Neler Yeni

Yardım YARDIM!!! PC Hocası GG6-AMD Sistem Hakkında

SucukEkmek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,000
İsim
Emre Kaan
Instagram
emrekaan.038
Öncelikle herkese iyi forumlar arkadaşlar 14.06.2022 tarihinde PCH GG6-AMD sistemi satın aldım, sistem 15.06.2022 tarihinde elime geçti. Sistem de çoğunuzun bildiği üzere ASUS DUAL RTX 2060 ekran kartı mevcut. Herneyse sistemin kutularını dikkatlice açtım ve ekran kartını montajlamak üzere kasanın yan camının vidalarını çıkarttım ve anakart üzerinde bulunan ekran kartı klipsini açtım ve ekran kartını montajlamadan önce kasanın arka kısmındaki demir çubukların vidasının sökülmemiş olduğunu farkettim, ve vidaları söktükten sonra ekran kartı montaja hazırdı. Ekran kartını monte ederken ekran kartını 4 - 5 kez denememe rağmen takamadım. Ve kartı takmak için babama verdim. Babam tek seferde taktı lakin aşırı fazla kuuvet uyguladı, ve anakart baya bi esnedi. Ardından ekran kartımın güç girişi 8 pin olduğundan dolayı PSU'mdan gelen (6+2) pinlik kabloyu'da takarken 6 pin oturdu ancak 2 pinlik kablo girişlerin biraz üstünde kalmış. O yüzden yuvasına oturmadı 2 pinlik kablo. Sonradan yuvaya oturtturup bastırdık ve kurulum tamamlandı 😅. Bu olaylar olduktan sonra 10 gün kadar sistemi kullandım ancak sistemde hiç bir sorun yoktu. Tek sorun ETS 2'de çok nadiren masaüstüne dönüyordu. Sistemi 25.06.2022 tarihine kadar kullandım. Ardından okullar başlamadan gelmek üzere şehir dışına çıktım. Sistemi kurarken yaşadığım bu olaylar eve dönünce sıkıntı olur mu?
Okuduğunuz için çok teşekkür ederim :)
İyi forumlar :)

SucukEkmek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,000
İsim
Emre Kaan
Instagram
emrekaan.038
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Byro76

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Kerim Kavak
aynı sisteme sahibim hiç bir sorun yaşamıyorum kafana takma

SucukEkmek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,000
İsim
Emre Kaan
Instagram
emrekaan.038

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,669
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
Hocam sen ne anlattim bende ciddi ciddi okudum sorun olmaz merak etme

BERKANY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,356
İsim
Berkay BABUCCU
Cem yılmazın bardak silme sahnesi aklıma geldi.Sildikçe aydınlanmaya başlaması. her şey olabilir bu arada.Hiçbirşeyi bilemeyiz .Belki elektrik gidecek akımdan dolayı PC gg olacak.Belki yangın çıkacak.Allah korusun tabi ki. Bir sorun olmaz sakinleş.

SucukEkmek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,000
İsim
Emre Kaan
Instagram
emrekaan.038
Hocam sen ne anlattim bende ciddi ciddi okudum sorun olmaz merak etme
Tamam hocam teşekkür ederim ekran kartına çok bastırmam sıkıntı olmaz degil mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cem yılmazın bardak silme sahnesi aklıma geldi.Sildikçe aydınlanmaya başlaması. her şey olabilir bu arada.Hiçbirşeyi bilemeyiz .Belki elektrik gidecek akımdan dolayı PC gg olacak.Belki yangın çıkacak.Allah korusun tabi ki. Bir sorun olmaz sakinleş.
Hocam fisini cektim sistemin

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,669
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
Tamam hocam teşekkür ederim ekran kartına çok bastırmam sıkıntı olmaz degil mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam fisini cektim sistemin
Hiçbir sorun olmaz merak etme yaşı küçük bir kardeşimizsin sanırım hiçbir sorun olmaz

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,877
İsim
Hacı
Öncelikle herkese iyi forumlar arkadaşlar 14.06.2022 tarihinde PCH GG6-AMD sistemi satın aldım, sistem 15.06.2022 tarihinde elime geçti. Sistem de çoğunuzun bildiği üzere ASUS DUAL RTX 2060 ekran kartı mevcut. Herneyse sistemin kutularını dikkatlice açtım ve ekran kartını montajlamak üzere kasanın yan camının vidalarını çıkarttım ve anakart üzerinde bulunan ekran kartı klipsini açtım ve ekran kartını montajlamadan önce kasanın arka kısmındaki demir çubukların vidasının sökülmemiş olduğunu farkettim, ve vidaları söktükten sonra ekran kartı montaja hazırdı. Ekran kartını monte ederken ekran kartını 4 - 5 kez denememe rağmen takamadım. Ve kartı takmak için babama verdim. Babam tek seferde taktı lakin aşırı fazla kuuvet uyguladı, ve anakart baya bi esnedi. Ardından ekran kartımın güç girişi 8 pin olduğundan dolayı PSU'mdan gelen (6+2) pinlik kabloyu'da takarken 6 pin oturdu ancak 2 pinlik kablo girişlerin biraz üstünde kalmış. O yüzden yuvasına oturmadı 2 pinlik kablo. Sonradan yuvaya oturtturup bastırdık ve kurulum tamamlandı 😅. Bu olaylar olduktan sonra 10 gün kadar sistemi kullandım ancak sistemde hiç bir sorun yoktu. Tek sorun ETS 2'de çok nadiren masaüstüne dönüyordu. Sistemi 25.06.2022 tarihine kadar kullandım. Ardından okullar başlamadan gelmek üzere şehir dışına çıktım. Sistemi kurarken yaşadığım bu olaylar eve dönünce sıkıntı olur mu?
Okuduğunuz için çok teşekkür ederim :)
İyi forumlar :)
Hayda bu kaçıncı konu.
Dura dura bozulacak mı ya :)
bir şey olmazzz 🤣

SucukEkmek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,000
İsim
Emre Kaan