şifre girin 192.168.31.1 ve 12345678 3 dosyayıda çalıştırdıktan sonra bilgisayarda ki ip'yi otomatik yapın
tarayıcıda 192.168.1.1 girin upgradeZprggammer girin fullflash kısmına tıklayın dosya indirdiğiniz klasörde firmwares altında xiaomi4c-4.1.7.bin olarak geçiyor onu seçin auto reset tek işaretli olsun tamam basın. artık keenetrik os yüklü olacak. keenetikten geri dönüş yok veya linux gerekiyor sanırım ona göre yükleme yaparsınız
Dosya indirme linki

kaynak olarak bulduğum web sitesi burada 4a ve bir çok modem için dosyaları mevcut:

Top Bottom