Neler Yeni

Android Xiaomi redmi note 9 pro inceleme (6/64)

mszeyrek

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,665
İsim
Muhammed said zeyrek
3 gün önce aldım telefonu Elime ilk aldığımda bir pişmanlık yaşamadım değil. Nedeni telefonun çok büyük olması tek elle kullanım için asla uygun değil telefon ince de değil. Hele de kutudan çıkan kılıfı takınca çok kaba oluyor.

Kamera: Kamerada bir kaç fotoğraf çektim denemek amaçlı açıkçası hoşuma gitti. Ama kamera beni en ilgilendirmeyen şeylerden çünkü pek fotoğraf çekmem

Yazılım: Android 10 bir telefon miui 11 kurulu global rom a daa 12 gelmedi arayüzü sevsem de ayarlar sekmesi oldukça karışık. Ve bazı özellikleri ios a gerçekten benzetmeye çalışmışlar.

Fiziksel özellikler ve parmak izi tarayıcı: Üstte bahsettiği gibi çok büyük bir tel tek elle yazı yazmak imkansız. Ben solak olduğum için telefonu bazen sol elimle bazen sağ elimle kullanırım sağ tarafta parmak izi okuyucusu var. Sol işaret ve orta parmağımı da tarattığımiçin konum açısından sıkıntısını çekmedim ama parmak en ufak nemlemse telefon okumayabiliyor bazen doğru açıda tutmadığın için açılmıyor. Çentik yok. Delik kamera var ve olması gerekenden aşağıda bence durum çubuğunu da kalınlaşmış bu yönde.

Ekran: 1080p bir ekran, amoled olmasını çok isterdim ama ucuz bir telefon zaten amoled ekran isteyenler mi note 10 lite ı düşünebilir hem daha küçük bir telefon. Tabi büyük ekranın da bir şey izlerken artısı var Yeni başladığım dizi olan The boys un yaklaşık 8 bölümünü bu telefonda izledim ve gayet memnunum (not: Diziyi de şiddetle öneririm.) Ekran koruyucusu ile geliyor. 60hz 90 olsa mutlu olurdum ama bütçe için ideal bence.

Kutu içeriği: 33W şarj adaptörü (bahsedeceğim ileride) Type-c kablo şeffaf bir kılıf, Sim çıkartma iğnesi çıkıyor kutuda kulaklıklara veda edeli uzun zaman oldu.

Batarya: 5020 mahlık batarya gerçekten çok iyi performans veriyor 30w hızlı şarj ile de çok hızlı şarj oluyor. Tek eksisi telefonu ağırlaştırması diyebilirim. Bir de şarj adaptörü cebinizde taşınacak gibi değil.

Giriş çıkış portları: 3.5 mm jak girişi var allaha şükür. Type c giriş çift sim desteği micro sd kart bulunuyor kızıl ötesi de var yani bir restoranda kanal değiştirmek falan isterseniz size imkani veriyor ya da kumandayı almayacak kadar üşengeçseniz tabi arduino vb. şeyler için de kullanılabilir (sanırım).

Tasarım: Ben de yeşil olanı var alacağım yerde gri rengi kalmamıştı gayet beğendim tasarımı sadece dediğim gibi kamera deliği biraz aşağıda.

Ses: Bence temiz bir ses veriyor yüksekliği en yükseğe getirince telefonu hoparlör olarak kullanmak isteyenleri üzebilir ama benim için fazlasıyla yeterli.

Donanım: 720g işlemci ve 6gb ram bu bütçede alınabilecek en iyi şey sanırım malum 720g 730g ile aynı performansı veriyor. Gayet smooth (aklıma trsi gerçekten gelmedi sanırım yumuşak ve hızlı desem olabilir.) Dediğim gibi ekran 90hz olsa mutlu olurdum ama değil.

Overall: telefonu beğendim ama tek el telefon kullanan beni uzun bir alışma süreci bekliyor gibi.

7/10 de puanım (tw kullanıcısı gibi oldu)

BaşaramadıkAbi

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Eline sağlık. :) Neden kimse bir şey yazmamış acaba.

Vartex

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,766
İsim
Mehmet

Vartex

80+ Gold
En İyi Cevap