Neler Yeni

(Yardım) Mavi ekran analizine ihtiyacım var ///uzun post\\\

TumHam

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
89
İsim
mahmut
Rocket League oynarken mavi ekran yedim. Mavi ekran sırasında bilgi toplama yüzdesi %100 oldu ve 1-2 dk bekledi ancak yeniden başlatmadı. Kasanın açma kapatma tuşunu kullanarak kapattım bilgisayarı.

2019/08 civarından(sanırım) elimde Windows 10 1909 Home ISO'su vardı. 1 hafta kadar önce onunla formatladım ve her şeyi yeniden kurdum. Güncellemelerin yüklenmemesi için Windows Update'i ta en başından kapattım. Kırmızıyla işaretli güncellemeyi manuel ben kurdum. Bir ara Windows Update'i devreye alıp güncelleme kontrolü yaptım, herhangi bir yükleme yapamadan tekrar devre dışı bıraktım. İşaretli güncelleme listede vardı, yararı olur diye denemiştim, bir şey değişmedi. Gelen güncellemelerin listesinin SS ini aldım.
Kolla oynamaya başladığımdan beri rl de uyarısız crash yiyordum(öyle sanıyorum).koldan olup olmadığını bilmediğim için kolu çıkartarak denedim, crash sorunu azalmadı. Framework'leri tekrar yüklemek için manuel olarak güncellemesini yükledim(denetim masasında Framework'ler görünmüyordu).CMD de SFC /scannow yaptığımda resimdeki durumu gördüm. Bundan önce crash konusunda log oluşturabilmek için Process Monitor açıp oyuna girdim. SFC /scannowdan sonra(sanırım), bir daha crash yemedi oyun ve haliyle oradan bir şey çıkaramadım.
Dün rl de maç sonrası mavi ekranı başarıyla yedim.
Minidump linki: 051621-6343-01.rar
Mavi ekran açıklaması: Unexcepted_store_action
Bu konuda henüz bir şey yapmadım. 1 gün sonra (bugun)
oyunu açtım 2 maç casual girdim. Maçtan çıkınca ana ekrana döndüm, ekranı kapatıp tuvalete gittim geldiğimde yine mavi ekran yemiştim. Bu sefer SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION hatası. birkaç gündür oyunu klavyeyyle oynuyorum.
Minidump link: 051721-6328-01.rar
Not: postu ilk tp de açtım, başka bilmem gereken bir şeyi yazan olursa diye burayada açıyorum. orda HD Tune ile "Error Scan" ve Memtest86 ile bellek testi yapmam önerildi
Mavi ekran analizi yapabilen arkadaşları da etiketlermisiniz aşağıya teşekkürler.

Ekler

• günc.jpg
    günc.jpg
    206.5 KB · Hit: 49
  • help.jpg
    help.jpg
    118.2 KB · Hit: 54
  • no.jpg
    no.jpg
    274.9 KB · Hit: 52

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,581
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538
MemTest86 ile ramlerinizi test eder misiniz?

Top Bottom