Neler Yeni

Yardım xioxia 1tb m2 ssd sıcaklık sorunum var yardımcı olur musunuz ?

Muhammed0147

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
468
İsim
Muhammed Yertüm
1689847695356.png

gigabyte b450m h anakart kullanıyorum. Ssd yi daha az önce taktım ve dosya aktarımı yapıyordum. Sistem ağırlaşmaya başlayınca bu uygulamadan bakıyim dedim. Karşılaştığım manzara bu, ne yapmalıyım ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

1689847695356.png

gigabyte b450m h anakart kullanıyorum. Ssd yi daha az önce taktım ve dosya aktarımı yapıyordum. Sistem ağırlaşmaya başlayınca bu uygulamadan bakıyim dedim. Karşılaştığım manzara bu, ne yapmalıyım ?
Ayrıca şu an eski depolamamda olan oyunlarının bazılarını m2 ye taşıyorum bunu yaparken sistem ağırlaştığından merak edip bakmaya karar verdim. Bakınca karşılaştığım manzara buydu. Sizce ne yapmalıyım ürün bugün saat 10 da geldi iade etmeli miyim ?

Son düzenleme:

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,692
İsim
Eren Güven
Alıntıyı görüntüle

Ayrıca şu an eski depolamamda olan oyunlarının bazılarını m2 ye taşıyorum bunu yaparken sistem ağırlaştığından merak edip bakmaya karar verdim. Bakınca karşılaştığım manzara buydu. Sizce ne yapmalıyım ürün bugün saat 10 da geldi iade etmeli miyim ?
60 derece üzeri iyi değildir. Aynısı bende de var 48 dereceyi geçmedi bugüne kadar. Benim anakartta soğutucu var ama yine de bu kadar ısınması normal değil

TheFaLcoN

80+ Bronze
Ekran kartını yoran bir oyun da yaklaşık 30dk oyun oynayıp hwmonitör uygulamasından m2 ssdnin max kaç dereceye çıktığına bir bakar mısınız 73c sıkıntı bence.

Clyde

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
437
İsim
Yiğit Özdemir
İlgilendiği Kategoriler
Telefon. Bilgisayar. Monitör. Kulaklık.
Cpu-Z üzerinden SSD özelliklerini paylaşır mısın? Çip üreticisini falan

Muhammed0147

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
468
İsim
Muhammed Yertüm
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
60 derece üzeri iyi değildir. Aynısı bende de var 48 dereceyi geçmedi bugüne kadar. Benim anakartta soğutucu var ama yine de bu kadar ısınması normal değil
Ekran kartını yoran bir oyun da yaklaşık 30dk oyun oynayıp hwmonitör uygulamasından m2 ssdnin max kaç dereceye çıktığına bir bakar mısınız 73c sıkıntı bence.
sadece steam üzerinden m2 ssd ye toplam 250 gb lık dosya aktarımı yaptım . Bu dosya aktarımını yaparken m2 ssd bu sıcaklıklara çıktı

Cpu-Z üzerinden SSD özelliklerini paylaşır mısın? Çip üreticisini falan
cpu-z üzerinde bahsettiğiniz bilgileri paylaşabileceğim bir seçenek bulamıyorum

TheFaLcoN

80+ Bronze
sadece steam üzerinden m2 ssd ye toplam 250 gb lık dosya aktarımı yaptım . Bu dosya aktarımını yaparken m2 ssd bu sıcaklıklara çıktı
Birde oyun oynarken ki testlerine bir bakın bu kadar çıkıyor mu

Clyde

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
437
İsim
Yiğit Özdemir
İlgilendiği Kategoriler
Telefon. Bilgisayar. Monitör. Kulaklık.

cpu-z üzerinde bahsettiğiniz bilgileri paylaşabileceğim bir seçenek bulamıyorum
Cpuz ne alaka ya amaan ram ile karıştırdım pardon.

Muhammed0147

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
468
İsim
Muhammed Yertüm
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
m2 boşta 50 derece bu arada

ssd nizde soğutucu var mı ?

1689849010051.png

okuma yazma testi yapıyordum. Değerler gördüğünüz gibi (5 dakika içerisinde bu kadar ısındı)

Sizce ne yapmalıyım ? m2 ssd boşta 55 derecede çalışıyor yük altında 73-75 derecelere kadar fırlıyor

Son düzenleme:

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,692
İsim
Eren Güven

Alıntıyı görüntüle

okuma yazma testi yapıyordum. Değerler gördüğünüz gibi (5 dakika içerisinde bu kadar ısındı)

Sizce ne yapmalıyım ? m2 ssd boşta 55 derecede çalışıyor yük altında 73-75 derecelere kadar fırlıyor
Evet anakartın kendi pasif soğutma bloğu var. Soğutma yokken kaç dereceyi görür denemedim ama 75 derece olacağını sanmıyorum pasif soğutucular genelde 5 10 derece etki ediyor

Alıntıyı görüntüle

SSD boşta 50 dereceyse iade edin hocam veya değişim talep edin. Hiç normal gelmedi bana bu sıcaklıklar

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan
Yük altında ısınması ve performansını kısması normal. Anakartında soğutucu blok yoksa kendin harici bir tane alıp takabilirsin. Bak burda açık ortamda soğutucusuz 62 dereceye çıkmış. Yani yaz günü kapalı kasa ve soğutucu olmadan sendeki sıcaklıklara çıkması normal.

agathusia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
MUZAFFER
üzerine soğtucu blok alabilirsin.

Muhammed0147

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
468
İsim
Muhammed Yertüm
Evet anakartın kendi pasif soğutma bloğu var. Soğutma yokken kaç dereceyi görür denemedim ama 75 derece olacağını sanmıyorum pasif soğutucular genelde 5 10 derece etki ediyor
GİGABYTE'ın b450 m h anakartını kullanıyorum . M2 ssd yuvası işlemci ve ekran kartı arasında ve çok sıkış bir yerde. Bunun etkisi olabilir mi ?

üzerine soğtucu blok alabilirsin.
önerebileceğin bir marka ve yer var mı ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,821
Üyeler
140,703
Son üye
Mehmet543talha
Top Bottom