Neler Yeni

Yağ yakımı ve antrenman planım hakkında düşünceleriniz nelerdir

En İyi Cevap
1
Yağ yakımı için beslenme ve makro dağılımını bu şekilde yapmayı düşünüyorum
Screenshot_2024-08-30-09-54-33-026_com.fatsecret.android.jpg
Screenshot_2024-08-30-09-54-44-847_com.fatsecret.android.jpg
Screenshot_2024-08-30-09-54-54-469_com.fatsecret.android.jpg

Bu beslenmenin yanına uygulayacağım antrenman programım şu şekilde
Screenshot_2024-08-30-10-07-17-269_com.miui.notes.png
Screenshot_2024-08-30-10-07-24-737_com.miui.notes.png
Screenshot_2024-08-30-10-07-32-147_com.miui.notes.png

Geçen aya ait vücut değerlerim
IMG_20240830_101949.jpg

Bu antrenmanı uzun süredir uyguluyorum ağırlıkları belirtilen tekrar sayılarının üzerine çıkamayacağım düzeyde seçiyorum ppl şeklinde program haftada 2 kere dönüyor 6 gün spora gidiyorum sizce etkili bir yağ yakım dönemi için nasıl bir düzen 1 yıldır spor yapıyorum kas kütlem var ama beslenmemde düzen olmadığı için görüntüm biraz yağlı duruyor ve artık disiplinli bir şekilde diyete başlamak istiyorum özellikle beslenme hakkında fikirleriniz ve önerileriniz nelerdir

Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Resul
Bana göre alınan kalori düşük hocam, yurt dışında sağlam salonlarda sporla beraber diyet yapan insanlar (diyet programını yazan salon sahipleri fazlasıyla bilgili) genelde 2400-2900 kalori arası tüketiyorlar, antremanlarda isteksizlik veya yorgunluk oluyor mu?

En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bana göre alınan kalori düşük hocam, yurt dışında sağlam salonlarda sporla beraber diyet yapan insanlar (diyet programını yazan salon sahipleri fazlasıyla bilgili) genelde 2400-2900 kalori arası tüketiyorlar, antremanlarda isteksizlik veya yorgunluk oluyor mu?
Hayır hocam hatta bu şekil bı beslenmeyi uygularken zorla yiyorum tıka basa doyuruyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Resul
Hayır hocam hatta bu şekil bı beslenmeyi uygularken zorla yiyorum tıka basa doyuruyor
O zaman şunu önerebilirim, gün içinde attığınız hareketlerden kısıp biraz daha kardiyoya önem verin atıyorum göğüs gününde 5 göğüs hareketi 2 arka kol hareketi yapıyorsanız 4 göğüs yapın 1 sette harcanan zamanı kardiyo ile doldurun böylelikle hem vücudunuz estetik durur hemde yağ yakımınız fazla olur, ip atlamayı ve %15 yükseklik 5.0 hızda koşu bandında koşmanızı öneririm etkisi fazlasıyla olur. Bide tekrar sayılarınızı biraz artırın hocam 12 yapıyorsanız 15'e çıkartın, 8 yapıyorsanız 12'ye çıkartın gerekirse normal yaptığınız kilonun bir tık aşağısıyla yapın ama tekrarı fazlalaştırın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Resul
Ekstra, bulgura diyetin 2. 3. Ayında başlamanızı öneririm.

Shoto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Shoto Todoroki
Yağ yakımı için beslenme ve makro dağılımını bu şekilde yapmayı düşünüyorum Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Bu beslenmenin yanına uygulayacağım antrenman programım şu şekildeAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Geçen aya ait vücut değerlerim
Alıntıyı görüntüle
Bu antrenmanı uzun süredir uyguluyorum ağırlıkları belirtilen tekrar sayılarının üzerine çıkamayacağım düzeyde seçiyorum ppl şeklinde program haftada 2 kere dönüyor 6 gün spora gidiyorum sizce etkili bir yağ yakım dönemi için nasıl bir düzen 1 yıldır spor yapıyorum kas kütlem var ama beslenmemde düzen olmadığı için görüntüm biraz yağlı duruyor ve artık disiplinli bir şekilde diyete başlamak istiyorum özellikle beslenme hakkında fikirleriniz ve önerileriniz nelerdir
Kalori alımın bi tık düşük bence bir de kardiyo yapmanı öneririm.

En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O zaman şunu önerebilirim, gün içinde attığınız hareketlerden kısıp biraz daha kardiyoya önem verin atıyorum göğüs gününde 5 göğüs hareketi 2 arka kol hareketi yapıyorsanız 4 göğüs yapın 1 sette harcanan zamanı kardiyo ile doldurun böylelikle hem vücudunuz estetik durur hemde yağ yakımınız fazla olur, ip atlamayı ve %15 yükseklik 5.0 hızda koşu bandında koşmanızı öneririm etkisi fazlasıyla olur. Bide tekrar sayılarınızı biraz artırın hocam 12 yapıyorsanız 15'e çıkartın, 8 yapıyorsanız 12'ye çıkartın gerekirse normal yaptığınız kilonun bir tık aşağısıyla yapın ama tekrarı fazlalaştırın.
Genelde ağırlıkları yüksek tutup tekrarları ortalama tutuyorum kardiyo da genelde 4dk yürü 1 dk son hız koş şeklinde 30 dk olana kadar yapiyordu
Ekstra, bulgura diyetin 2. 3. Ayında başlamanızı öneririm.
Neden ki ne gibi değişiklik oluyor pirinç yiyince migdem bulanıyor onun için bulgur kullanıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Resul
Genelde ağırlıkları yüksek tutup tekrarları ortalama tutuyorum kardiyo da genelde 4dk yürü 1 dk son hız koş şeklinde 30 dk olana kadar yapiyordum
Günlük en az 1 saat kardiyo olmadan incelmeyi bırakın kilo kaybı bile çok zor olur hocam 30 dakika dinlenmeden ip atlama 30 dakika da dediğim şekilde koşun faydasını göreceksiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Genelde ağırlıkları yüksek tutup tekrarları ortalama tutuyorum kardiyo da genelde 4dk yürü 1 dk son hız koş şeklinde 30 dk olana kadar yapiyordu

Neden ki ne gibi değişiklik oluyor pirinç yiyince migdem bulanıyor onun için bulgur kullanıyorum
Genelde öyle öneriyor profesyoneller tabi kişiye göre değişkenlik gösterebilir.

En İyi Cevap
1
Günlük en az 1 saat kardiyo olmadan incelmeyi bırakın kilo kaybı bile çok zor olur hocam 30 dakika dinlenmeden ip atlama 30 dakika da dediğim şekilde koşun faydasını göreceksiniz.

Genelde öyle öneriyor profesyoneller tabi kişiye göre değişkenlik gösterebilir.
1 saat çok fazla gelmez mi haftada 2,3 gün 20, 30dk kardiyo ile 27 kilo verdim geçen yıldan beri ama şimdi daha düzenli yapmak istiyorum

toros

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
411
İsim
Erkan Yiğit Toros
uygulamanın adı ne acaba?

En İyi Cevap
1
uygulamanın adı ne acaba?
Fat scret

Ana hedef yağ yakımı ve kilo vermekse fazla değil, diyetle beraber 3 ayda 10 numara vücut olur.
Yapicam hocam yapmam gerek gidiyorum gidiyorum kas var görüntü yok bosa yapmış gibi geliyo

Bide hocam vücut değerleri nasıl resmini attigim

Top Bottom