Neler Yeni

Yardım lütfen İ5 9600k ve rtx 2060 sistem düşük fps sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yusuf kalkan
Selam dostlar
Sistemimde i5 9600k işlemci
Asus dual rtx 2060
Aorus z390 pro WiFi mini itx anakart
Corshair 3000 mhz 8x2 16gb ram
Samsung evo 500 GB ssd
İyi bir sıvı soğutucu (marka model şuan aklımda değil)
Coragagir 850warr power ve
Viewsonic xg2401 144 hz monitöre sahibim
Sistemime benchmark testleri yaptım hiçbir problem yok sonuçlar iyi. Her türlü sistem ve nvidia ayarlarını yaptım gerek performans olarak gerek kalite olarak. 2 şekilde denedim.
Sorunum şudur ki youtube üzerinden yapılan benchmark testlerinde alınan fps değerlerini oyunlarda alamamaktayım.
Örneğin cod warzone 100-120 fps görünürken testlerde 52 nin üzerine çıkamıyorum hem low hem high ayarlarda.
Cs go 150 fps üzerine çıkamıyorum.
Valorant 150-230 fps arası dalgalanma var
Afterburner indirdim anlık değerlere ve darboğaz durumuna baktım. Ekran kartı kullanımı valorantta low ayarlarda %30 high ayarlarda %70 üzerine çıkmıyor.
Cod varzonda %99 ları görüyorum. Sıcaklıklar gayet normal.
Diyeceğim şudur ki bu düşük fps değerlerinin sebebi nedir hatayı nerede aramalıyım öneride bulunursanız çok sevinirim.
Not: dcr çarpanlar ile 2k çözünürlük ile de denendi sorun devam ediyor. Tüm yazılımlar güncel tüm driverlar güncel ekran kartıbı i9 9900k da işlemciyi ise 1080ti li sistemde denedim çok yüksek fpslerde oyunlar oynattı. Lütfen yardım edin

Dahası  
Reaksiyon skoru
901
İsim
Onur Uygun
İlgilendiği Kategoriler
PC toplama
Instagram
onur27uygun
Selam dostlar
Sistemimde i5 9600k işlemci
Asus dual rtx 2060
Aorus z390 pro WiFi mini itx anakart
Corshair 3000 mhz 8x2 16gb ram
Samsung evo 500 GB ssd
İyi bir sıvı soğutucu (marka model şuan aklımda değil)
Coragagir 850warr power ve
Viewsonic xg2401 144 hz monitöre sahibim
Sistemime benchmark testleri yaptım hiçbir problem yok sonuçlar iyi. Her türlü sistem ve nvidia ayarlarını yaptım gerek performans olarak gerek kalite olarak. 2 şekilde denedim.
Sorunum şudur ki youtube üzerinden yapılan benchmark testlerinde alınan fps değerlerini oyunlarda alamamaktayım.
Örneğin cod warzone 100-120 fps görünürken testlerde 52 nin üzerine çıkamıyorum hem low hem high ayarlarda.
Cs go 150 fps üzerine çıkamıyorum.
Valorant 150-230 fps arası dalgalanma var
Afterburner indirdim anlık değerlere ve darboğaz durumuna baktım. Ekran kartı kullanımı valorantta low ayarlarda %30 high ayarlarda %70 üzerine çıkmıyor.
Cod varzonda %99 ları görüyorum. Sıcaklıklar gayet normal.
Diyeceğim şudur ki bu düşük fps değerlerinin sebebi nedir hatayı nerede aramalıyım öneride bulunursanız çok sevinirim.
Not: dcr çarpanlar ile 2k çözünürlük ile de denendi sorun devam ediyor. Tüm yazılımlar güncel tüm driverlar güncel ekran kartıbı i9 9900k da işlemciyi ise 1080ti li sistemde denedim çok yüksek fpslerde oyunlar oynattı. Lütfen yardım edin
Büyük bir ihtimalle darboğaz oluyor işlemciyi değiştirmeni öneririm 10 nesil veya 11 nesile geç anakart da değişecek tabi

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yusuf kalkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Büyük bir ihtimalle darboğaz oluyor işlemciyi değiştirmeni öneririm 10 nesil veya 11 nesile geç anakart da değişecek tabi
Bende o ihtimali düşündüm ama 0. Neden diyeceksen, bu işlemci 1 sene msi 1080ti ile cod warzone da ve yayında 140 fps üzerini gösterdi. Yani şunu demek istiyorum. 1080ti I besleyen bir işlemci 2060 da nasıl darboğaz olabilir.

Penetrator God

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
914
İsim
Yok
Bende o ihtimali düşündüm ama 0. Neden diyeceksen, bu işlemci 1 sene msi 1080ti ile cod warzone da ve yayında 140 fps üzerini gösterdi. Yani şunu demek istiyorum. 1080ti I besleyen bir işlemci 2060 da nasıl darboğaz olabilir.

9600K çok daha güçlü ekran kartlarını çalıştırabilir. Darboğaz söz konusu olamaz.

louis bloom

80+ Silver
yaptım sonuç değişmedi
Mesaj otomatik birleştirildi:

yaptım üstad sonuç aynı
DDU ile driverleri silip kartin onerilen driver sürümünü yükleyin ek olarak ChipSet güncellemesini de deneyebilirsiniz bu tip sorunlarımı ChipSet güncellemesi ile hallettim. Bios u sifirlayip bios guncelleme islemini sanırsam yapmışsınız.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yusuf kalkan
DDU ile driverleri silip kartin onerilen driver sürümünü yükleyin ek olarak ChipSet güncellemesini de deneyebilirsiniz bu tip sorunlarımı ChipSet güncellemesi ile hallettim. Bios u sifirlayip bios guncelleme islemini sanırsam yapmışsınız.
Tek yapmadığım şey bios güncelleme onu da bugün yapacağım

Hiko335

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
686
İsim
Hikmet Çalı
Top Bottom