Neler Yeni

Yardım Ekranda siyah beyaz yatay çizgiler çıkıyor :(

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,390
İsim
Olcay akbulut
RX 570 kullanıyorsunuz sanırım. AMD Cleanup Utility ile ekran kartı sürücünüz temizleyip aşağıdan işletim sisteminize uygun olan en son WHQL sürümü kurun.
geçen gün kurdum en yenisini bugün google mapste gezinirken bi defa daha oldu
Mesaj otomatik birleştirildi:

geçen gün kurdum en yenisini bugün google mapste gezinirken bi defa daha oldu
geçen gün kurduktan sonra daha yenisi çıkmış hocam bide onu kurayım bir sn

güvenli mod fln diyor şuan ona geçemem gerçi akşam falan yaparım bi ara, uygulamadan güncellesem olmaz mı?

Brancos

80+
Uygulamadan da olabilir. Alt + R kombinasyonu ile Radeon yazılımını açın. Sağ üstten ayarlara gelin. Sistem sekmesinde Tercih Edilen Yazılım Sürümü kısmını Sadece Önerilen olarak ayarlayın ve güncelleştirmeleri kontrol edip yükleyin.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,390
İsim
Olcay akbulut
Uygulamadan da olabilir. Alt + R kombinasyonu ile Radeon yazılımını açın. Sağ üstten ayarlara gelin. Sistem sekmesinde Tercih Edilen Yazılım Sürümü kısmını Sadece Önerilen olarak ayarlayın ve güncelleştirmeleri kontrol edip yükleyin.
yükselttim hocam umarım daha olmaz olursa kablo değişicem, performansta bi kaybım yok ama arada böyle çizgiler çıkması korkunç

hasnckr28

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Hasan Çakır
Çizgilerin fotoğrafını atar mısın?

hasnckr28

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Hasan Çakır

HeroTURK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Emre Gülaştı
İlgilendiği Kategoriler
Donanım , Windows.
Instagram
__eemmrree
Arkadaşlar, illüstratörde -genelde illüstratörde- bazen minecraftta -başka oyun oynamıyorum- ve şimdide google earthde anlık siyah beyaz yatay çizgiler çıkıp gidiyor çok saliselik bi olay böyle video izlerken veya internette gezinirken olmuyor ama illüstratörü ne zaman açsam en az bi kere oluyor nedir bu böyle ekran kartı falan mı bozuldu acaba?
Diğer arkadaşların yazdıklarını okudum da sıcaklık değerleri ekran çizgi çıkarmaz aniden bilgisayarın kapanmasına neden olur.
Olası denemen gereken şeyler.

Temiz driver kurulumu
Kablo değişimi
Monitor değiştirerek test
Ekran kartı sorunu olabilir.

Kolay gelsin.

Coolpanda

80+ Silver
Ekran kartı driverini DDU ile silip güncel olanı yükleyin. Düzelmezse kullandığınız görüntü kablosunu değiştirin. Düzelmezse (varsa) onboard şekilde sistemi kullanmayi deneyin, bu şekilde sorun çözülürse ekran kartınızda sorun var diyebiliriz.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,390
İsim
Olcay akbulut
Ekran kartı driverini DDU ile silip güncel olanı yükleyin. Düzelmezse kullandığınız görüntü kablosunu değiştirin. Düzelmezse (varsa) onboard şekilde sistemi kullanmayi deneyin, bu şekilde sorun çözülürse ekran kartınızda sorun var diyebiliriz.
Ekran karti surucusunu yeniledim gecen gun.

Ek olarak vram testi yapmistim occt den bi sorun cikmadi 10dk boyunca yapmıştım testi onceki mesajlarda gorebilirsiniz.

kabloyu henuz degistirme firsatim olmadi en yakin zamanda deneyecegim onu.

monitordense bi tik sorun olur gibi vatanin garantisine cok on yargiliyim..

onboard yok maalesef. Belki mahalle pc cisinde baska ekran kartı deneyebiliriz ama bu siyah cizgiler cok azaldi hatta dun hic gormedim ondan once ki gunde bi kere falan oldu sanirim google mapste oldu o da sanirim sorun kablodan cunku google maps yani ne kdr yuk bindirebilir ki oyunlarda falan da olmuyor

Furmark testi yapsana bir. VRAM'lerden yapabilir o çizgileri.
Eve gecince funmarktan da yaparim tesekkurler

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,390
İsim
Olcay akbulut
1 dakika furmark testi yaptım lakin bir sorun çıkmadı

hasnckr28

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Hasan Çakır
1 dakika furmark testi yaptım lakin bir sorun çıkmadı
1 dakikada bir şey çıkmasını beklemiyorum. En az 20-30 dk çalıştır. Ara ara ekranı incele görüntüde bozulmalar var mı diye.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,390
İsim
Olcay akbulut
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
962,852